Latvijā: Ukrainas bērni Latvijas ģimenēs atgūsies no kara šausmām 16 komentāri
 
Latvijā

Ukrainas bērni Latvijas ģimenēs atgūsies no kara šausmām

 
Scanpix

Ceturtdien, 4.jūnijā Rīgā ieradīsies 15 bērni, kuri cietuši kara darbībā Ukrainas austrumos. Latvijā viņi uzturēsies vienu mēnesi, dzīvos vietējās ģimenēs un mēģinās atgūties no dzimtenē piedzīvotā, pastāstīja biedrības "Alianse Latvija bez bāreņiem" valdes locekle Irina Čžou.

Bērnu grupa Latvijā ieradīsies no Ukrainas galvaspilsētas Kijevas. Kopš militārā konflikta saasināšanās palīdzība sniegta vairāk nekā 50 bērniem.

"Šīs projekta mērķis ir ļaut bērniem atpūsties no kara šausmām, atgriezt ticību, ka ir iespējama mierīga un droša dzīve," stāsta biedrības "Alianse Latvija bez bāreņiem" valdes locekle Irina Čžou.

Projekta "No ģimenes līdz ģimenei" norises laikā, bērni no Ukrainas Latvijā uzturēsies aptuveni mēnesi, kura laikā iepazīsies ar Latvijas kultūru, dabu, sportu un ģimenes dzīvi. Laikā, kamēr bērni atrodas Latvijā, viņu vecāki Ukrainā intensīvi meklē jaunu patvērumu un darbu, lai bērns varētu atgriezties drošākā vidē.

Bērniem ir sagatavota daudzveidīga kultūras programma, viņiem būs iespēja apmeklēt Baznīcu nakts pasākumus, tirdziņu Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā, Leļļu teātra izrādi "Dakteris Aikāsāp", Medicīnas muzeju, Zinātkāres centru bērniem "Zili brīnumi" un "Starspace" observatoriju Suntažos. Tāpat bērni dosies izbraukumos ar zirgiem, katamarāniem un kuģīti Rīgas kanālā, viesosies zoodārzā "Rakši" un spēlēs boulingu centrā "Toss".

"Ja ir iespēja iepriecināt bērnus, kuru dzīve šajā brīdī nav vienkārša, tad loģiski - mēs to darām. Manuprāt, aicinājumam palīdzēt atsauksies cilvēki jebkurā pasaules valstī un darīs to, kas ir viņu spēkos," uzskata Zinātkāres centra "Zili brīnumi" pārstāvis Aldis Kalniņš .

"Vēlos teikt paldies ikvienam atbalstītājam un ģimenei, kas jau ir iesaistījušies Ukrainas bērnu sociālajā rehabilitācijā. Tas ir patiešām labs darbs, kas tiek darīts. Mēs turpināsim atbalstīt Ukrainas ģimenes tik ilgi, cik tas būs nepieciešams, tādēļ priecāsimies, ja mūsu atbalstītāju pulkam pievienosies arī citi," izsakās Irina Čžou.

Komentāri [16]
#
anonīms 5.jūnijs 2015 22:15 atbildēt
 
#
lapa 4.jūnijs 2015 11:53 atbildēt
noladetie kijevas fasistu huntas benderi parasenoki , kad vini beigs slepkavot doneckas bernus un sirmgalvjus. navi viniem.
 
#
ej izguli dzērumu lapa » lapa 4.jūnijs 2015 13:32 atbildēt
Kad tie fašistiskie, noziedzīgie, slepkavas, okupanti, kremļa teroristi izbeigs šaut uz Ukrainas iedzīvotājiem un tās teritoriju glēvi aizsedzoties aiz mierīgajiem iedzīvotājiem? T.i. terorists savā plānprātā šauj un tad brīnās, ka izrādās šauj pretī.
 
#
lapa » ej izguli dzērumu lapa 4.jūnijs 2015 15:22 atbildēt
cic , amerikosu trolli.
 
#
tu » lapa 4.jūnijs 2015 17:14 atbildēt
Tu labāk darba laikā strādā nevis par valsts naudu apmaksātā laikā skricelē pretvalstiskus komentārus.
 
#
nesmīdini » lapa 4.jūnijs 2015 20:26 atbildēt
Pats tinies lapās putlera kremlina trolli. Nevienam tādus kā tu nevajag, pat ne tevis slavinātajai fašistiskajai rašai. Turpini tik dzīvot putlera radītajā ilūzijā, kura paredz iet pār sieviešu, bērnu un sirmgalvju līķiem. Ne jau asv tur slepkavo, bet putlera teroristi. Atradies kremlina trollis, bērnu slepkavu atbalstītājs!!
 
#
lapa » nesmīdini 4.jūnijs 2015 21:33 atbildēt
nu tu esi sazalots , jutu lidzi.
 
#
nosmīdini » lapa 4.jūnijs 2015 21:44 atbildēt
Tev, kremlina trolli, gan vairs neviens nejūt līdz. Ukraiņu bērnu asinis arī uz tavām rokām.
 
#
lapa » nosmīdini 4.jūnijs 2015 22:19 atbildēt
tu esi ists amerikosu trollis.
 
#
garlaicīgs tu esi » nesmīdini 4.jūnijs 2015 23:25 atbildēt
Cik viss vienkārši putlera troļļiem. Nav vairs argumentu? ASV vainīga! Kremļa teroristi slepkavo bērnus? ASV vainīga! Cilvēki ir savā zemē patrioti? Fašisti! ASV vainīga! ĪSTS PUTLERA TROLLIS visur vainos ASV, vienalga vai tā tur ir vai nav.
 
#
Ilze 4.jūnijs 2015 11:02 atbildēt
Fašistiem un noziedziniekiem pēc Kremļa pavēles nav kauna ne par ko, pat ne uz bērniem šaut. Ļoti skumji, bet prieks vismaz par to, ka varam palīdzēt šiem bērniem ar mazumiņu.
 
#
žēl bērnus 4.jūnijs 2015 8:15 atbildēt
kuri maksā par amerikas ambicijām ar savām bērnibām
 
#
anti bendera 4.jūnijs 2015 6:14 atbildēt
Latvija atbalsta Kijevas teroristus ! Karu terorismam !
 
#
nu ja » anti bendera 4.jūnijs 2015 6:34 atbildēt
Kremlinu fašisti jau bērni sauc par teroristiem.
 
#
Hm » nu ja 4.jūnijs 2015 7:03 atbildēt
Ukrainas biezo berni..ka pec Cernobilas..
 
#
lapa » nu ja 4.jūnijs 2015 15:23 atbildēt
cic amerikosu trolli.
 
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers