Latvijā: VM ģimenes ārstiem piedāvā parakstīt "mierizlīgumu" 4 komentāri
 
Latvijā

VM ģimenes ārstiem piedāvā parakstīt "mierizlīgumu"

 
Attēlam ir ilustratīva nozīme / F64

Veselības ministrija (VM) ģimenes ārstiem sagatavojusi sava veida "mierizlīgumu" jeb sadarbības memorandu, piedāvājot piecu dienu laikā to saskaņot un ierasties uz "svinīgu" parakstīšanu, tomēr ārsti ar šādu steigu nav apmierināti un pirms jaunu vienošanos parakstīšanas aicina izpildīt iepriekš ministrijas dotos solījumus.

VM sagatavoto memorandu ar Latvijas Ģimenes ārstu asociāciju (LĢĀA) un Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociāciju plānots parakstīt rīt.

Kā teikts VM sagatavotajā sadarbības memoranda projektā, lai attīstītu primārās veselības aprūpes sistēmu, prioritāra nozīme ir piešķirama primārās veselības aprūpes sistēmas organizācijai un attīstībai atbilstoši pacientu interesēm. VM ir izdalījusi vairākus primārās veselības aprūpes principus, piemēram, to, ka primārā veselības aprūpe ir pieejama visiem iedzīvotājiem. Tāpat uzsvērta veselības aprūpes pēctecība, kā arī sadarbība ar citiem veselības aprūpes "līmeņiem".

Memoranda parakstītājiem arī ir jāizsaka gatavība organizēt viedokļa apmaiņas ne retāk kā reizi trijos mēnešos, kā arī visas puses, parakstot šādu dokumentu, apņemtos regulāri pārskatīt esošās ģimenes ārstu prakšu atbalsta piemaksu sistēmas efektivitāti un izvērtēt iespēju to pilnveidot. Bez jau minētā iesaistītās puses apņemtos pilnveidot ģimenes ārstu prakšu kvalitātes kritēriju sistēmu.

Pēdējais punkts memorandā atzīmēts kā VM apņemšanās: "Veselības ministrs apņemas sekmēt primārajai veselības aprūpei piešķirtā finansējuma palielināšanu."

Minēto sadarbības memoranda projektu VM ģimenes ārstiem nosūtīja pagājušajā piektdienā ar aicinājumu papildinājumus iesūtīt līdz vakardienai, 24.februārim. Savukārt "svinīgā" memoranda parakstīšana notiktu rīt, 26.februārī. Tomēr kā liecina LĢĀA vadītājas Sarmītes Veides un VM e-pasta sarakste, asociācija neplāno sadarbības memorandu parakstīt, pirms ministrija nav izpildījusi iepriekš paustās apņemšanās.

Veide arī uzskata, ka darbam pie sadarbības memoranda jānotiek citādāk, nekā to piedāvāja VM. Viņa aģentūrai LETA sacīja, ka pirms šāda dokumenta izstrādes pusēm ir jāsatiekas un jāvienojas par šāda dokumenta izstrādi, tad jādod savi priekšlikumi, par kuriem pēc tam diskutēt, un "tikai tad nozīmējam dienu, kad mēs to parakstam". Veide kritizēja VM, ka pagājušajā piektdienā ģimenes ārsti tika nolikti fakta priekšā, ka pēc nedēļas "svinīgi" jāparaksta sadarbības memorands.

Veide e-pasta vēstulē ministrijai norāda, ka iepriekš par šādu dokumentu nekādu sarunu nav bijis. Tāpat ģimenes ārste raksta, ka dokumenta projektā uzskaitītie primārās veselības aprūpes sistēmas galvenie principi un attīstības rīcības virzieni ir nokopēti no Ministru kabineta (MK) 2014.gada 25.aprīlī apstiprinātā "Primārās veselības aprūpes attīstības plāna 2014.-2016.gadam". Veide e-pastā pauž neizpratni, kāpēc jāapstiprina tas, kas jau savulaik apstiprināts MK noteikumos.

Savukārt, runājot par apņemšanos regulāri organizēt viedokļa apmaiņas, Veide norāda, ka šādu vienošanos jau savulaik ir parakstījuši sadarbības memorandā ar toreizējo veselības ministru Gundaru Bērziņu un ģimenes ārsti uzskata, ka šāda vienošanās joprojām ir spēkā.

LĢĀA savā atbildes vēstulē vērš uzmanību, ka memorandā iekļautie punkti ir pārāk vispārīgi, kā arī dokumenta projektā nav iekļauti ģimenes ārstiem iepriekš aktualizēti būtiski prioritāri risināmi jautājumi, piemēram, par vienlīdzīgu atalgojuma pieaugumu, kompensācijām prakses slēgšanas gadījumā un atbalstu jaunatvērtajām ārstu praksēm, par ārsta prakses juridisko statusu un e-veselības ieviešanas problēmu jautājumi.

Ģimenes ārsti arī vēlējās noskaidrot, kad veselības ministrs Guntis Belēvičs (ZZS) aicinās ārstus pārrunāt jautājumus, kas skar gan ģimenes ārstu praksēs nodarbināto atalgojumu, gan kapitācijas naudas palielinājumu un piemaksu par kvalitāti. Tāpat mediķi nav saņēmuši VM ziņojuma projektu par vienlīdzīgas darba samaksas pieaugumam nepieciešamo finansējumu. VM gan atbildēja, ka arī šo jautājumu plānots skatīt rītdienas sēdē.

Tomēr, ņemot vērā minēto, LĢĀA nav gatava parakstīt VM sagatavoto sadarbības memorandu, pirms ministrija nav izpildījusi iepriekšējās apņemšanās. Tāpat ģimenes ārsti lūdza Belēviču rakstiski atsūtīt savu redzējumu par asociācijas iepriekš aktualizētajiem jautājumiem. Ja šodienas laikā VM nesniegs atbildes uz ģimenes ārstiem svarīgajiem jautājumiem, tad rīt asociācija šādu sadarbības memorandu neparakstīs, piebilda Veide.

Belēviča tikšanās ar abām ģimenes ārstu asociācijām paredzēta rīt, 26.februārī, plkst.15.30.

Komentāri [4]
#
Tā viš i! 26.februāris 2016 13:03 atbildēt
"Veselības ministrs apņemas sekmēt primārajai veselības aprūpei piešķirtā finansējuma palielināšanu."

Un ko ta kungs var darīt, ja viņam nesanāk? Tāda ir dzīve... Līdz šim veselības ministērijā vieni vienīgi impotenti. Šķiet.
 
#
Ontūns Mazpusāns© (lit.pseid.) 25.februāris 2016 22:16 atbildēt
;)))))))))

Šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES "de(R)mokrātiskajā valstī" "eurolatv(ĀN)ijā" un tās pa lēto angažētajos "lojālpatrEJotiskajos" masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta CENZŪRA rullē, joprojām? ;)))

Ir sacīts: "Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo "kaujas uz dzīvību un nāvi" ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu "ienaidnieku"), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu "pretinieku / ienaidnieku" padarīt par savu sabiedroto." ;)

Un, arī: "Cilvēkam galva ir paredzēta galvenokārt domāšanai – NEVIS tikai kā plauktiņš cepurei / pakaramais lakatiņam, vai arī priekš tam, lai putni rumpi nepiegāna." ;)

=======

"Muļķu Zemē - TĀ vi’š i’!..."
( ...[p]ar MZ SILES "valsts" angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
( 'tekošā momenta aktualizējums' - iz "O.M.© arChīva" )

"Caur to ar' esam slaveni, ka..."
Šīs "valsts" 'masu mēdekļi',
Pirms "glupo pūli" NOZOMBĒ ~
Šos pašCENZŪRA izkastrē:

Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
Dēļ ANGAŽĒTAS ...(mel)šanas:

“Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
Ja “melns ir balts”, tad - tā vi’š i’,
Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!

Ja Saimnieks pavēl "nospārdīt" ~
Pa "masmēdekļiem" iz..(gānīt),
Jebko, kas "nelojāls" vai "svešs",
Tad - tā vi’š i’ (kaut - paknaps "kešs")!

Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
Ka "četras kājas" = "vērtība",
Bet "divas kājas" = "nerullē",
Tad - tā vi’š i’ (kaut - kretinē)!

Ja Saimnieks kviec, ka "Krievi nāk!!!"
Un gvelž, ka "MZ "valstij" VĀKS,
Bez rietum-OKUPANTIEM 'briest'!!!"
Tad - tā vi’š i’ (kaut - totāls "sviests")!

Ja Sainieks ķērc: "Wooow - "hibrīdkarš",
JAU grauj šo "valsti", gadiem garš!!!"
Kā maitas putns, ap ...('jūdzies'),
Tad - tā vi’š i’ (kaut - "bauri" smies)!

Ja Saimnieks "prezentē", ka šis,
Ir “balts un pūkains” kustonis,
Ne trekni rijošs SILES lops,
Tad - tā vi’š i’ (kaut - “profīts” skops)!

Ja Saimnieks uzdod samelot,
Un “masmēdekļos” publiskot,
Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
Tad - tā vi’š i’ (kaut - BLEFS ir tas)!

Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
“Yesss - tā vi’š i’!...” (kaut - šķērmi smird)...”
...
Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
Tad - MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!

Bet - tie, kas “nelien” (...) Saimniekiem,
Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
“Kam riebjas KALPOT “lojāli” ~
Lai lasās... (dillēs), TĀ vi’š i’!...”

=====

oriģinālversijas = "O.M.© blogā":
ontuns-m.blogs.lv
u.c.

MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu "lojālpatrEJotu", patoloģiski defektīvu "SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu", "proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu" rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu "biogaļas izstrādājumu", demonstratīvi kriminālrecidīva "ķēķa tiesiskuma" SISTĒMĀ parazitējošu "(ekskre)mentu", "prok(tologu)", "(bez)godību" u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS "revolucionārās pārliecības" lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu "(p)(ie)līdēju" un nožēlojami gļēvu "kluso mīzēju" zeme SILES "valsts" parodija "eurolatv(ĀN)ija", XXI gadsimts.
 
#
izskatas 25.februāris 2016 18:18 atbildēt
Ka vm imite darbibu. Tiira PR akcija
 
#
MCV 25.februāris 2016 17:04 atbildēt
un pirmdien Bļevičs atkal klaigās par nepiekāpīgajiem ģimenes ārstiem. paldies ĢĀ asociācijai par prasīgumu no VM.
 
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
Skonto Būve
 
This site uses Genecy custom templates for DFP