Latvijā: Saeimas deputāti saņems vēl lielākas algas 9 komentāri
 
Latvijā

Saeimas deputāti saņems vēl lielākas algas

 
Scanpix

No nākamā gada Saeimas deputāti saņems par 157 eiro lielākas algas nekā šogad, kas kopumā ir 2448 eiro mēnesī. Tas kopumā no valsts budžeta papildus prasīs 708 000 eiro.

Daļa Neatkarīgās aptaujāto uzskata, ka pašreizējos ekonomijas apstākļos tas nav solidāri, savukārt citi atbalsta šādu soli, uzsverot, ka valsts pārvalde nav lēta lieta.

«Priecājos, ka cilvēkiem būs lielāka alga. Taču būtu labi, ja arī par citiem tāpat rūpētos un ievērotu vidējās algas kāpumu valstī, ar ko tiek pamatots šāds solis,» teic Diabēta aprūpes māsu apvienības vadītāja Līga Ārente. Viņai neesot saprotams, kāpēc Veselības ministrija uz mediķu prasībām palielināt algas atbild, ka to nav iespējams izdarīt, jo naudas nav. Acīmredzot esot uzstājīgāk jāprasa, ja reiz tā tomēr atrodas. Jo izrādās, ka runas par finanšu trūkumu valstī nav patiesas. Diemžēl tas, ka veselības aprūpes joma ejot bojā, valdību un deputātus nesatrauc. «Vai tiešām neredz, kas notiek ar nozari?! Tā iet bojā! Kaut vai paskatieties uz Austrumu slimnīcu, kurai ir 10 miljonu eiro parāds! Pakalpojumi tajā tiek sniegti – gan tikai neatliekamās palīdzības. Tie ir ļoti dārgi, un mēs izdarām vairāk, nekā tiek samaksāts. Un tas tā gadiem – hroniska situācija!» savu neapmierinātību neslēpj L. Ārente.

Uz šādu lēmumu visai ironiski raugās Rīgas 28. vidusskolas direktors Guntars Jirgensons, citējot kāda skolēna domrakstā Hamleta teikto vārdu pārfrāzējumu: «Kā būs, tā būs!» Ja jau pedagogu reformai naudas nav, tad vismaz skolotāji varēšot atbalstīt tautas kalpu iespēju pilnvērtīgi un radoši strādāt, kā arī parūpēties par deputātu iztikas groza piepildīšanu. Kaut kam taču jānoņem, lai citiem pieliktu! Kāpēc gan lai tie nebūtu skolotāji? Un ko gan viņi šajā situācijā var izdarīt? Aiziet padziedāt pie Saeimas ēkas Bēdu, manu lielu bēdu? Tomēr, runājot bez ironijas, – ja reiz pielika deputātiem algas, tad gluži loģiski vajadzētu to arī citiem – pedagogiem, mediķiem, policistiem... Tad tas būtu saprotams, piebilst G. Jirgensons.

Latvijas Izglītības vadītāju asociācijas viceprezidents Aivars Mednis atzīst, ka «principā labas valsts pārvalde nemaksā lēti», tāpēc varot saprast šādu soli. Viņš gan cerot, ka algas pielikums atstās iespaidu arī uz deputātu darba kvalitāti un pieņemto lēmumu izsvērtību.

Nacionālā teātra direktors Ojārs Rubenis atteicās komentēt šādu lēmumu, bet Dailes teātra direktors Andris Vītols ir par deputātu maciņa papildināšanu. Ja jau vidējā alga valstī kāpjot, tad tam gluži loģiski jāatsaucas arī uz parlamentāriešu darba samaksu. Viņš gan gribētu, lai tas tikpat loģiski atsauktos uz deputātu vēlmi strādāt tautas labā. Tāpat vēlētos uzzināt, ko viņi izdara mēneša laikā, lai būtu pelnījuši tādu algu.

Savukārt Profesionālo aktieru apvienības valdes priekšsēdētājs Januss Johansons domā, ka tas nav pārāk godīgi attiecībā uz citiem darba darītājiem. Viņš drīzāk atbalstītu algu celšanu ministriem, jo viņi atbild par nozarēm un arī viņu atbildība ir krietni lielāka nekā Saeimas deputātiem.Komentāri [9]
#
Madris 23.septembris 2015 11:43 atbildēt
Finanšu ministrija noteica budžeta samazinājumu visām ministrijām par 3%, tātad deputātu algas ari vajadzētu samazināt par 3%. Klausies manos vārdos, bet neskaties manos darbos.
 
#
ILZE 23.septembris 2015 10:10 atbildēt
kā nav kauna,nauda nesanāk lai pārrēķinātu nozagtās pensijas jo nauda neaug kokos,kauns,kāpēc viņi var izrīkoties kā grib un mums tautai nav nekādas teikšanas,zinu ka mēs varam rakstīt ko gribam viņi tikai pasmejas kā āboltiņa un dara savu.
 
#
IM 23.septembris 2015 9:53 atbildēt
Nu ja, bet uz kā rēķina tad tā vidējā alga valstī pieaug? Ja uz tā ka valsts dzīvo pāri budžeta līdzekļiem pie tam absolūti nepietiekami investējot ekonomikas attīsstībā, tad kā saka, tā tik turpināt, zemāk par zemi jau nenokritīs.
 
#
lapa 23.septembris 2015 9:45 atbildēt
tautai janosaka cik sie liekezi drikst sanemt atalgojumu . latvija ir ta ka no varas puses tiek demonstreta visatlautiba un nesodamiba , tam reiz jadara gals , si aboltinas nesodita nirgasanas par latviesu tautu , dambrovska nodeviba . kadas algas , vini liekami cietuma.
 
#
Patiesībā nav jau žēl 23.septembris 2015 9:29 atbildēt
Patiesībā nav jau žēl, par savu darbu ir jāsaņem cilvēka cienīga alga, būtu labi, ja deputātu algu pieaugumam beidzot sekotu arī vienkāršo cilvēku algu paaugstinājums
 
Skatīt visus 9 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers