Personības: VAKARA ZIŅAS. Galante: Mīlestības, veselības un naudas nekad nav par daudz! 8 komentāri
 
Personības

VAKARA ZIŅAS. Galante: Mīlestības, veselības un naudas nekad nav par daudz!

 
Mārtiņš ZILGALVIS, F64 Photo Agency

Pasaules mēroga operas dīva, jauno un talantīgo mūziķu atklājēja Inese Galante ir ieradusies Rīgā no Diseldorfas, lai sagatavotos tradicionālajam Lieldienu klasiskās mūzikas koncertam, kas 12. aprīlī pieskandinās Rīgas Domu.

«Gatavojos ne tikai koncertam «Inese Galante un draugi. Agnus Dei», bet arī konkursam, kurā meklējam jaunos talantus un palīdzam attīstīt viņu personības. Viss ripo lielā tempā. Vispirms būs Lieldienu koncerts, kad ir laiks mazliet apstāties un mierīgi padomāt par dzīvi un dvēseli. Ieklausīties ne tikai sevī, bet arī tuviniekos. Tā ir Klusā nedēļa, kad ikvienam jāpadomā par savu dvēseli un sirdi. Es domāju, ka koncertvakars būs burvīgs, kad ikviens klausītājs varēs sarunāties ar debesīm un Dievu,» gaidāmā koncerta noskaņojumu uzbur Galante.

Otra būtiska lieta, kas jau kļuvusi par ikgadēju tradīciju, ir Ineses Galantes jauno talantu meklēšana pa visu Latviju. «Jau tuvojas konkursa otrā kārta. Un mēs klausīsimies jaunos māksliniekus Rīgā, kā arī dosimies uz Ventspili un Daugavpili. Konkursā atklājam talantīgus bērnus un jauniešus, kuriem ir perspektīva un nākotne strādāt un stāvēt uz skatuves, apburt klausītājus no visas pasaules. Mēs ne tikai atbalstām šos jauniešus, bet arī uzlūdzam viņus uzstāties mūsu koncertos, festivālos. Atrastie talanti paliek arvien populārāki un pazīstamāki. Ir taču nepieciešams, ka ir kāds, kas palīdz šiem jauniešiem, pavirza viņus sasniegt mērķi. Arī finansiāli šiem jauniešiem ir vajadzīgs atbalsts - instrumenta iegādei, dalībai kādā starptautiskā konkursā, viesnīcas apmaksai, aviobiļetei, koncertmeistaram. Piemēram, viens no mūsu atrastajiem talantiem sāka studēt Strasbūrā, mēs palīdzējām viņam sakārtot jautājumu ar dzīvesvietu, lai nepaliek uz ielas. Vēl kādu aizsūtījām uz starptautisku konkursu, kur palīdzējām nosegt ikdienas tēriņus. Vēl kādam sarūpējām naudu, ko izmantot mācībām. Saprotiet, ka šodien jau bez naudas nekur. Ir pavisam cits laikmets un dzīvesstils, un ir vajadzīgs, ka kāds no malas palīdz, virza, iesaka vai arī pasniedz roku. Un šiem jauniešiem ir nākotne - viens iestājās augstskolā Maskavā, otrs atklāja starptautisku festivālu, vēl kāda meitene Londonā, Karaliskajā Albertholā ieguva «Grand prix» starptautiskā konkursā. Esmu tik laimīga par saviem bērniem, kas sasniedz labus rezultātus un mācās, jo dzīve mūsdienās ir viena liela konkurence. Līdzko vaļā ir visa pasaule, tā ir sākusies ļoti liela konkurence. Daudzi pasaules iedzīvotāji studē labās augstskolās, jo saprot, ka bez izglītības tu neesi nekas. Taču tam ir vajadzīga arī liela nauda. Tāpēc mūsu mūziķiem ir jāpalīdz. Viņiem ir jābūt 150 reizes labākiem par citiem pasaules mūziķiem, daudz apgarotākiem, jo mums Latvijā ir labas kultūras tradīcijas. Man ļoti gribas, lai mūsu jauniešiem veicas, lai viņi iegūst labu izglītību un muzicē pasaules labākajās koncertzālēs. Kad es sāku savas gaitas mūzikā, man bija daudz vieglāk, jo nebija tik milzīga pārplūde un konkurence. Tagad kā konveijerā, vienu mūziķi izmanto un pieņem nākamo. Es to negribu, es gribu, lai mūsu jaunie mūziķi izaug par stabilām personībām, ar savu izteiktu seju,» par sirdij tīkamo nodarbošanos, ko sniedz jaunie skatuves mākslinieki, stāsta operas dīva.

«Man gribas, lai cilvēki jūtas laimīgi, jo skaistuma, laimes, veselības un mīlestības, tāpat kā naudas, nekad nav par daudz. Labu lietu nekad nebūs par daudz,» - tā Inese Galante.

Komentāri [8]
#
es 4.aprīlis 2017 8:33 atbildēt
Paskatoties uz Galantes organizēto koncertu biļešu cenām atliek piekrist ka šai ģimenei naudes nekad nav par daudz
 
#
arī es » es 4.aprīlis 2017 9:56 atbildēt
jā, bet Jūs pie viena arī paskatieties afišā, kas tajos šī ģimenes organizētajos koncertos uzstājas! Ja vien šie (solistu, diriģentu) vārdi Jums kaut ko izteiktu, Jūs zinātu, ka viena liela daļa ir A klases mākslinieki, kas citās dienās uzstājas, piemēram, Vīnes Valsts operā vai La Skalā. Un tas nozīmē, ka viņi ir pieraduši par savu darbu saņemt honorāru. Tad Jūs gribat teikt, ka honorāru sedz koncertu organizētāji no savas kabatas un ka iekļaut to biļešu cenās ir pret visiem komunisma un sociālisma principiem?
 
#
to arī es » arī es 4.aprīlis 2017 13:14 atbildēt
Nu visai maz ir šo A klases dziedoņu,tikai pa retam,un tad diezvai AA jeb Petrova ņem pilnu honorāru.Uz pēdējo koncertu AA vispār neieradās.
 
#
Kaut kā tā » to arī es 4.aprīlis 2017 13:37 atbildēt
Īpaši nesekoju viņas piedāvājumam, bet atceros, ka bija reiz arī diriģents Evelīno Pido, un viņš nudien ir A klasē (viņa kalendārā ir tādi opernami kā Mīlānas alla Scala, Londonas Karaliskā opera, Madrides Karaliskā opera, Parīzes Nacionālā opera, Vīnes Valsts opera) - viņš diriģēja tostarp arī to "Annu Bolēnu" Vīnes Valsts operā, kurā dziedāja Anna Ņetrebko un Elīna Garanča un kuras ierakstu Deutsche Grammophon izdeva DVD.
No starptautisku atzinību guvušajiem dziedoņiem tur vēl bieži ir redzēts E. Siliņa vārds.
Taču bez šiem akadēmiskās mūzikas pārstāvjiem tur jau vēl ir diezgan plaši pārstāvēts džezs, fadu utt. Tajos es orientējos mazāk, lai zinātu, kas tie par cilvēkiem, kas tur uzstājas, bet jādomā taču, ka nav pavisam zemē metami. Katrā ziņā pasākumiem ir pretenzijas uz augstāku līmeni (līdzīgi kā Kalnam Siguldā, kur arī afišās ir, protams, pa kādam spožākam vārdam, bet ir arī gluži ierindas darboņi, kas taisa masu), kas tad laikam arī nosaka cenu. Katrā ziņā neviens nav spiests iet. Mums, paldies Dievam, nu jau piedāvājums ir lielisks no visām pusēm - jūnijā, skat, būs Rikadrdo Muti. Ja jau reiz tās cenas tādas turas, tad tomēr ir arī pieprasījums visai dāsnajā vasaras notikumu piedāvājuma klāstā. Publikai jau galvenais, lai ir piedāvājums un izvēles iespējas.
 
#
to arī es » Kaut kā tā 4.aprīlis 2017 19:09 atbildēt
Nācies vērot daudz un dažādus diriģentus minētajos teātros un viņu līmenis ir visai atšķirīgs,tai skaitā Pido sniegums Galantes galā atstāja diezgan pagurušu iespaidu.
 
#
Dzintars Vilde 2.aprīlis 2017 18:55 atbildēt
Seksa arī nekad nav par daudz!
 
#
Valdis Freimantals 2.aprīlis 2017 12:24 atbildēt
Man gribas, lai cilveki butu laimigi!

Bet Rigas Latvieshu Biedribas B R U T A L A A iznicinashana 1993. gada 18. febuara naktii mani neinteresee!!!

10 000 latvieshu pashnaaviibas taadeelj - mani neuztrauc!!!!!!!!!!!

Dziedaasim, draugi!
 
#
Anna » Valdis Freimantals 6.aprīlis 2017 22:47 atbildēt
Tas notika. Tas bija slikti. Bet ko Inese Galante tur var darīt? Pēc personīgās pieredzes zinu, ka viņa nesavtīgi palīdz visur citur, kur vien var.
 
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers