Latvijā: Klasiskais cirks Rīgā beidzies, dzīvnieku tajā nebūs 59 komentāri
 
Latvijā

Klasiskais cirks Rīgā beidzies, dzīvnieku tajā nebūs

 
Ekrānšāviņš no avīzes

Mājaslapā lasāmais paziņojums, ka Rīgas cirks meklē direktoru, vairs nav aktuāls – pieteikšanās beigusies, un no 28. aprīļa cirku vadīs Imanta Ziedoņa fonda Viegli līdzdibinātāja, multimiljardiera Džordža Sorosa finansētās organizācijas Providus kādreizējā darbiniece Ināra Kehre.

Viņas vadībā no klasiskā cirka nepaliks ne nieka. Vismaz dzīvnieku tajā nebūs. Nedz eksotisko, kuru klātbūtni aizliedz plānotie grozījumi Dzīvnieku aizsardzības likumā, nedz arī mīļdzīvnieku, mājlopu un pat zirgu ne, kaut gan tie redzami Rīgas cirka simbolā.

Kultūras ministrijas oficiālajā paziņojumā viņa dalās savos priekšstatos par cirku:

«Cirka māksla var kalpot kā rīks, kas veicina sabiedrības integrētību, sociālo vienlīdzību un veido indivīda pašapziņu, tāpēc strādāšu, lai arvien vairāk dažādu paaudžu cilvēku ieinteresētu par cirku kā brīvā laika pavadīšanas formu, kas rada sajūtu, ka viss dzīvē ir iespējams.»

Te jāpaskaidro, ka ar cirka mākslu jaunajai vadītājai ir visai attālināts sakars. Viņas sociālo tīklu profilos nekādus akrobātus un klaunus neatrast. Lielākoties Ziedonis. Taču uzņēmums Sense of Team, kurā viņa strādā, komandas veidošanas nolūkos piedāvā rāpties pa virvi: horizontāli, vertikāli - atkarībā, cik dūšas klientam pietiek, tādējādi attīstot dalībnieku individuālo izaugsmi. Tātad Rīgas cirku sagaida virves.

Tik drīz gan tas nenotiks, jo, jāatgādina, publikai cirka ēku apmeklēt joprojām ir aizliegts. Ēkas fasāde stāv neatkarīgi no ēkas apjoma, un laika gaitā tā ir sašķiebusies, bet pašā cirkā nepieciešams krietns remonts. Turklāt jaunām funkcijām būs jāpielāgo dzīvnieku novietnes, jo tās turpmāk vairs nebūs vajadzīgas. Līdzšinējā cirka vadītāja Lolita Lipinska Neatkarīgajai gan vairākkārt paudusi, ka tradicionālais cirks nav iespējams bez dzīvniekiem, jo tieši viņi spēj nodrošināt bērnu interesi un pilnas zāles. Ministrija, pakļaujoties radikālās vegānu organizācijas Dzīvnieku brīvība spiedienam, lika izgudrot tādu cirka koncepciju, kurā dzīvnieki nav vajadzīgi, tomēr L. Lipinska palika pie saviem ieskatiem un attiecīgi zaudēja amatu.

Tagad jauno koncepciju sacerēs Ināra Kehre. Saskaņā ar Kultūras ministrijas vīziju Rīgas cirkam jākļūst par daudzfunkcionālu un laikmetīgu cirka mākslas, mūzikas, dejas un citu starpdisciplināru pasākumu norises vietu. Tātad ēku visam kam. Sākotnēji starpdisciplināro pasākumu iestādei Rīgas cirks darboties nāksies koferu režīmā, jo ēkas rekonstrukcija prasīs gadus un lielu naudu. Pagaidām tā atvēlēta vien fasādes stiprināšanai, lai garāmgājējiem virsū neuzkrīt.Komentāri [59]
#
kaktuss 21.marts 2017 14:14 atbildēt
Atkal izceļamies! Būs mums vienīgais cirks bez dzīvniekiem pasaulē!!! Nu ko ,lai dara, laikam jau ar savu aprobežotību pasauli vairs nešokējam.
 
#
Ivars Šmelds 21.marts 2017 12:24 atbildēt
Tas vairs nebūs mans cirks. To BALAGĀNU apmeklēt netaisos un aicinu arī citus darīt to pašu. Ja Saeima nenobalsos, ka dzīvnieku cirks Latvijā aizliegts vispār, atliks ceļojošie cirki.
 
#
kur nu vēl tālāk 20.marts 2017 22:56 atbildēt
Kurš normāls cilvēks var iedomāties cirku bez dzīvniekiem? Tie cirka dzīvnieki ir uzauguši nebrīvē ir mācīti strādāt, nevis spīdzināti tepat kautkur.
Tas ka kādam to cirka ēku vajag, tas jau sen bij skaidrs Tikai rodās jautājums, kādēļ mūsu valstī ir jāiznīcina absolūti viss? Gan, kas ir mūsu pašu radīts, gan arī kultūrvēsturiskas lietas? Pie kā ta beigās mēs paliekam?
 
#
Vārds » kur nu vēl tālāk 22.marts 2017 9:33 atbildēt
Visā civilizētajā pasaulē cirki ir BEZ dzīvniekiem. Tā ir vieta akrobātikai un citiem cilvēka meistarības sniegumiem, nevis dzīvnieku izspokošanai.
 
#
Martins » kur nu vēl tālāk 29.marts 2017 10:45 atbildēt
Bet paga, paga, tie dzvnieki jau neizvelejas uzstaties cirka... vinu majas ir meza... ta nebija vinu izvele... znacit viniem nav jauzstajas cirka tikai tapec ka Tev ta patik.
Saka ka laciem garso cilveku gala, sanak ka mes Tevi varam izbrot lacisien, jo viniem tacu loti garso cilveki gala!?
 
#
Super! 20.marts 2017 21:31 atbildēt
Super ziņa! Lai ar cik pretīgi tas šķiet Vīksnes kungam, bet cirkā dzīvniekiem nav vietas! Super ziņa, beidzot, beidzot! Bērniem jāmāca izturēties pret dzīvniekiem ar rūpēm, nevis skatīties uz tiem, kā uz izklaidi. Vediet bērnus uz laukiem, uz Līgatni, uz Zoo, galu galā uz dzīvnieku patversmēm staidzināt suņus. Cirkus lai paliek klauniem un akrobātiem! Super! Lai viss izdodas!
 
#
loģika 20.marts 2017 21:12 atbildēt
Ar šo var apgalvot, ka Rīgas Cirks faktiski tiek likvidēts. Nu kā varēja sorosītu ielikt par cirka direktori? Sorosītu politika ir dažādu perversiju pasniegšana kā norma vai māksla, kas jādara jau pēc iespējas agrāk - tāpēc arī tā sorosīte ir ielikta par cirka direktori, jo tas ļaus viņu ideoloģiju izplatīt bērnu auditorijā.

Es atceros, ka es uz cirku bērnībā gāju, lai redzētu tīģerus, lauvas un ziloņus. Akrobāti man nepatika, bet klauni un burvju mākslinieki - kā kurš.
 
Skatīt visus 59 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers