Personības

Vakar, 6:30 «Es esmu pamanījis, ka reizēm cilvēkā ir rūķis un reizēm rūķis ir arī cilvēks. Un reizēm Dievs lieto cilvēkus par eņģeļiem. Ir visādi. Bet tas, ko Ēriks Kūlis liek rūķiem darīt, ir uzvedināt nebēdņus uz pareizām taciņām un izglītot aplamīšus,» teica Dailes teātra režisors Kārlis Auškāps. Svētdienas pievakarē pēkšņi pārstāja pukstēt viņa sirds. Šī saruna notika trešdien, 6. decembrī, pirmizrādes noskaņās. Režisors teātra Mazajā zālē iestudēja Ērika Kūļa rūķu spēles Niķa un Riķa stiķi. Pirmizrāde notiks rīt, 12. decembrī Dailes teātra Mazajā zālē. Vairāk »
 
10.decembris, 20:47 Svētdien, 10. decembrī, ar skumju vēsti savā "Twitter" profilā dalījies Dailes teātris - 70 gadu vecumā mūžībā devies slavenais un latviešu iemīļotais režisors Kārlis Auškāps Vairāk »
 
7.decembris, 20:00 94 gadu vecumā mūžībā devusies leģendārā latviešu operdziedātāja Žermēna Heine-Vāgnere, vēsta Latvijas Nacionālā Opera un Balets. Vairāk »
 
6.decembris, 19:05 4.decembrī pāragri mūžībā aizgājis ilggadējs Dailes teātra aktieris un režisors (1989-2012) Valdis Liepiņš (1966-2017). Vairāk »
 
5.decembris, 7:12 «Pēc jebkuras bērnu izrādes man vislielākais kompliments ir, ja mazais cilvēks izsaka vēlēšanos konkrēto darbu izlasīt pats,» atzīst režisors Jānis Znotiņš. Ar Alberta Kronenberga darba Mazais ganiņš iestudējumu, kura pirmizrāde ir šodien, viņš debitē Latvijas Nacionālajā teātrī. Vairāk »
 
4.decembris, 23:07 Šodien Kultūras ministrija (KM) Latvijas Kultūras akadēmijas Teātra mājā "Zirgu pasts" Izcilības balvas kultūrā pasniedza Dizaina birojam "H2E", režisoram un scenogrāfam Alvim Hermanim, vijolniekam Gidonam Krēmeram un kamerorķestrim "Kremerata Baltica". Vairāk »
 
4.decembris, 19:47 Nu kā vispār drīkst tā rakstīt? Vistīrākā izvirtībā! Tā puritāniski noskaņotā latviešu lasītāju daļa sauc un ne vien sauc, bet arī raksta sašutuma pilnas vēstules par nevienam nezināmās Karīnas Račko romānu Saplēstās mežģīnes, kas nenoliedzami kļuvis par vieglās literatūras sensāciju Latvijā 2017. gadā. Vairāk »
 
4.decembris, 19:03 4. decembrī 51 gada vecumā pēkšņi mūžībā devies aktieris un režisors Valdis Liepiņš, vēsta vietnē "Nekropole.lv" publicēta informācija. Vairāk »
 
28.novembris, 6:30 «Mūsdienu pasaulē cilvēki tiek vērtēti pēc krāsām, rasēm, viedokļiem, ticībām un reliģijām. Arī mēs sākam norobežoties – mums ir sava kultūra, nenāciet pie mums ar savējo citādo... Bet mēs, cilvēki, taču visi esam vienādi – ar vienu skeleta uzbūvi, ar vienādām smadzenēm un vienu sirdi krūtīs. Mēs visi piedzimstam kā nevainīgi bērni, bet sabiedrības, mediju un kaut kādas mistiskas varas iespaidā tiekam pārtaisīti...» aizdomājas aktieris Māris Bezmers. Vairāk »
 
27.novembris, 7:14 Ar pazīstamo teātra kritiķi un pētnieci, Aleksandra Čaka balvas šā gada ieguvēju Silviju Radzobi Neatkarīgā tikās Spēlmaņu nakts nedēļā, lai runātu par viņas grāmatu «Kosmopolītu» lieta un Aleksandrs Čaks, kas bija šā apbalvojuma oficiālais iemesls. Gribējās dzirdēt iespaidus par teātra sezonu un situāciju teātra pētniecībā, jo, pateicoties tieši Silvijas Radzobes neatlaidīgajam darbam un, iespējams, pat spītībai, Latvijā beidzamajos gados tapuši un top nozīmīgi darbi, kas dokumentē viegli gaistošo un ātri zūdošo teātra mākslu. Vairāk »
 
22.novembris, 7:12 «Kad biju apmēram Kristus vecumā, es sapratu – lai varētu nodzīvot pilnvērtīgu dzīvi, lai būtu spēja pilnvērtīgi uztvert dzīvi, svarīgi ir nebeigt brīnīties. Visu mūžu to arī esmu centies saglabāt – spēju brīnīties,» saka režisors Mihails Kublinskis. Šogad aprit 60 gadi, kopš viņš sācis strādāt Nacionālajā teātrī, un rīt viņš saņems Spēlmaņu nakts balvu par mūža ieguldījumu. Vairāk »
 
21.novembris, 7:12 Rīt, 22. novembrī, Nacionālajā teātrī pirmizrāde Terensa Retingana lugas Dziļā, skumjā jūra iestudējumam, ar kuru šajā teātrī debitē jaunais režisors Georgijs Surkovs. Vairāk »
 
16.novembris, 19:04 «Pirmā pasaules kara sākumā Latvijā bija apmēram divi miljoni iedzīvotāju, apmēram 300 tūkstoši vīriešu tika mobilizēti, tāpēc droši var teikt, ka katram otrajam latvietim ģimenē vai rados bijis kāds strēlnieks,» saka režisors Askolds Saulītis, kurš nupat pabeidzis savu jaunāko darbu – dokumentālo filmu par latviešu strēlniekiem Astoņas zvaigznes. Tās pirmizrāde 18. novembrī, valsts svētku dienās tā būs skatāma daudzviet Latvijā. Vairāk »
 
13.novembris, 20:32 Svētdien, 12.novembrī, mūžībā aizgājis metālmākslinieks, Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) Dizaina nodaļas Metāla dizaina apakšnozares dibinātājs un profesors Juris Gagainis, informē Latvijas Mākslinieku savienība. Vairāk »
 
13.novembris, 7:12 «Man nav nenospēlēto lomu kompleksa, jo es patiešām esmu spēlējusi ļoti daudz un ļoti dažādas lomas, un tās visas ir manī,» saka Rīgas Krievu teātra aktrise Ņina Ņeznamova, kura šogad saņem Spēlmaņu nakts balvu par mūža ieguldījumu. Vairāk »
 
7.novembris, 17:16 «Izlasot lugu un iepazīstoties ar tās varoņiem, ar to, kādās attiecībās viņi viens ar otru nonāk, man likās, ka to ir neiespējami uzlikt uz skatuves. Laikam tāpēc arī piekritu tajā piedalīties, jo sapratu: ja es kaut ko gribu redzēt, tad to, kā režisors to dabūs gatavu,» saka operdziedātāja Jolanta Strikaite-Lapiņa. Vairāk »
 
6.novembris, 19:22 «Laikā, kad visapkārt ir skandāli, burzma, dažāda mēroga traģēdijas, man gribas piedāvāt ļoti personisku filmu, jo uzskatu, ka mūsu sabiedrībā pietrūkst šāda veida darbu. Jautājums ir – cik daudz cilvēku grib domāt citā tonalitātē,» saka scenāriste un režisore Krista Burāne. Kopš šīs nedēļas daudzviet Latvijā skatāma viņas jaunākā filma Pasaka par tukšo telpu, kas veltīta izcilajam latviešu scenogrāfam un pedagogam Andrim Freibergam. Vairāk »
 
6.novembris, 15:05 Šovā "Saimnieks meklē sievu" izvērsusies kārtēja drāma: līgava Agnese Deptuā saimniekam Aivaram Dmitrijevam kokteilī bija iejaukusi caurejas zāles. Puisim vēlāk naktī bija kļuvis ļoti slikti. Vairāk »
 
6.novembris, 6:30 Novembra sākumā Liepājas koncertzāle Lielais dzintars svinēja divu gadu jubileju. Pēc būvniecības peripetijām, sākotnējās vadības nomaiņas un pirmajām divām koncertsezonām uzņemtais kurss Latvijas kultūrtelpā šķiet nostabilizējies, tāpēc uz sarunu aicinājām pašreizējo Lielā dzintara māksliniecisko vadītāju Baibu Bartkeviču, atskatīties uz aizvadīto gadu pie šā kuģa stūres un dalīties iespaidos, gūtajās mācībās un nākotnes iecerēs par jaunāko Latvijas reģionālo koncertzāli. Vairāk »
 
2.novembris, 6:30 Šo piektdien, 3. novembrī, kaut ko nebijušu koncertzālē Palladium demonstrēs grupa Dagamba, kas paši sevi bieži vien dēvējuši par akadēmiskās mūzikas huligāniem. Šoreiz programmas nosaukums ir #LudvigVanRammstein, tajā tiks saplūdinātas klasiķa Ludviga van Bēthovena un industriālo metālistu Rammstein kompozīcijas. Vairāk »
 
 
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers