Laika ziņas

Vakar, 7:35
Pirmdienas rīts Latvijā ir pārsvarā saulains, bet Kurzemē mākoņi daļēji sedz debesis un vietām īslaicīgi līst, tai skaitā nolijis Liepājā, liecina meteoroloģiskā informācija. Dažviet izklīst migla. Pūš lēns vējš un ir bezvējš. Gaisa temperatūra piecos rītā bija +9..+15 grādu, Kurzemes rietumu piekrastē un daļā Rīgas +15..+17 grādu. Valsts centrālajā un austrumu daļā jau deviņos rītā gaidāmi +20..+23 grādi.
 
16.jun
Svētdien gaidāma pārsvarā saulaina un silta diena, informē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi.
 
16.jun
Kā liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķu prognozes, tad šajā nedēļas nogalē Latvijā gaidāms silts un saulains laiks.
 
15.jun
Līdz pirmdienai Latvijā nebūs lielas laikapstākļu izmaiņas, turpmāk pastiprināsies vējš, brīžiem līs un gaiss kļūs vēsāks, prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs un "Global Forecast System".
 
15.jun
Piektdienas rītā Latvijā ir sauss un saulains laiks, nedaudz vairāk mākoņu Kurzemē, liecina meteoroloģiskā informācija. Minimālā gaisa temperatūra naktī bija no +6..+7 grādiem Ainažu un Zilupes apkaimē līdz +14..+15 grādiem vietām Cēsu pusē un Rīgā. Deviņos rītā visā valstī gaidāmi +16..+19 grādi.
 
14.jun
Ceturtdien plkst.5 gaisa temperatūra Latvijā bija no +4,7 grādiem Mērsragā un +5 grādiem Stendē līdz +14,5 grādiem Liepājā, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra informācija. Pārējā valstī gaisa temperatūra tobrīd bija no +6 grādiem Ainažos līdz +14 grādiem Rīgas un Daugavpils centrā. Mākoņi daļēji sedz debesis, visvairāk mākoņu ir Latvijas dienvidaustrumos, kur vietām iespējams neliels lietus, vismazāk - ziemeļrietumos.
 
12.jun
Otrdienas rīts Latvijā ir viens no retajiem šajā gadā ar apmākušos laiku valsts lielākajā daļā, liecina meteoroloģiskā informācija. Vietām Ziemeļvidzemē līst no aizejošajiem mākoņiem, savukārt Kurzemi no rietumiem sasniedz jauna atmosfēras fronte un īslaicīgs lietus. Dažviet dūmaka. Pēdējā diennaktī valsts lielākajā daļā nedaudz lijis, vietām lijis mēreni. Lielākais nokrišņu daudzums novērojumu stacijās pirmdien bija 7,7 milimetri Rucavā.
 
11.jun
Gaisa temperatūra naktī uz pirmdienu vietām Kurzemē un Rīgā nav noslīdējusi zem +15 grādiem, liecina meteoroloģiskā informācija. Minimālā gaisa temperatūra naktī Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra novērojumu tīklā bija no +8 grādiem Madonā, Zosēnos un Mērsragā līdz +17 grādiem Saldū un galvaspilsētas centrā, lai gan lidostā "Rīga" gaiss atdzisa līdz +12 grādiem.
 
10.jun
Pirmdien Latvijā palielināsies mākoņu daudzums un vietām nedaudz īslaicīgi līs, dienas otrajā pusē - jau daudzviet, prognozē sinoptiķi.
 
10.jun
Nākamās nedēļas sākumā Latviju šķērsos atmosfēras frontes, kas atnesīs lietu un pērkona negaisu, kā arī izraisīs gaisa temperatūras pazemināšanos, prognozē sinoptiķi.
 
10.jun
Dabas vērotājs Vilis Bukšs savā blogā pastāstījis, kāds laiks gaidāms jūnijā.
 
10.jun
Svētdien Latvijā būs visai karsts un saulains laiks, dienas otrajā pusē valsts austrumu daļā palielināsies mākoņu daudzums, nav gaidāmi būtiski nokrišņi, prognozē sinoptiķi.
 
8.jun
Naktī uz sestdienu Latvijā gaidāms skaidrs laiks, lēns vējš un bezvējš, tādēļ gaisa temperatūra strauji pazemināsies, prognozē sinoptiķi.
 
8.jun
Nākamās nedēļas sākumā Latviju šķērsos zema spiediena ieplaka un ar to saistīti lietus un negaisa mākoņi, bet nokrišņu daudzums nebūs pietiekams, lai beigtos sausums, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra un "Global Forecast System" prognozes.
 
8.jun
Piektdienas rītā vietām Vidzemē līst, stiprākais lietus rīta agrumā bija skāris Ainažu un Salacgrīvas apkaimi, kur reģistrēti arī vairāki zibens spērieni, liecina meteoroloģiskā informācija. Neliels īslaicīgs lietus ir arī vietām Latgalē un Sēlijā. Mākoņi sedz debess lielāko daļu, mazāk mākoņu Kurzemē.
 
7.jun
Ceturtdien plkst.5 gaisa temperatūra valstī bija no nulles Mērsragā līdz +12 grādiem Liepājā un Rucavā, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati. Daudzviet Vidzemē un Ziemeļkurzemē gaisa temperatūra nakts izskaņā noslīdēja līdz +1..+3 grādiem, un tikai valsts dienvidrietumu daļā nekļuva vēsāks par +7 grādiem. Mākoņu daudzums no rīta neliels, nav nokrišņu, pūš lēns vējš. Naktī īslaicīgi lija galvaspilsētā un daudzviet valsts dienvidu daļā.
 
6.jun
Naktī uz ceturtdienu gaisa temperatūra Latvijā pazemināsies līdz 0..+9 grādiem; siltākā nakts gaidāma Dienvidkurzemē, aukstākā - Vidzemē, prognozē sinoptiķi.
 
6.jun
Aizvadītajā naktī Kurzemē piedzīvota spēcīga salna - ne tikai zāles virskārtā, bet arī divu metru augstumā, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra informācija. Gaisa temperatūra Rucavas novērojumu stacijā pazeminājās grādu zem nulles, Stendē - līdz pat -1,6 grādiem. Liepājas lidostā termometra stabiņš noslīdēja līdz nulles atzīmei, pārējā Latvijā - līdz +1..+5 grādiem, vienīgi dažviet piekrastē nekļuva vēsāks par +9 grādiem.
 
5.jun
Lai gan par laikapstākļiem maija izskaņā nevaram sūdzēties, jaunākās prognozes liecina, ka šonedēļ dažas dienas gan jārēķinās ar ne pārāk patīkamu laiku. Tomēr kādus laikapstākļus šajā jūnijā prognozē dabas vērotājs?
 
5.jun
Naktī uz trešdienu daudzviet Latvijā gaidāma salna zāles augstumā, bet naktī uz ceturtdienu tā, visticamāk, būs spēcīgāka un aptvers plašāku teritoriju, prognozē sinoptiķi.
 
5.jun
Minimālā gaisa temperatūra otrdienas saullēktā Latvijā bija no +5..+7 grādiem valsts austrumu daļā, vietām Zemgalē un Dienvidkurzemē līdz +10..+12 grādiem piekrastē, liecina meteoroloģiskā informācija. Deviņos rītā gaiss iesils līdz +9..+14 grādiem, nedaudz zemāka gaisa temperatūra gaidāma vietām zem lietus mākoņiem. Pūš lēns līdz mēreni stiprs rietumu, ziemeļrietumu vējš, Vidzemes piekrastē brāzmās līdz 18 metriem sekundē.
 
4.jun
Pirmdienas rītā mākoņi daļēji sedz Latvijas debesis, vietām Vidzemē un Latgales ziemeļos īslaicīgi līst, liecina meteoroloģiskā informācija. Minimālā gaisa temperatūra naktī bija +9..+15 grādu, piekrastē līdz +17 grādiem. Deviņos rītā gaiss būs iesilis līdz +20..+23 grādiem, nedaudz zemāka gaisa temperatūra gaidāma zem lietus mākoņiem un vietām piekrastē. Pūš lēns līdz mērens dienvidu un rietumu vējš, piekrastē brāzmās līdz 11 metriem sekundē.