Akmeņogļu kravās atklāts milzīgs skaits kontrabandas cigarešu
Attēlam ir ilustratīva nozīme ©SCANPIX

Pēdējo dienu laikā Valsts ieņēmumu dienesta (VID) amatpersonas vairākās akmeņogļu kravās atklājušas lielu daudzumu - kopumā 440 000 - kontrabandas cigarešu no Baltkrievijas, aģentūru LETA informēja VID.

24.maijā Indras muitas kontroles punktā, veicot no Baltkrievijas iebraukuša kravas vilciena sastāva fizisko kontroli, muitas amatpersonas sadarbībā ar Valsts robežsardzes darbiniekiem atklāja, ka divos vagonos zem akmeņoglēm ir paslēptas 12 kartona kārbas, kas ietītas melnā necaurspīdīgā polietilēna plēvē. Tajās atradās 180 000 cigarešu "Premjer".

22.maijā Indras muitas kontroles punkta amatpersonas vienā vagonā konstatēja zem akmeņoglēm noslēptas piecas kastes, kurās bija 50 000 gabali cigarešu "NZ".

Līdzīgs pārkāpums tika atklāts arī 21.maijā - kravas vilciena fiziskās kontroles gaitā tika konstatēts, ka vienā vagonā zem akmeņoglēm ir paslēptas desmit kartona kārbas. Atverot iepakojumus, tajos konstatēti 100 000 "Premjer" markas cigarešu.

Savukārt 20.maijā Indras muitas kontroles punktā, veicot no Baltkrievijas iebraukuša kravas vilciena fizisko kontroli, muitas amatpersonas sadarbībā ar Valsts robežsardzes darbiniekiem akmeņogļu vagonā atklāja 11 kartona kārbas, kas bija ietītas melnā polietilēna plēvē. Tajās atradās 110 000 "Premjer" cigarešu.

Visos gadījumos tabakas izstrādājumi bija marķēti ar Baltkrievijas akcīzes nodokļa markām.

Par konstatētajiem muitas noteikumu pārkāpumiem saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksu sāktas lietvedības administratīvo pārkāpumu lietas, kas nodotas izvērtēšanai VID Muitas policijas pārvaldei.

 
Komentāri Skatīt