Latvijā: Uzraugi: Daži baisi fakti par nežēlību Jelgavas bērnunamā ir apstiprinājušies 39 komentāri
 
Latvijā

Uzraugi: Daži baisi fakti par nežēlību Jelgavas bērnunamā ir apstiprinājušies

 

Šorīt intervijā raidījumā "900 sekundes" Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) vadītāja Ilona Kronberga apgalvoja, ka nevar izslēgt iespēju, ka arī turpmāk neatklāsies nepatīkami fakti par bērnunamiem Latvijā.

Skatīt visu rakstu >

Komentāri [39]
#
ele 21.aprīlis 2017 12:12 atbildēt
Rīgā audžuvecāki par viena bērna audzināšanu mēnesī saņem līdz 600 eiro (pašvadības +valsts finanses).
 
#
lola 21.aprīlis 2017 8:39 atbildēt
Mūsdienās jau novests tik tālu, ka pat paskatīties uz bērna pusi nedrīkst, uzreiz būs pārkāptas bērnu tiesības!
 
#
lapa 20.aprīlis 2017 13:15 atbildēt
vadiba viennozomigi janomaina un punkts.
 
#
skolotaja 20.aprīlis 2017 12:47 atbildēt
ja jus maitas zinatu kadi tagad ir berni pedejie banditi kas notiekas skolas lakotiem nagiem krasotiem matiem nu pedejas sluras un puiseli banditi neko tiem nevari aizradit vienigi tumsa sturi pa purnu
 
#
Skolēns » skolotaja 20.aprīlis 2017 19:57 atbildēt
Bet vai sevis dēļ viņi tādi ir kļuvuši? Ja Jūs runājat par bērnunama bērniem, vārds "bārenis" izsaka visu. Es atvainojos, skolotāj, bet arī manā 7. klasē ir dažādi bērni, un viss ir atkarīgs no ğimenes, kādā tie ir auguši.
 
#
Bārenis » skolotaja 21.aprīlis 2017 2:33 atbildēt
Varbūt tevi tumšā stūrī un pa purnu????
 
#
Solveiga » skolotaja 21.aprīlis 2017 9:14 atbildēt
Musdienu skolotājam nav ne atbildiba ne intrese par to bērnu kurš viņam ir uzticēts. Protams tas nav par visiem ir skolotāji arī ar lielo burtu.
 
#
Ieva 20.aprīlis 2017 11:41 atbildēt
Kādreiz ievietojot bērnu bērnu namā bija vecajos lēmumos teikts, ka jāpiedzen no vecākiem tāda un tāda summa bērna uzturēšanai. Vēlāk šis teikums pazuda. Tas nav normāli, ka rada astoņus, deviņus bērnus un visi pamazām nonāk bērnu namā, kurā uzturas gadiem. Bet šiem vecākiem nekādas atbildības. Varbūt jēdzīgāk piedāvāt kādu sterilizēšanas programmu valsts apmaksātu? Izmaksās lētāk un mazāk negribētu, sāpinātu bērnu...
 
#
eņģis » Ieva 21.aprīlis 2017 11:55 atbildēt
Bērni bērnunamā, un kur paliek bērnunauda, ko valsts maksā mātei ? Cietēji ir tikai un vienīgi šie bērni. Kādos apstākļos viņi ir auguši bērnībā pie ,, sivēnmātes,,, kas visu bērnunaudu tērē pašiem, bet ne jau bērniem. Bērni ir kā naudas pelnīšanas mašīna, jo vairāk bērnu, jo vairāk naudas. Kad pienāk 50 gadu vecums, tad, lūdzu, dodiet man pensiju, es ir daudzbērnu māte. Nav ko brīnīties, kāda mums tagad jaunatne, pārsvarā no nelabvēlīgām ģimenēm nākusi, kur nav ne darbs, ne kārtība un mīlestība, ne cieņa pret otru cilvēku. Ko tad var gribēt no tādiem dzīves pabērniem, ja vecākiem tikai instinkti galviņās...
 
#
kā nu ne.. 20.aprīlis 2017 11:24 atbildēt
Vispirms ir jāsāk tīrīšana no augšas...sākot jau ar pašu ''vadītāju''..pārāk aizsēdējusies siltā vietā...un,vietniece ne par kapeiku labāka..
 
#
Sventa 20.aprīlis 2017 11:03 atbildēt
Un darbiniekiem konkrēti tiek noteikts aizliegums muti vērt vaļā,ja negrib nepatikšanas un pazaudēt darbu.
 
#
... » Sventa 20.aprīlis 2017 11:27 atbildēt
Tieši tā arī šajā iestādē notiek.Nedejosi pēc manas stabules,būs nepatikšanas..ne par velti tur ir liela kadru maiņa..tie,kas dejo pēc stabules-ilgi noturas,
 
#
L. » ... 21.aprīlis 2017 8:37 atbildēt
Pamatā tā ir visur, arī valsts vadībā...ļoti reti kur ir savādāk...
 
#
kas tas par purnu? 20.aprīlis 2017 10:59 atbildēt
drausmiga izskata ta vecene.....
 
#
atis » kas tas par purnu? 20.aprīlis 2017 11:48 atbildēt
par ko tā mātīte saņem algu? ko viņa visu laiku ir darījusi,tas bija viņas pienākums pārbaudīt,kas notiek bērnu namos...
 
#
Tiesnesis » atis 21.aprīlis 2017 9:59 atbildēt
Viņa šos pienākumus pilda mazāk kā pusgadu.
 
#
in 20.aprīlis 2017 10:48 atbildēt
Diez vai Latvijā būtu atrodamas daudzas audžuģimenes, kuras ar prieku un entuziasmu uzņemtu dažus padsmitgadīgus pusaudžus, kuri šobrīd stāv Jelgavā pie bērnu nama sētas un smēķē? Un vēl jāņem vērā, ka audžuģimenei mūsu valstī atvēlēts hobija statuss, kad cilvēks lielākoties par saviem līdzekļiem ( jeb minimālu atbalstu) audzina smagi traumētus bērnus.
 
#
» in 20.aprīlis 2017 10:51 atbildēt
Konkrēto vardarbību bērnunamā nevar attaisnot, tur vainīgos jāsauc pie atbildības bet nav ko šausmināties, ka šie bērni bieži tiek sūtīti uz attiecīgu slimnīcu dažādām pārbaudēm. Nav tik viegli piemeklēt katram piemērotākās zāles, jo zāles tiem bērniem gandrīz visiem ir jālieto. Paskatiet no kādām ģimenēm viņi ir šajās iestādēs. Veselie un tie, kuri ir ar fiziskiem traucējumiem šajās iestādēs gandrīz nav. Ir tikai tie, kurus citur neņem pretī, jo audžuģimenes var izvēlēties un sos ciemati tāpat, bet bērnunamā nonāk liekie. Manuprāt, vajadzētu jau arī padarīt neciešamu dzīvi tiem "vecākiem", kuru dzīvesveida dēļ bērni ir pamesti, jo tie tik turpina savu bezrūpīgo dzīvi un rada nākošos nevajadzīgos bērnus...
 
#
! » Jā 20.aprīlis 2017 11:39 atbildēt
Ģimenes jākontrolē, kuras ir nelabvēlīgas! Un netā, kā tas tika darīts Dobelē, Kur vietvaldim ar visiem kontrolētājiem un munipicāļiem būtu vieta būrī!
 
#
Ilmārs 20.aprīlis 2017 10:22 atbildēt
zviedreļu un žīdeļu augļojošo salašņu genocīds pret Latvijas bērniem.
 
#
Pastalnieks 20.aprīlis 2017 9:48 atbildēt
Ļaunuma sakne ir niecīgajā bērnu pabalstā, jo vecākiem zaudējot darbu, praktiski jāzaudē arī bērni, kas vairo bērnu cietumus(bērnunamus). Pabalstam jāsākas ar 300 eiro par bērnu, lai nebūtu bērnam jābadojas. Tas tomērt ir daudz lētāk valstij, kā uzturēt bērnus bērnu cietumos, kur mēneša izmaksa, vienam bērnam, pārsniedz pat 1000 eiro mēnesī, kas arī ir bērna reāla uzturēšanas nauda.
 
#
mm » Pastalnieks 20.aprīlis 2017 9:56 atbildēt
Tu kļūdies.°
300eiro bērnu pabalsts jauka lieta, tikai cik ģimenes ietu strādāt, lai pelnītu, ja var ražot bērnus un saņemt naudu (nez no kurienes tā nauda rastos, ja nebūtu neviens, kurš maksā sociālās iemaksas).
pabalsta apmērs arī nav garants, ka bērnu nenogrūdīs "vecajāmmātēm" un pašas mamkas darīs ko citu.
 
#
Pastalnieks » mm 20.aprīlis 2017 10:20 atbildēt
Tas jau no citas "operas" un tiem arī ar 11.eiro pietiek. Nav tādu ģimeņu tik daudz, lai būtu jāvadās no padibeņu loģikas.
 
#
mm » Pastalnieks 20.aprīlis 2017 10:49 atbildēt
Bērnunami uz normālām ģimenēm neattiecas. Tātad nav vis no "citas operas" un pabalsta lielums normālai ģimenei arī nebūs noteicošais būt vai nebūt bērniem.
 
#
Pastalnieks » mm 20.aprīlis 2017 11:33 atbildēt
Saproti ko raksti? 300 eiro pabalsts un strādāt neies-- tie normāli vecāki? Pabalsta lielums ir galvenais noteicošais faktors, būt vai nebūt bērniem vispār. Tikai pamuļķis sataisa bērnu un domā --- ko darīt? Mums 60% iedzīvotāju saņem minimālo, pēc statistikas. 300 eiro būtu, kā sociālā garantija, lai nebūtu jāatdod bērns Jūsu aizstāvētai sistēmai,barot Jūs, nevajadzīgo ierēdņu armiju.
 
#
Komisārs Reksis » mm 20.aprīlis 2017 10:55 atbildēt
Vecākiem ir jāstrādā, bet no algas ir jābūt maksimāli lielām nodokļu atlaidēm par katru bērnu ģimenē - tā, lai vecāki jūt, ka bērni ir vajadzīgi visai sabiedrībai, jo bez bērniem vispār nav nākotnes... Pabalsti ir kaitīgi.
 
#
minimālā » Komisārs Reksis 20.aprīlis 2017 11:42 atbildēt
Ko tu no manis atlaidīsi?
 
#
andris 20.aprīlis 2017 9:45 atbildēt
visss TIESI TAA KA PSRS LAIKOS-/ KAD NEERTOS BERNUS NOSUTIJA PIE PSIHIATRA- - UN SAEMOT DIOGNOZI-OLIGAFRENIJA-// NOGADAJA PALIGSKOLAA//kur vienu vienigi sieviesu kolektivs- VALDIJA AR MILITARU DISCIPLINU- REGLAMANTEJOT VISU//// KRONBERGA TIPISKA REALA DARBA IMITATORE- MELE UN LIEKULE- TUKSMULDETAJA
 
#
! » andris 20.aprīlis 2017 9:51 atbildēt
Tagad arī bērnu nodaļa psihuškā ir piepildīta!
 
#
mm » andris 20.aprīlis 2017 10:00 atbildēt
Jāatceras arī no kurienes nāk šie "bērnunamu bērni". Lielakoties no tās sabiedrības daļas, par kuru neviens neko negrib zināt.. Vai izliekas, ka tada neeksistē.
Kāds brīnums, ka bērniem ir reāli psihiski traucējumi, jo viņu vecāki ir alkoholiķi, narkomāni, un visādi citādi neadekvāti deģenerāti jau paaudzēm ilgi. Jā arī par smagajām iedzimtajām fiziskajām vainām nevajag aizmirst, tajā skaitā sifiliss, hiv, utt.
 
#
Adel 20.aprīlis 2017 9:30 atbildēt
Luk eiropas vertibu rezultats...genocids pret dzivu vecaku bareniem.un vel saubas par kriminallietu...bet cik naski un bez tiesas tos atnem vecakiem kuri sanem pabalstu 11 eiro to simtu vieta kurus sanem bernunami.kadus pieradijumus vaijag berniem mutes aizliimetas tur ka liecibas nevar sniegt.nu skataties ka tie morali izvarotie berni jums pec gadiem zarnas neizlaiz..pretigakas sistemas vairs nav...vienkarsi asaras birst to visu lasot
 
#
Vineta 20.aprīlis 2017 9:10 atbildēt
kāpēc Jus nestrādājiet tā lai bērni atkāl dzīvotu pie saviem biologiskiem vecakiem?
Zinu ,ka dažadi vecaki CIŅAS PAR SAVIEM BERNIEM TIK UN TA BERNUS NEVAR ATGUT.....IR DARBS ,IR DZĪVOKLI ,BET MAZI IENĀKUMI UN VISS bērns uz visiem laikiem jāpaliek
bērnunāma ,kāpēc?
ATBILDET TIEŠI UZ MANU JAUTĀJUMU!
interesanti ,ka valsts var maksat par bērnu 11 eiro un tas ir normali ,bet ka māte un tēvs sanem minimalo algu tad uzreiz ...jus nevarat nodrošinat savu bērnu ....un izņem bērnus !!! Ta ir Latvijas sistema vai bizness ?
 
#
suns » Vineta 20.aprīlis 2017 9:27 atbildēt
Ne jau bērnus atņem ģimenēm tikai tāpēc, ka mazi ienākumi. Galvenais iemesls - bērns dzīvo nepieņemamos apstākļos (alkoholisms, narkomānija, drausmīgi dzīvošanas apstākļi - netīrība, bardaks, seksuālisms utt.). Neliekas mazliet aprobežoti uz nepārbaudītiem faktiem izdomāt, ka bērnus tirgo pa labi un pa kreisi? Kur tad ir tie biezie, kas uzdzīvojušies uz bērnu pārdošanas rēķina?
Un problēma ir ne tikai tajā, ka būt par audžuvecākiem ir sarežģīti (patiesību sakot, ja labi grib, tad visu var), bet tajā, ka nav vēlēšanās adoptēt palielus bērnus, kuriem jau dzīves uztvere lielākoties ir sabojāta.
 
#
mm » Vineta 20.aprīlis 2017 10:40 atbildēt
Ne jau dēļ maziem ienākumiem kādam bērnus ņem nost! Nemelo!
Tad jau puslatvijai bērni jānoņem, kur nu vēl vientuļajām mātēm.. kuras faktiski nekad nav turīgas. Bet tomēr vientuļo māšu ar bērniem daudz.
Kāds bizness, padalies ar info? Varbūt gribu piedalīties? Varbūt varam kopā bagāti kļūt? M? Atbildi, ja ir ko teikt?
Par saviem vārdiem jāatbild :)
 
#
zinātājs » Vineta 20.aprīlis 2017 11:27 atbildēt
BIZNESS!!! Nauda seko bērnam!!!
 
#
Huligāns 20.aprīlis 2017 9:01 atbildēt
Jautājums - Kur visi šie ''uzraugošo un kontrolējošo'' ''kompetento'' iestāžu no valsts budžeta dāsni algotie darboņi bija līdz šim? Kur, jau vairāk kā 20 gadus Saeimā sēdošais, mūžīgais bērnu sargs un glābējs Bērziņu Andris, kur neskaitāmās tiesību sargu kolonnas?
 
#
Dailis 20.aprīlis 2017 8:49 atbildēt
Ja audžuģimenēm neuzstādītu tās nenormālās prasības, tad vairāk ņemtu bērniņus ģimenēs.
 
#
kas i, vecen, izcep man vēlvienu jēra cisku 20.aprīlis 2017 8:48 atbildēt
kronberga, tik nesaskaņots stils plus pie spoguļa iestudēti žesti, ļoti ātri visu noskaidro...
 
#
solon 20.aprīlis 2017 8:47 atbildēt
Darba dēļ saskaros ar bērnu namiem. Godīgi sakot, ir radies priekšstats, ka TUR joprojām ne visi zin, ka Padomju Savienība ir sen izirusi - vismaz attieksmes un metožu dēļ.
Arī raugoties uz šo kundzi, gribas jautāt - bet ar ko tad Jūs (gan personīgi gan kā institūcija) nodarbojaties visus šos 25 gadus?!!!
 
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers