Latvijā: Normunds Rudevičs: Romiem neļauj strādāt valsts labā 33 komentāri
 
Latvijā

Normunds Rudevičs: Romiem neļauj strādāt valsts labā

 

Pagājušā gada 16. augustā Rīgā notika Starptautiskās Romu apvienības (International Romani Union (IRU)) kongress, kurā par IRU prezidentu tika ievēlēts bijušais 7. Saeimas deputāts, Latvijas Čigānu nacionālās kultūras biedrības priekšsēdētājs Normunds Rudevičs. Par to, kas šajā laikā kopš pagājušās vasaras paveikts, kādas problēmas un ieceres aktuālas pašlaik, Neatkarīgās intervija ar Normundu Rudeviču.

Skatīt visu rakstu >

Komentāri [33]
#
Z 6.jūlijs 2017 0:05 atbildēt
Jus zinat tadu vienkarsu teicienu citu skabragu vienkarsak atrast neka savu balci vai jus varat kads apliecinat ka jusu tautiba visi ir EGELI balti un tiri un neviens no jums nemelo nekrapj nezog narkotikas nepardod jus varat apliecinat ka visi esat tik tiri un balti ka nevienam melns blecis nav uz sirdsapzinu bet es varu apliecinst ka Romi neizvaiiro ne savus bernus ne svesus bernus un bernamos ari nepamet savus bernus un ja tads gadijums ari ir tad no miljoniem viens gadijums bet ne katru dienu noslepkavo izvairo un ta talak nesodiet citus jo jus nezinat ko Dievins ir katram sagadajis jo katrs cilveks pats lai kas vins ari nebutu nesis savu krustu un katrs sanems savu sodu pec nopelniem.
 
#
akk 29.maijs 2016 22:55 atbildēt
Droši vien tai romietei, kad man iebrauca somiņā Rīgas. tirgus tunelī arī neviens neļāva strādāt valsts labā. Sveiciens arī otrai romietei un atvainojos, ka mana somiņa bija tik piebāzta, ka maku no tās fiziski nevarēja izvilkt! :D Man ir liels kauns. Es ļoti pārdzīvoju! Ļoti, ļoti.
 
#
Nevis maksāt par skolas apmeklēšanu, bet 29.maijs 2016 16:50 atbildēt
TUPINĀT BŪRĪ PAR UZMĀKŠANOS AR ŠMOTKĀM UN NAUDAS KĻAŅČĪŠANU !!!
 
#
neļauj valsts L A B Ā....? 29.maijs 2016 16:41 atbildēt
valsts L A B Ā, saviem tuneļu pesteļotājiem pakar kaklā kases aparātus, lai sit čekus!
 
#
"ierastais dzīvesveids - klejošana" 29.maijs 2016 16:21 atbildēt
negribi, lai šiem ierīko tramvaja līniju "stacijas tunelis - a/o tunelis" ??
 
#
NĀĀĀĀ - NI 29.maijs 2016 15:38 atbildēt
brīnums, ka neierosina latviešiem sākt apgūt čigānu valodu!
 
#
ērce 26.maijs 2016 18:12 atbildēt
Rudeviča kungs ļoti labi pārvalda valsts valodu, tas ir apsveicami. Man būtu viens jautājums: Vai vairums Latvijā dzīvojošo čigānu arī tekoši pārvalda valsts valodu?
 
#
INA 26.maijs 2016 17:17 atbildēt
jā,nelaime jau tā ir,kaa čigāni ir neizglītoti,nav pat pamatizglītības.Par to būtu tam kungam varbūt jārūpējās,jo savādāk jau darbu nedabūt,tas ir fakts.Bērni sāk mācīties skolā.bet ātri vien pamet,jo vecāki paši nav skolā gājuši,un bērnus arī nepiespiež.Tur tā problēma,
 
#
grty 26.maijs 2016 13:25 atbildēt
Kurš gan neļauj romiešiem strādāt?
 
#
mordanga 25.maijs 2016 22:00 atbildēt
Atnāca reiz čigāns darbu meklēt (pie manis).Nopakaļus sieva nāk. Abi tā, ap gadiem 40,lai gan to jau čigānam nekad nepateiksi-nenosakāms vecums:) Sākām runāt par darba piedāvājumu, pienākumiem (preču atlasīšana pēc veiktā pasūtījuma), nu,kā jau darba intervijā. Šis tik smaida, bet sieva saka :vaaaai, bet viņš jau lasīt neprot! vai tad, meitiņ, kaut kāds darbiņš bez lasīšanas nava?! (pēc vīra uzvešanās sapratu, ka arī ar runāšanu tā.. ne nu ļoti:):):)
Piedodiet, protams, bet šos ļautiņus lai es mēģinātu "integrēt"? iznesīs visu noliktavu~!
 
#
īsākā anekdote 25.maijs 2016 16:47 atbildēt
Pirmkārt,lūdzu, runāsim latviski. Latviski čigāns ir čigāns. Ja čigānu valodā čigāns ir roms, tad latvietim nav jārunā čigānu valodā. Otrkārt, neviens čigāns nekad nav strādājis, it sevišķi valsts labā.
 
#
ar 25.maijs 2016 11:44 atbildēt
un Rīgas autobusu stacījā??Romi tā ''strādā'' ka nav iespējams normāli atkratīties no parpalu piedāvājumiem(ar šaubīgu kvalitāti un izcelsmi) un visādām pareģēm
 
#
VA 25.maijs 2016 11:10 atbildēt
Ir filmiņa par to "Pļehanovas romu ciemu".
Tur viņi mierīgi kaut ko greizi būvē kur un kā grib, zog gāzi un elektrību, tirgo narkotikas un jūtas apspiesti.
 
#
urciks 24.maijs 2016 22:51 atbildēt
Starp citu - šis pats Rudevičs intervijā Latvijas radio stāstīja, ka Latvijā salīdzinot ar pārējo pasauli čigāni ir ļoti labi integrēti. Šajā rakstā kaut ko citu stāsta. Kā tad īsti ir?
 
#
urciks 24.maijs 2016 22:49 atbildēt
Es nesaprotu vienu citu lietu - Romu biedrības priekšsēdētājs minēja Eiropas kopējo čigānu skaitu - 20 miljoni. 20 miljoni ir minoritāte Eiropas mērogā, bet 1,5 miljoni latviešu NAV minoritāte šajā pašā mērogā. Man tas neliekas pareizi.
 
#
Sveiciens IRU no strādniecēm Štokmaņa tunelī! 24.maijs 2016 20:54 atbildēt
"Romi ir tauta, kas prot pielāgoties" - gan jau tieši šīs PIELĀGOŠANĀS dēļ čavām slava iet pa priekšu...
 
#
Joņs 24.maijs 2016 18:50 atbildēt
Romi var mierīgi doties uz Romu!
 
#
ja 24.maijs 2016 15:39 atbildēt
un ka vel strāda valsi pa stacijam un lielveikaliem ,dodamies meklēt ,ko apčakarēt ..te vajag Romu policijas Baronu ieviest štatā ,kas atbild par to ,lai beidz vazāties sie dīkdieņi un meli ....
 
#
smīns 24.maijs 2016 12:59 atbildēt
viņiem tāpat ir labi, jo paskataties ar kādiem šikiem auto šie piebrauc pēc bezdarbniekiem un pie sociālajiem pēc pabalstiem! Tur jau iemīta taciņa slaukt budžetu un nestrādāt. Tagad vēl īpašu statusu sakārojās?!
 
#
Lielā 24.maijs 2016 11:10 atbildēt
labi teikts,antagonisma piemēri: čigāns un strādāt ,čigāns un mācīties !
 
1 2
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers