BRĪDINA: Rīgā un Liepājā atkal neatļauti darbojas kāds "ārsts"
 
©SCANPIX

Veselības inspekcija, reaģējot uz saņemto informāciju, ka laikrakstos sevi reklamē un veselības aprūpes pakalpojumus piedāvā Oskars Ābelītis, veica pārbaudes Rīgā un Liepājā.

Pārbaudēs konstatēts ka ārstniecības iestādē Liepājā un skaistumkopšanas salonā Rīgā, noteiktos laikos pēc iepriekšēja pieraksta Oskars Ābelītis, kurš sevi pozicionē kā wellness speciālistu, kas darbojas pēc Šveices Wellness metodikas Atlasprofilax, veic individuālu izmeklēšanu, diagnostiku, ārstēšanu, t.i., patstāvīgi nodarbojas ar ārstniecību. Vēršam uzmanību, ka Inspekcija jau 2016. gada augustā Oskaram Ābelītim uzdeva pārtraukt neatļautu ārstniecību.

Atgādinām, ka veselības aprūpes pakalpojumus atļauts sniegt ārstniecības iestādē, kas atbilst obligātām prasībām ārstniecības iestādēm un to struktūrvienībām.

Vēršam iedzīvotāju uzmanību, ka Oskaram Ābelītim nav tiesības patstāvīgi nodarboties ar ārstniecību kādā no specialitātēm, jo viņam nav ārsta profesionālā sertifikāta.

Inspekcija aicina ikvienu iedzīvotāju atbildīgi izvēlēties personu, kas piedāvā pakalpojumus, kuri būtiski ietekmē cilvēka vispārējo veselības stāvokli un var radīt patiesus draudus veselībai.