Latvijā: NVD noraida ģimenes ārstu pārmetumus par e-veselības sistēmu 4 komentāri
 
Latvijā

NVD noraida ģimenes ārstu pārmetumus par e-veselības sistēmu

 
vm.gov.lv

Nacionālais veselības dienests (NVD) noraida ģimenes ārstu pārmetumus par e-veselības sistēmas izmantošanas līguma nosacījumiem un sistēmas tehnisko gatavību un skaidro, ka darbs pie sistēmas uzlabošanas notiek nepārtraukti.

Kā aģentūrai LETA pavēstīja NVD pārstāve Agnese Jasenoviča, dienests patlaban strādā pie e-veselības sistēmas uzlabošanas plāna, kas pēc būtības esot nepārtraukta sistēmas uzlabošana, proti, dienu no dienas tiek identificēta nepieciešamība, tālāk tiek vērtēta tās ietekme uz sistēmas darbību, pēc tam notiek veicamo aktivitāšu apzināšana, darba un laika ietilpības novērtēšana un iekļaušana uzlabošanas plānā tuvākā vai tālākā laikā. Šajā procesā piedaloties ne tikai NVD, bet arī dienesta sadarbības partneri, asociācijas un lietotāji.

Viens no ģimenes ārstu aizrādījumiem bija, ka e-recepšu izrakstīšana prasa pārāk ilgu laiku, taču NVD skaidroja, ka e-veselības sistēmā jau pērn tika veikti uzlabojumi medikamentu atlases mehānismā, kas ļāvis recepšu izrakstīšanas ātrdarbību uzlabot vairākas reizes, turklāt ārsti, kuri jau lieto e-veselību, viņiem atzinuši, ka e-receptes izrakstīšana pacientam aizņem nepilnu minūti.

Tāpat ģimenes ārstus satrauca fakts, ka līgums par e-veselības izmantošanu paredz, ka ārstam jādarbojas trīs segmentos - darba nespējas lapa, recepte un pacientu ambulatorā karte. Taču NVD norāda, ka līgums nenosaka e-veselības ieviesto pakalpojumu apmēru. "Savu vēlmi lietot konkrētu e-veselības sistēmas funkcionalitāti ārstniecības persona izsaka, iesniedzot NVD pieteikuma veidlapu, kurā atzīmē, kādas tieši funkcionalitātes ārstniecības persona vēlas lietot," norādīja Jasenoviča.

Vienlaikus viņa norādīja, ka, tā kā ārstniecības personām jau patlaban ir iespēja pakāpeniski sākt e-veselības funkcionalitāšu apguvi, vieni izvēlās izmantot tikai e-darbnespējas lapu, citi - tikai e-recepti, bet vēl citi - gan vienu, gan otru.

Savukārt uz ģimenes ārstu iebildumu, ka nav panākta vienošanās par to, lai likumā tiktu ierakstīts, ka darba nespējas lapās netiek norādīta pacienta diagnoze, NVD atbildēja, ka Veselības ministrijā izveidotajā un pārraudzītajā darba grupā par juridiskiem jautājumiem šis jautājums tiek skatīts un patlaban nodots NVD novērtēšanai, izvērtējot nepieciešamos darbus un termiņus ar ārējo sistēmu izstrādātājiem, lai arī tie savās izstrādātajās sistēmās spētu ieviest plānotās izmaiņas, notestēt un vienlaicīgi ar e-veselības sistēmu padarīt tās pieejamas lietotājiem.

Komentāri [4]
#
Dainis 18.marts 2017 10:14 atbildēt
P.S. Izskatās,ka Zatlers vienīgais aploksni ņēma.Šeit eņģeļi bļaustās.
 
#
Dainis 18.marts 2017 10:11 atbildēt
Domāju problēma ir viena, bet bļaustās abi.Pirmais,veidojot sistēmu labi pazaga,tāpēc jau Igauņi,kā konsultanti nederēja.Cik grūti kaut ko labot,kad
keša jau sadalīta.Kurš tad te vēl šancēs?Otrais,ģimenes ārsts,kam iespēja
fenderēt valsti tiek liegta.Nu,kā lai nebļauj,kad jēga ārstēt zūd?Kliedz visi.Problēma viena.Nevarēs vairs zagt un šiverēt.
 
#
Grāmatvede 17.marts 2017 19:05 atbildēt
Arī grāmatveži šito sistēmu uzskata par sū...u. Sorry. Pilnīgā d..sā
 
#
N(k)VD 17.marts 2017 17:06 atbildēt
Šķiet, ka vislabāk šo SISTĒMU raksturo krievu teiciens "Система ниппель - туда дуй, оттуда _уй" ...
 
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers