Latvijā: Pieaug saslimstība ar Laimas slimību 4 komentāri
 
Latvijā

Pieaug saslimstība ar Laimas slimību

 
F64

Jaunākie Latvijas Infektoloģijas centra (LIC) dati liecina, ka šogad uz pārbaudēm atnestas jau 66 ērces, no kurām divas bijušas inficētas ar ērču encefalītu.

Salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, ērču aktivitāte turpina pieaugt. 2015. gadā LIC tika pārbaudītas 4188 ērces, no kurām 213, jeb 5.1% bija inficētas ar ērču encefalītu, taču 2016. gadā uz pārbaudēm tika atnestas jau 4712 ērces, no kurām 203 (4.3%) bija inficētas. Šogad slimās ērces sastāda 3% no visām atnestajām ērcēm. Veselības centru apvienības neiroloģe Dace Bērziņa pauž satraukumu arī par pieaugošo saslimstību ar Laimas boreliozi. LIC šogad ārstējušies jau 11 pacienti, kuriem konstatēta šī bīstamā slimība, divi no cietušajiem vēl arvien atrodas stacionārā.

Aprīlī vērojamas iepriecinošas tendences iedzīvotāju aktivitātē vakcinēties pret ērču encefalītu. Dati liecina, ka šogad vakcīnu VCA saņēmuši jau vairāki tūkstoši pacientu, no tiem 1000 tieši pirmajās aprīļa nedēļās.

Komentāri [4]
#
Fēlis 22.aprīlis 2017 11:03 atbildēt
Laimas? Var būt vēl Rēzeknes Māras?
 
#
blakts 21.aprīlis 2017 20:24 atbildēt
Vajag dedzinat perno zali , lai mazak butu erces , idioti !
 
#
usne 21.aprīlis 2017 20:23 atbildēt
Jā briesmigi ,jo laima slimibai nav vakcīnu un tā nav arstējama...cīņa smaga un biezi iestajas paralīzes un nāve...diemzēl mana tuviniece mira mokoša nāvē..bada nāvē, jo atmira smadzenes un iestājās daleja paralīze...menesa laika pēc ērces iesūksanās sprandā.. tā tika neparezi iznemta un ērces zarnu saturs kurā mit boreliozes baktērija nonaca organismā...varbūt liktenis, kas zin..nenovelu to nevienam piedzīvot...ja piesūcas erce, labak lai to iznem mediķi.
 
#
(*****) » usne 22.aprīlis 2017 9:32 atbildēt
laima slimībai vakcīnu neesot, bet kā ar Laimas slimību?
 
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers