Mūžībā aizgājis kinooperators Andris Seleckis
 
©Publicitātes foto

Sestdien, 20. februārī mūžībā aizgājis izcilais kinooperators, dokumentālists un Latvijas kultūras personība Andris Seleckis.

Andrejs Viesturs Seleckis dzimis 1947. gadā, absolvējis Vissavienības valsts kinematogrāfijas institūtu Maskavā, bijis Rīgas dokumentālās kino skolas pārstāvis. Strādājis  kopā ar tādiem izciliem sava laika režisoriem kā Hercs Franks, Aivars Freimanis, Imants Brils, Pēteris Krilovs, Imants Krenbergs, Laima Žurgina un citi.

Bijis operators veselai virknei sižetu kinožurnāliem “Māksla” un “Padomju Latvija”, operators-inscenētājs vairākām spēlfilmām (“Zobena Ēnā”, “Ģimenes albums”, “Vasara bija tikai vienu dienu” u.c.). A.Selecka atstātajā mantojumā ir Latvijas kino vēsturē nozīmīgas dokumentālās filmas: “Līdz bīstamai robežai”, “Augstākā tiesa”, “Augstā dziesma” un spilgti Atmodas laika kino hronikas kadri. Andris bija arī pirmais skolotājs un autoritāte plašai Latvijas kino un televīzijas operatoru saimei.

Saņēmis LPSR Valsts prēmiju un Nacionālo kino balvu “Lielais Kristaps”; 1991.gada barikāžu dalībnieka piemiņas zīmi un Valsts Kultūrkapitāla fonda mūža stipendiju.