Latvijā: Gambietis Džallo, kurš pārsteidzis ar latviešu valodas zināšanām, drīkstēs palikt Latvijā 28 komentāri
 
Latvijā

Gambietis Džallo, kurš pārsteidzis ar latviešu valodas zināšanām, drīkstēs palikt Latvijā

 
Ekrānuzņēmums no video/ TV3 ziņas

Teju 18. gadus vecais Džallo Abduls, kurš Latvijā ieradies no Gambijas savas dzimšanas dienas priekšvakarā ir saņēmis lielisku dāvanu - pateicoties ģimenes un brīvprātīgo juristu neatlaidīgajiem pūliņiem vairāku mēnešu garumā, Džallo tomēr izdevies iegūt termiņuzturēšanās atļauju un palikt Latvijā vēl uz pieciem gadiem, lai pabeigtu skolu, vēsta "TV3 ziņas".

Džallo jau iepriekš ir pārsteidzis Latvijas iedzīvotājus ar labajām latviešu valodas zināšanām, kuras iegūtas tikai aptuveni gada laikā. Tomēr jaunietim tika atteikta uzturēšanās atļauja Latvijā, līdz ar to likums noteica, ka Džallo, līdz ar pilngadības sasniegšanu tiks izraidīts no Latvijas. Tomēr pēc vairāk nekā piecu mēnešu ilgas neziņas un bailēm tikt izraidītam un šķirtam no savas jaunās ģimenes, Džallo atviegloti uzelpo. Tāpat arī viņa aizbildne Estere Zemīte. Puisim prom nebūs jābrauc. Vismaz turpmākos piecus gadus. Pilsonības un migrācijas dienests, balstoties uz faktu, ka Džallo Latvijā mācās 8. klasē, piešķīris viņam termiņuzturēšanās atļauju.

Džallo, atzīst, ka Latvijā viņš jūtas laimīgs un aizbildnes ģimene ir kļuvusi par viņa ģimeni, un viņš nevēlas atgriezties Gambijā: "Es jūtos labi, jo pats svarīgākais ir mana ģimene un laime, un saticība. Es esmu ļoti laimīgs, es domāju, tas ir vissvarīgākais. Viņi ir jauka ģimene, un ja visā pasaulē būtu šitādas ģimenes, visa pasaule būtu laba vieta, jo viņi man ļoti palīdzēja." Jaunietis šobrīd ir apņēmības pilns mācīties valodu un viņa mērķis ir kļūt par žurnālistu.

Gadījums, kad Latvijā dzīvo nepilngadīgs ārzemnieks, kuram atteikts patvērums, bet atrasti aizbildņi, ir nebijis precedents. Tas atklāj arī robus likumos. Piemēram, ar likumu noteikts, ka valsts aizbildņiem maksā 120 eiro mēnesī, par ko uzturēt aizbilstamo. Taču Esterei par Džallo tā nepienākoties.

Komentāri [28]
#
Nekas ! 21.marts 2017 21:42 atbildēt
Ja jums nepatīk melnādainie tad samierinaties ar to . Ne visiem dzīvē veicas , un viņš runā labāk par kādu kas dzīvo Latvijā jau no dzimšanas.
 
#
Ricis 20.marts 2017 13:51 atbildēt
Man ir iebildumi pret mellajiem latvija-tiesi tapat ka mellajiem pret baltajiem afrika... nu tad mila miera labad savstarpeji apmainamies tikai turisma vajadzibas.........
 
#
Neko » Ricis 20.marts 2017 22:30 atbildēt
Paskaties viņš runā labāk nekā dažs labs krievs. Kas vainas melnajiem? Tādi paši cilvēki kā mēs tikai ādas krasa savādāka.
 
#
Neko » Ricis 20.marts 2017 22:48 atbildēt
Preteklis
 
#
.. » Ricis 21.marts 2017 21:44 atbildēt
samierinies ar to un paklusē
 
#
viduslaikos 20.marts 2017 13:44 atbildēt
Spanija viduslaikos negerus sekmigi sutija atpakal uz afriku un nodrosinaja eiropa baltas rases prioritati.tagad eiropas nodeveji sorositi ,ka nepratigi velk negerus uz eiropu,lai ieropa nekad nevaretu but suverena.
 
#
. » viduslaikos 20.marts 2017 13:55 atbildēt
Izskatās, ka viduslaikos ar savu domāšanu arī esi palicis/palikusi
 
#
! 20.marts 2017 13:40 atbildēt
negeru ievesana latvija ir noziegums.
 
#
Neko » ! 20.marts 2017 22:48 atbildēt
Kāds tur noziegums viņš mācās. Tad jau noziegums ir arī tas ka mēs latvieši braucam uz citām valstīm strādāt un mācīties. Izskatās ka tikai mēsli Latvijā palikusi
 
#
Par noziegumiem » Neko 21.marts 2017 10:06 atbildēt
Nu, kā to ņem. Jo jau pašos pamatos, lai vispār iekļūtu Eiropā, viņš pastrādāja noziegumu - nozaga patēvam vairākus tūkstošus eiro (arī meloja, sniedza nepatiesas ziņas, lai varētu iegūt vīzu), tad ir jautājums dažiem ūberpatriotiem: jūs tiešām domājat, ka latviešu valodas mācīšanās atlaiž visus grēkus un piedod jebkādus noziegumus, ko cilvēks līdz tam varētu būt pastrādājis?
 
#
Guntars 20.marts 2017 8:43 atbildēt
Savus stūlbos latviešu komentārus varat paturēt pie sevis, var redzēt ka viņš vēl parādīs no sevis vairāk un tad mutes visiem būs ciet. Cieņa tadam čalim kurš cenšas izdzīvot un mācīties. Laikam jūs uz gambiju būtu jāaizsūta lai padzīvojiet.
Vien vārd sakot malacis puisis !
 
#
Queen! » Guntars 20.marts 2017 10:33 atbildēt
Jallo vienmer sasniegs ko velas to jau sapratu pirmaja reize kad satiku taka domaju ka sie nejedzigie komentari vinu neietekmē! Ta tik turpinat!
 
#
atbilde » Guntars 20.marts 2017 13:46 atbildēt
tu sorositu apstulbinatais guntar, nekad neesi dzivojis melnaja kvartala ,ne ari stradajis kopa ar negeriem!
 
#
Neko » Guntars 20.marts 2017 22:57 atbildēt
A tu esi strādājis ar melnajiem tādām neesi Latvijā. Tad brauc atpakaļ un tad runā.
 
Skatīt visus 28 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers