Latvijā: Janvārī Latvijā nonāks bēgļi no Itālijas, Grieķijas un Turcijas 7 komentāri
 
Latvijā

Janvārī Latvijā nonāks bēgļi no Itālijas, Grieķijas un Turcijas

 
Ilze Zvēra/ F64 Photo Agency

Latvijā janvārī Eiropas Savienības (ES) pārvietošanas programmā plānots nogādāt patvēruma meklētāju grupas no Itālijas, Grieķijas un Turcijas, aģentūra LETA noskaidroja Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē (PMLP).

ES pārvietošanas programmā Latvija 2015.gadā solidāri ar citām ES dalībvalstīm ir apņēmās divu gadu laikā pārvietot 531 personu - 295 no Grieķijas, 186 no Itālijas un 50 no Turcijas bēgļu nometnēm.

Līdz 2016.gada beigām Latvija ir pārvietojusi 155 personas no Grieķijas. No Itālijas šobrīd pārvietotas astoņas personas, savukārt no Turcijas bēgļu nometnēm sešas. 80 no pārvietotajām personām ir nepilngadīgi bērni.

PMLP skaidroja, ka pārvietošanas procesa temps ir atkarīgs arī no tā, kāda kapacitāte pārvietošanas procesa nodrošināšanā un sadarbības modeļa ieviešanā ir attiecīgajā valstī, no kuras personas tiek atvestas.

Šogad intensīvāku personu, kurām nepieciešama starptautiskā aizsardzība, uzņemšanu Patvēruma meklētāju uzņemšanas centrā "Mucenieki" nodrošinās papildu izmitināšanas iespējas pārbūvētajā nekustamā īpašuma "Bundulīši" korpusā, norādīja PMLP.

Pēc nogādāšanas Latvijā PMLP ir jālemj, vai piešķirt patvērumu - bēgļa vai alternatīvo statusu. Līdz pagājušā gada nogalei PMLP bēgļa statusu piešķīrusi desmit pārvietotajām personām un alternatīvo - 59 personām. Likums paredz, ka bēgļa statusu piešķir bez noteikta termiņa, bet alternatīvo - uz gadu. Ja joprojām pastāv atbilstoši apstākļi, tad alternatīvo statusu ir iespējams pagarināt.

Tāpat Latvijā regulāri, visbiežāk nelikumīgi, caur ''zaļo'' robežu nokļūst ārvalstnieki, no kuriem daļa pēc aizturēšanas lūdz patvēruma statusu Latvijā.

Komentāri [7]
#
lapa 11.janvāris 2017 19:11 atbildēt
katrai nacijai jadzivo sava zeme , jacinas par to un vajadzibas gadijuma ari , jamirst par to . mums musu tevu zeme nav vajadzigi sie curbani , slepkavas , izvarotaji un teroristi . si ir musu tevu zeme , un noladets tas deputats , kas pardevas briseles pavelem. noladetais vienotibas gruppejums.
 
#
V-11 3.janvāris 2017 21:00 atbildēt
Laiks paust skaidru valodu LATVIJA izstājas līdzīgi Beļģijai no migrantu atbalsta programas. Tādai ir jabūt Latvijas vadlīnijai ,muhamedāņi atrodas 6 gs. n no gaismas tos šķir 15gs.(1500 gadu) -evalūcija/
 
#
mareks 3.janvāris 2017 17:28 atbildēt
latvija ir reāli pazaudējusi neatkaribu ko tauta izcīnija 1990 gadā absolūtais iedzīvotaju vairākums jaunu kolonistu ievešanu noraida bet sveši arzemju bagātnieki to uzspiež mans viedoklis jamaina satversmes pants suverena vara pieder Latvijas tautai tātad nepieder ja tautas viedokli neņem vērā jāraksta satversmē tā latvijā suverenā vara pieder Briseles emisāriem tābūs tikai reāla patiesiba
 
#
Kols 3.janvāris 2017 11:24 atbildēt
Es nevienu neesmu autorizēties ievest ekonomiskos migrantus! Vienotības nodevēji, atbildēs iet!
 
#
Garlaicīgi 3.janvāris 2017 11:23 atbildēt
Lai tik pamēģina atkal aizmukt! Mēs esam OECD biedri bļeķ!
 
Skatīt visus 7 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers