Latvijā: "Kašķis" par 15 latiem: VID veicis standarta nodokļu kontroli 28 komentāri
 
Latvijā

"Kašķis" par 15 latiem: VID veicis standarta nodokļu kontroli

 
Baiba Buceniece, F64 Photo Agency

Kā iepriekš ziņots, portāls pietiek.com publicēja kādas iedzīvotājas saņemto vēstuli no Valsts Ieņēmuma dienesta (VID), kurā dienests lūdz paskaidrot dažādu naudas summu plūsmu.

Sievietei pieprasīts sniegt paskaidrojumus par 15-53 latus lielām summām, kuras viņa savai māsai pārskaitījusi pirms trim un četriem gadiem. Kopumā VID pieprasījis paskaidrojumus par māsai veiktiem četriem pārskaitījumiem 2012. un 2013. gadā, kuru kopsumma ir 160 latu.

VID sniedzis paskaidrojumus par situāciju, norādot, ka šāda veida pieprasījums nav saistīts ar summu aplikšanu ar iedzīvotāju ienākuma nodokli:

"Šāda veida informāciju VID pieprasa tikai konkrētu nodokļu kontroles pasākumu ietvaros. Tādos gadījumos informāciju ir būtiski iegūt par jebkuru darījumu neatkarīgi no apmēra, lai noskaidrotu, vai nodokļu maksātāja izdevumi nepārsniedz ieņēmumus.

Šajā situācijā nav pamatotas bažas, ka kādu konkrēto summu varētu aplikt ar iedzīvotāju ienākuma nodokli. VID atkārtoti paskaidro, ka fiziskai personai saņemtie naudas līdzekļi no radiniekiem līdz radniecības trešajai pakāpei vai no laulātā neveido ar nodokli apliekamu ienākumu."

Kā portālam nra.lv skaidroja VID Sabiedrisko attiecību nodaļa, tad šajā gadījumā radies pamatīgs pārpratums

Komentāri [28]
#
melnais humors 13.janvāris 2017 0:56 atbildēt
Man rodas iespaids, ka tā VID būda ir uzcelta nolādētā vietā, kas katastrofāli ietekmē VID darbiniekus spējas loģiski domāt un pieņemt saprātīgus lēmumus.
 
#
IM 12.janvāris 2017 10:19 atbildēt
Tas nav kāšķis par 15 eiro. Tas ir mierīgs darbs pie 15 eiro. Pie 15 000 000 eiro darba mierīgums loģiski ka būtu vējā. Kam to vajag?
 
#
Varoņi atradušies » IM 14.janvāris 2017 17:24 atbildēt
Tad vispirms lai pamēģina iekasēt nodokļus no miljonu parādniekiem un TIKAI TAD dzenā un terorizē tantiņas par dažiem desmitiem eiro!
 
#
Bet miljonu zagļus? 12.janvāris 2017 8:55 atbildēt
Uzskatu, ka VID izšķērdē mūsu nodokļu naudu bieži vien bezjēdzīgi. Ir jāatšķir globālas lietas no sīkumiem. Par 42.- eiro parādu tiek publicēts Latvijas Vēstnesī paziņojums , kura izmaksas vismaz 200-300.- eiro.Tam jāpieskaita VID darbinieka ( un ne viena vien) darba alga + prēmijas par "izcilu darbu". Lieciet taču mierā tos mazos ! Kaut arī likums jāievēro visiem, tomēr ļaujiet šiem cilvēkiem vismaz eksistēt ( ne jau dzīvot).
 
#
dalia 12.janvāris 2017 7:27 atbildēt
atgādina gadījumus , kad par parādu 0,30 tiek sūtītas vēstules ar marku par 1,5 ( tas tā piemēram ) , bet jāatceras, ka sūtītājs arī algu saņem.
Fakts, ka parādnieku kontrole izmaksā dārgāk par parādu , rāda sistēmisku kļūdu.
 
#
nez nez » dalia 12.janvāris 2017 15:51 atbildēt
Nu kaut kā jau darbu tiem 4000 jāimitē! Vajag no Igaunijas VID kādu pieņemt, lai iztīra no liekajiem un sakārto pārējo darbus!
 
#
007 12.janvāris 2017 0:02 atbildēt
Lai es varētu atcerēties kas notika gadu atpakaļ un kur nu vēl vēlāk.
 
Skatīt visus 28 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers