Saeima piekrīt deputāta Putras administratīvai sodīšanai
 
©F64

Saeima piekrita Finanšu ministrijas (FM) parlamentārā sekretāra Edgara Putras (ZZS) administratīvai sodīšanai par ceļu satiksmes negadījumu un atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu.

Iepriekš šo lēmumu vienbalsīgi atbalstīja arī Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas deputāti.

Policija informēja Saeimu, ka pērn 17.decembrī Putra uz autoceļa Rīga-Liepāja vadīja automašīnu "Honda Accord" tiesību izmantošanas aizlieguma laikā, proti, laikā, kad viņam nebija veikta nepieciešamā veselības pārbaude. Tāpat Putra izvēlējās ceļa un meteoroloģiskajiem apstākļiem neatbilstošu ātrumu un, neievērojot drošu distanci, izraisīja sadursmi ar citu automašīnu. Šīs automašīnas vadītāja bremzējot samazināja ātrumu un apstājās, lai pagrieztos pa kreisi, un notika avārija.

Savukārt šogad 6.februārī Putra ar automašīnu "Audi Q5" pie atļautā ātruma 90 kilometri stundā braucis ar 116 kilometriem stundā. Ņemot vērā iespējamo mērīšanas iekārtas kļūdu, braukšanas ātrums pārsniegts par 22 kilometriem stundā, norāda policija.

Policija prasīja Saeimu izdot Putru sodīšanai par šiem pārkāpumiem. Saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksu par transportlīdzekļa vadīšanu, ja ir spēkā transportlīdzekļu vadīšanas tiesību izmantošanas aizliegums, uzliek naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam 40 eiro. Izņēmumi šajā situācijā ir gadījumi, kad izmantošanas aizliegums piemērots pārkāpumu uzskaites punktu sistēmā. Arī par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu no 21 kilometra stundā līdz 30 kilometriem stundā paredzēts uzlikt naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam 40 eiro.

Tāpat Valsts policija lūdz atļauju deputātu sodīt pēc normas par citu Administratīvo pārkāpumu kodeksā neminētu ceļu satiksmes noteikumu pārkāpšanu - par to likums paredz izteikt brīdinājumu vai piemērot septiņu eiro naudas sodu. Parlamentārieti plānots sodīt arī par drošas distances vai intervāla neievērošanu, par ko likums paredz izteikt brīdinājumu vai uzlikt transportlīdzekļa vadītājam naudas sodu - 15 eiro.