Personības

22.februāris, 18:24 «Brehts savā lugā ir ļoti tiešs, cilvēku noliek izvēles priekšā, liek pašam sev atbildēt, kas ir svarīgāk – mīlestība, labklājība vai būt labam,» uzskata aktrise Jekaterina Frolova, kura atveidos galveno lomu Rīgas Krievu teātra jaunākajā pirmizrādē – Bertolta Brehta lugas Krietnais cilvēks no Sečuānas jauniestudējumā. Pirmizrāde – sestdien, 25. februārī. Vairāk »
 
21.februāris, 18:47 «Pats atlasīju dzejoļus, pats to izpildu. Tie, kuri iekļauti šajā programmā, ir tie, kas šobrīd man «trāpījuši» ne tikai pa galvu. Un trāpījis ir tas, ka, lai kā būtu, lai kas notiktu, dzīvot vajag šeit un šobrīd, un divatā dzīvot ir labāk nekā vienam,» saka aktieris un režisors Leons Lešcinskis. Viņš ir idejas autors Klāva Elsberga dzejas iestudējumam Par mīlestību, kas kopš 24. februāra tiks spēlēts Liepājas koncertzāles Lielais dzintars eksperimentālajā zālē. Vairāk »
 
20.februāris, 19:00 Pa tālruni vaicāts, vai sastopams galvaspilsētā, Edgars Račevskis atzīstas, ka «vēl ar vienu kāju strādā», sakot, ka pirmdienu vakaros atrodams Rīgas Latviešu biedrībā pie Latvijas Nacionālā vīru kora. Vairāk »
 
20.februāris, 7:15 Vispirms Mārtiņš Vilsons (62) ir daudzbērnu tētis un vectētiņš un tikai tad tautā mīlēts un atzīts aktieris. Beidzamos gados kļuvis par Krievijas seriālu pieprasītu aktieri. Četrās laulībās dzimuši astoņi bērni. Jaunākā meitiņa Frīda vēl pavisam maziņa. Vairāk »
 
16.februāris, 19:48 «Cilvēkiem jāformulē mērķis, ko attiecībās grib sasniegt un ko gatavi darīt, lai to sasniegtu. Ir jābūt konkrētiem soļiem, nevis tikai bla, bla, bla...» uzskata psihoterapeite Aina Poiša, kas jau no nākamās nedēļas atkal būs redzama televīzijā – jaunajā attiecību šovā Patiesības stunda. Vairāk »
 
13.februāris, 20:45 Sabiedrības sašutumu ir radījusi latviešu aktrises Esmeraldas Ermales atlaišana no darba Dailes teātrī. Vairāk »
 
13.februāris, 19:05 Latvijas valsts augstāko apbalvojumu akadēmiskajā mūzikā Lielo mūzikas balvu par mūža ieguldījumu šogad saņems ievērojamā čelliste un pedagoģe Eleonora Testeļeca. Šogad pasākums notiks 23. reizi, balvu pasniegšanas ceremonija būs 7. martā Latvijas Nacionālajā operā un baletā. Vairāk »
 
11.februāris, 18:05 Uz Intara Busuļa un viņa komandas pavasara un vasaras koncertiem dažās Latvijas koncertzālēs biļetes jau izpirktas. Viņš ir ne tikai Krievijas estrādes primadonnas Allas Pugačovas mīlulis, parodiju meistara Maksima Galkina un dziedātāja Grigorija Ļepsa draugs, bet arī Latvijā ieredzēts un mīlēts skatuves mākslinieks. Tajā pašā laikā Busulis arī ļoti kritizēts par muzicēšanu Krievijā, interneta dzīlēs klejo pat komentāri, vai viņš ticies ar Krievijas vadoni Vladimiru Putinu. Taču Intars nerisina politikas jautājumus, viņš tikai dzied un ar savu šarmu un skatuves harismu apbur klausītājus. Katrā gadījumā vienaldzīgo nav. Vairāk »
 
9.februāris, 21:11 «Man patiešām nepatīk svinēt ne dzimšanas, ne vārda dienas. Kādreiz kaut kas noticis spontāni, bet īpašas rīkošanas nav bijušas. Pēdējo reizi svinēju, kad man apritēja 50 gadu, bet arī tas bija sabiedrības spiediena rezultātā. Jo ilgāk dzīvoju, jo vairāk cenšos bēgt no publicitātes,» saka komponists Pēteris Plakidis. 4. martā viņam apritēs 70 gadu, un mākslinieks jubilejā tiks godināts jau sestdien, 11. februārī, Lielajā ģildē, kur notiks tradicionālais Latviešu simfoniskās mūzikas lielkoncerts. Vairāk »
 
8.februāris, 17:09 «Kur ir tā robeža – būt ar bērnu vai nebūt? Un ko tas maksā, piemēram, aktrisei? Ko tas nozīmē – būt vai nebūt mammai...» mēģinot rast atbildes uz šiem jautājumiem, Valmieras Drāmas teātra (VDT) aktrise Inese Pudža iestudējusi Augusta Strindberga drāmu Pelikāns. Pirmizrāde piektdien. Vairāk »
 
7.februāris, 22:00 Piektdien, 10. februārī, pulksten 16, atzīmējot Latvijas Nacionālā teātra leģendārās skatuves mākslinieces Elzas Radziņas dzimšanas dienu, Latvijas Kultūras akadēmijas Eduarda Smiļģa Teātra muzejā tiks atklāta izstāde Pilnos auļos. Elzai Radziņai – 100. Vairāk »
 
7.februāris, 21:00 «Tīra glezniecība mani nekad nav ļoti interesējusi. Man tā šķiet pārāk garlaicīga,» smaidot saka grafiķe Ieva Nagliņa. No piektdienas Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā skatāma viņas pirmā lielā personālizstāde Atmestie. Vairāk »
 
6.februāris, 20:00 Ar koncertu dzimtajā Ogrē trešdien, 8. februārī, tūri pa Latviju iesāks Aija Andrejeva. Lai gan dziedātāja pazīstama kā liela ceļotāja, kas piedalījusies jau trīs LTV1 piedzīvojumu ekspedīcijās 700 pasaules brīnumi, tūres nosaukumam Ceļojums pie sevis ir cita nozīme. Vairāk »
 
6.februāris, 18:02 Iļja Seržants ir lingvists. Baltu lingvists. Leipcigas universitātes zinātniskais līdzstrādnieks. Divkārt doktors dažādās lingvistikas jomās. Vienu disertāciju aizstāvējis Ķelnē (2011.), otru Norvēģijā (2012.). Mūsu sarunā Iļja, neraugoties uz maniem centieniem ievilkt viņu literārā, publicistiskā sprēgāšanā, spītīgi turējās pie saviem zinātnieka, lingvista apsvērumiem. Vairāk »
 
2.februāris, 22:33 «Manuprāt, labas un gudras valsts uzdevums ir aizsargāt vājos un citādos, aizsargāt tos, kuri nevar paši par sevi parūpēties. Jo tie, kuri ir spēcīgi, paši tiks uz priekšu,» uzskata režisors Mārtiņš Eihe. Dailes teātra Kamerzālē viņš iestudējis dramaturga Jāņa Baloža stāstu Mana māsa. Pirmizrāde svētdien. Vairāk »
 
1.februāris, 15:00 Šodien svin Žaņa Lipkes, ebreju glābēja, 117. gadadienu, informē Žaņa Lipkes memoriāls. Vairāk »
 
31.janvāris, 19:07 «Jau kopš bērnības man bijusi interese par neizskaidrojamām lietām,» saka arhitekts Arno Heinrihsons. Nu klajā nākusi viņa grāmata Georgs. Neticams, bet gandrīz patiess stāsts. Vairāk »
 
30.janvāris, 17:00 «Visi latvieši Skroderdienas Silmačos zina no galvas, bet vienalga nāk un skatās kā brīnumā. Tā, it kā nebūtu redzējuši. Kāpēc tas tā ir? Manuprāt, tāpēc, ka dzīve ir grūta, jo sevišķi tagad, kad ir pilns rūpju un raižu, bet Silmačos satiekas gaiši cilvēki, un ar savu pozitīvismu viņi padara dzīvi saulaināku un smaidīgāku,» domā Latvijas Nacionālā teātra aktrise un skroderdienu veterāne Inta Tirole. Vairāk »
 
26.janvāris, 18:35 Galerijā Māksla XO atklāta Jura Petraškeviča darbu izstāde džīpīes, kas būs aplūkojama līdz 14. februārim. Vairāk »
 
25.janvāris, 19:31 Sestdien, 21. janvārī, mūžībā devusies aktrise un režisore Maija Apine (4.04.1961.–21.01.2017.). Vairāk »
 
 
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers