Latvijā: Tirgotāji: Daļa klientu brauks pirkt lētāku degvielu uz Lietuvu 14 komentāri
 
Latvijā

Tirgotāji: Daļa klientu brauks pirkt lētāku degvielu uz Lietuvu

 
F64

Latvijas degvielas tirgotāji baidās zaudēt daļu klientu par labu Lietuvai līdz ar akcīzes nodokļa likmju palielinājumu, sacīja Latvijas Degvielas tirgotāju asociācijas valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Stirāns.

Viņš norādīja, ka līdz ar Finanšu ministrijas (FM) iecerēto akcīzes nodokļa likmju palielinājumu nākamgad degvielai tās cenas pieaugs vidēji par četriem līdz pieciem centiem par litru. Lai gan arī degvielas tirgotāji kā komersanti atbalsta nodokļu reformā paredzēto iedzīvotāju un uzņēmuma ienākuma nodokļa likmes samazinājumu un saprot nepieciešamību iztrūkstošo līdzekļus rast citur, tomēr bažas rada iespējamā daļas klientu zaudēšana par labu Lietuvai.

Stirāns skaidroja, ka Igaunija pērn strauji pacēla akcīzes nodokli degvielai un Latvijas ziemeļu reģionā bija vērojams Igaunijas klientu pieaugums, ņemot vērā atšķirīgas degvielas cenas.

Pēc viņa teiktā, nav informācijas, ka Lietuva plānotu celt akcīzes nodokļa likmes, tāpēc iedzīvotāji Latvijas dienvidos nākamgad lētākas degvielas meklējumos varētu doties uz Lietuvu. Vienlaikus pastāv iespēja, ka augstākas degvielas cenas Latvijā varētu veicināt nelegālā tirgus attīstību.

Stirāns piebilda, ka, samazinoties Latvijā pārdotās degvielas apmēram, FM prognozes par plānoto nodokļu ieņēmumu pieaugumu no attiecīgā soļa 2018.gadā varētu nepiepildīties.

Aģentūra LETA jau rakstīja, ka nodokļu reformas ieviešanas rezultātā radušos nodokļu ieņēmumu zudumus iecerēts kompensēt ar akcīzes nodokļa celšanu degvielai, cigaretēm un alkoholam, liecina FM saskaņošanai nodotās nodokļu reformas pamatnostādnes.

Svinu nesaturoša benzīna akcīzes nodokli par 1000 litriem plānots paaugstināt par 7,8% - no 436 eiro līdz 470 eiro 2018.gadā. Svinu saturoša benzīna akcīzes nodokli par 1000 litriem plānots paaugstināt par 24% - no 455,3 eiro līdz 564 eiro.

Dīzeļdegvielas akcīzi no 2018.gada plānots palielināt par 11% - no 341 eiro līdz 378 eiro par 1000 litriem. Savukārt sašķidrinātās naftas gāzes akcīzes nodokli iecerēts palielināt par 12% - no 206 eiro līdz 231 eiro par 1000 litriem.

Komentāri [14]
#
tiešām 22.aprīlis 2017 20:34 atbildēt
Pareizi darīs.
 
#
mr.riks 22.aprīlis 2017 11:11 atbildēt
Kāda cilvēkam var būt attieksme pret valsti, ja valdība, lai aizlāpītu robus budžetā, izskata tikai vienu vienīgu variantu - palielināt nodokļus. Kaut vai pārmaiņas pēc, varēja reizēm, vismaz imitācijai, ieslēgt smadzenes un padomāt.
Viss tiek mākslīgi un pastiprināti veidots, lai turpinātu attīstīties "nelegālais bizness", un turpinām brīnīties - kāpēc netiek maksāti nodokļi, kāpēc pērkam kontrabandas preces, kāpēc iepērkamies pie kaimiņiem...utt, beigās valsts kasē nav naudas.
Tā tik turpināt!
 
#
tad sāks kratit uz robežas 22.aprīlis 2017 7:24 atbildēt
vai tikai kādu litru liekas degvielas neieved....
 
#
bagāts - kā grib 22.aprīlis 2017 1:38 atbildēt
Ja kāds ir tik bagāts, lai jau brauc vien uz Lietuvu pēc degvielas, mani arī nākamgad pilnībā apmierinās līdzšinējais - Krievijas variants.
 
#
janis 21.aprīlis 2017 23:52 atbildēt
latvieši ir lepna tauta, šie nebrauks pirkt lēto leišu degvielu, bet brauks dzīvot tur, kur var nopirkt degvielu.
 
Skatīt visus 14 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers