Latvijā: SLĒPTĀ DEGUSTĀCIJA: Kuru desu izvēlas gardēži? 9 komentāri
 
Latvijā

SLĒPTĀ DEGUSTĀCIJA: Kuru desu izvēlas gardēži?

 
f64

Slēptajā degustācijā, ko veikusi Latvijas tirgotāju asociācija (LTA) sadarbībā ar Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikumu, noskaidrots, ka pircēji parTOP 3 kūpinātajām DĀŅU SALAMI desām atzinuši: “Jelgavas Gaļas kombināta”, “Forevers” un “Ardeks” ražojumus.

Tā kā kūpināto desu segmenta sortiments ir ļoti dažāds, degustācija tika veikta tieši DĀŅU SALAMI desām. Vienlaikus jāuzsver, ka Latvijā nav vienotu standartu, kā jāgaršo viena nosaukuma produktiem, lai gan ražotāji vadās pēc līdzīgiem kritērijiem. Atsevišķiem ražojumiem gan ir saglabāts tradicionālais nosaukums, bet receptūra laika gaitā mainījusies. Tomēr tieši šis aspekts palielina degustācijas nozīmi konkrēta nosaukuma ražojumiem, novērtējot un izdarot secinājumus, kādu garšu sagaida patērētāji un kura ražotāja produkts tiek vērtēts visaugstāk.

Šogad, noskaidrojot patērētāju viedokli par populārākajiem gaļas produktiem, LTA pētījumu veic sadarbībā ar Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikumu “slēptās degustācijas” veidā. Desas šādā degustācijā tika pasniegtas bez iepakojuma un apvalka. Vērtēšanas kritēriji - ārējais izskats, izskats griezumā, konsistence, garša un smarža.

Pētījumā tiek apkopots gan pircēju, gan ekspertu - topošo un praktizējošo pārtikas tehnologu, kā arī institūta Bior degustatora viedoklis.

Pēc ekspertu viedokļa par labāko kūpināto desu ir atzīta DĀŅU SALAMI (“Forevers”), otrajā vietā DĀŅU SALAMI (“Jelgavas Gaļas kombināts”). Savukārt no pircēju puses saņemtajā vērtējumā par garšīgāko atzīta DĀŅU SALAMI (“Jelgavas Gaļas kombināts”) un par otro - DĀŅU SALAMI (“Forevers”). Interesanti, ka gan ekspertu, gan pircēju viedoklis bija vienots, degustējot “Ardeks” DĀŅU SALAMI ražojumu. Rezultāti vērtējuma anketās un pircēju balsojums to novērtēja ar trešo vietu.

Komentāri [9]
#
Joņs 20.marts 2017 16:25 atbildēt
Latvieši ēd mājas kupinājumus un desas ikarsti i auksti kupinātās jo veikālā viss ir mēsls piebāsts ar ķīmiju un vēl velns viņu zin ar ko!
 
#
Ann 20.marts 2017 14:35 atbildēt
Forevers produkcijai garša laba. Bet kas tur ir iekšā. Tas gan nav zināms. Nepėrku vińu produkciju.
 
#
Randy, BR-Deutschland & Latvija, €U. 20.marts 2017 14:27 atbildēt
Kuru desu izvēlas gardēži?>>> Atvainojiet, urlas, vanjkas un latvaanji, gardeezhi need desas principaa! Gardeezhi izveelas zhaaveetu galju, kaa teiksim 'Serrano Schinken' vai 'Ukrainische Salo', vai 'Schwarzwalder Speck'', vai ''Hungarische Speck', vai 'Thyrolische Speck'. Desa ir ''suuds peec definiicijas''. Desu taisa no taa, kas 'paliek paari'. Kaa teicis Kanzlers Bismarks, 'Tautai nav jaazin kaa tiek taisiita politika un kaa tiek taisiitas desas!'. - apmeeram taa.
 
#
Alla Borisovna » Randy, BR-Deutschland & Latvija, €U. 20.marts 2017 14:31 atbildēt
Ne nepieciešami. Principā ir iespējama arī gourmet desa, droši vien gan ne "Dāņu salami".
 
#
Sulīgā Anda » Randy, BR-Deutschland & Latvija, €U. 20.marts 2017 16:32 atbildēt
Un tu vācijā dzīvojoš ekonomiskais bēglis(vergs un parazīts)sevi uzskati par gardēdi?:)Te pat zirgam ir jāsmejās!:)Tu noteikti vācijā ar vietējiem turku bomžiem regulāri iztīri lielveikalu miskastes lai dabūtu kādu siera pikuci vai mazliet appelējušu desas luņķi!:) Lops tu esi nevis gardēdis!:)
 
#
mjau » Sulīgā Anda 20.marts 2017 18:47 atbildēt
Bingo!!!!
 
#
andis 20.marts 2017 14:12 atbildēt
"Dānu salami" jebkura ražotāja izpildijumā ir pilnīgs mēsls.
 
#
jaa » andis 20.marts 2017 15:02 atbildēt
Pilnīgi piekrītu, Andi!
 
#
Sulīgā Anda » andis 20.marts 2017 15:13 atbildēt
Ai,kā es Andīt gribētu padegustēt tavu pulsējošo desiņu!:)Un tev viņa ir tik liela un sulīga kā zirgam!:)Ņammmmmmm!
 
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers