Latvijā: Šausmas Jelgavas bērnunamā: rauj aiz matiem, stūķē mutē ēdienu, sūta uz "psiheni" 38 komentāri
 
Latvijā

Šausmas Jelgavas bērnunamā: rauj aiz matiem, stūķē mutē ēdienu, sūta uz "psiheni"

 
Attēlam ir ilustratīva nozīme / F64

Bērnu tiesības sargājošajās iestādēs nonākuši septiņi iesniegumi par dažādiem pārkāpumiem kādā Jelgavas pilsētas bērnunamā, un saistībā ar notikušo ir sākta izmeklēšana, kuras laikā no amata pienākumu pildīšanas atstādinātas trīs audzinātājas, vēsta Latvijas Radio.

No minētajiem iesniegumiem varot noprast, ka personāla vardarbīga izturēšanās pret bērniem, piemēram, raustīšana aiz matiem, ēdiena bāšana mutē ar varu, apsaukāšana un citi pārkāpumi, sociālās aprūpes iestādē tiek uztverta kā normāla, jo vairāki bērni uz šādiem pārkāpumiem nereaģē, un personāls vardarbības metodes nekautrējas pielietot arī svešu personu klātbūtnē.

Bērnunams Jelgavā piekopjot arī praksi nepaklausīgākos bērnus ievietot psihoneiroloģiskajās slimnīcās, un šajā jautājumā liels palīgs esot pašvaldības policija. Bērni tiekot nogādāti arī tālos internātos, parasti Latgalē. Kā uzsver Latvijas Radio, šādi atbrīvojoties no bērna, iestāde turpina saņemt pašvaldības naudu par tā uzturēšanu, lai gan faktiski bērns atrodas tālu prom un par viņu šajā laikā gādā valsts.

Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētāja Aija Barča (ZZS) šorīt intervijā Latvijas Radio noliedza, ka iespējamie pārkāpumi Jelgavas bērnunamā atspoguļotu sistēmu kopumā. Konkrētais gadījums drīzāk esot iestādes vadības kļūdu rezultāts, kas varētu būt izskaidrojamas ar pārgurumu smagā un sarežģītā darbā.

Barča gan atzīmēja, ka nepienācīga izturēšanās pret bērniem ir nopietns pārkāpums un pauda apņēmību Saeimas Sociālo un darba lietu komisijā pievērsties šī jautājuma iztirzāšanai jau rīt, 19.aprīlī, kad uz komisijas sēdi aicināts labklājības ministrs Jānis Reirs (V).

Komentāri [38]
#
OO 19.aprīlis 2017 6:51 atbildēt
Ja aprūpētājiem tajos bērnunamos palielinātu algas, tad darbā varētu pieņemt cilvēkus vismaz ar kaut kādu izglītību. Par tagadējo aprūpētāju algu strādāt var pārsvarā vienīgi pabiras, kuriem nav ne jausmas, ka otram stūķēt mutē barību nedrīkst. Viņi paši tā audzināti un citu dzīves modeli nepazīst.
 
#
malvine 18.aprīlis 2017 18:53 atbildēt
Vai tad tiem idiotiem nemaz bērnu nava.Tādi pat pie lopiem nevar strādāt
 
#
esmu par ģimenisku vidi bērniem 18.aprīlis 2017 16:14 atbildēt
mīļie cilvēki,sistēma tāda,sākumā bērnu nams,tad audžuģimene,kura,izmet internātā,uz nedēļu,vai divām,tad aī bērnudārzi ir nedēļas,tur ar šis ģimenes izmet bērnus,skaitās audžuģimenē ievietots,bet patiesībā dzīvo internātos,un nedēļas bērnu dārzos.
psihiatri,jā,arī tie,tiek gudrajiem apmuļķoi,lai vieglāka dzīve-bērni prom,paši uzdzīvojam,pilna lLatvija tādu ,it sevišķi mazajos novados,attālajos,nekontrolē neviens,zin,bet nepiegriež vērību.
gimņu
 
#
Machis 18.aprīlis 2017 12:42 atbildēt
Šausmas Jelgavas bērnunamā: rauj aiz matiem, stūķē mutē ēdienu, sūta uz "psiheni">>> Kaadas shausmas? Pirms gadiem 30, kad straadaaju beernu namaa, mees jauno kontingentu vispirms nomazgaajaam no utiim - ar aukstu dushu no ugunsdzeeseeju shljautunes, apmeeram 10 minuutes, ar maksimaalo spiedienu. Peec tam meiteniites tika likts apslauciities, un tad visas tika videeji 4-6 reizes izdraaztas visos 3 caurumos, protams bez gumijas.Tad aizvedaam uz kojaam, un tad jau vieteejie vinjas draaza 3 naakoshaas dienas, praktiski bez apstaajas.
Jo toreiz galvenaa 'uzstanovka' bija vinjas visas apaugljot. Jo prieksh attieciigajiem preparaatiem vajadzeeja maksimaali lielus nedzimushus augljus - taadus no shiim meiteniiteem ieguva 4. - 5. gruutnieciibas meenesii. No shiem augkjiem un placentaam tika razhoti proteiinu koncentraati un kreemi prieksh komunistelju mankurtiem - atjauninaashanas kuureem. Prieksh taa vajadzeeja aborta galju - to veiksmiigi piegaadaaja no dazhaadaam kliinikaam, un beernu namiem.
 
#
Iko » Machis 18.aprīlis 2017 17:53 atbildēt
Laikam vajadzētu šo konentāru nosūtīt policijai. Lai paskatās. Kā zināms, dzimumnoziegumiem vairs nav noilguma.
 
#
piekrītu » Iko 19.aprīlis 2017 13:49 atbildēt
Machis jānodod policijai pārbaudīt par šādu nežēlību. Šķiet, viņš ir ar garīgām novirzēm. Pavisam nopietni! Policija ātri izčekos IP adresi
 
#
IP » Machis 19.aprīlis 2017 14:01 atbildēt
Gaidi policiju
 
#
dora 18.aprīlis 2017 12:36 atbildēt
Nu Jelgavas sociālo lietu pārvaldes vadībai mēneša atalgojums tikai 2200 eiro mēnesī. Maza aldziņa, jāpaugstina līdz Rāviņa līmenim 3000 .....
 
Skatīt visus 38 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers