Personības

Vakar, 17:55 Svētdien rakstnieces mājās Lejas Zīlēs (Praulienas pagasts) 90. jubilejā tika godināta rakstniece Ilze Indrāne. Vairāk »
 
24.aprīlis, 18:03 Piektdien no Briseles saņemta ziņa, ka par Eiropas Savienības literatūras balvas ieguvēju kļuvis latviešu rakstnieks Osvalds Zebris. Viņš ir viens no 12 jaunajiem un daudzsološajiem Eiropas rakstniekiem, ko 23. maijā godinās īpašā ceremonijā Briselē. Vairāk »
 
24.aprīlis, 8:33 Latvijā jau ir sākušies Latgales kongresa simtgadei veltītie pasākumi, kas kulmināciju sasniegs nākamajā nedēļā ar koncertu, ekumēnisku dievkalpojumu, svētku gājienu, Latgales simtgades kongresu jeb 4. pasaules latgaliešu saietu un Latgaliešu valodu nakti. Šo pasākumu rīkošanā iesaistīts arī režisors Viesturs Kairišs, kura dzimta saistīta ar Latgali, kurš pirms pāris gadiem uzņēmis dokumentālu filmu par Latgali Pelikāns tuksnesī, saņēmis latgaliešu kultūras balvu Boņuks. Vairāk »
 
20.aprīlis, 19:13 Šo piektdien, 21. aprīlī, Rīgas Kongresu namā notiks dziedātājas Olgas Pīrāgs jubilejas koncerts. Tā programmā – džezs, estrādes dziesmas un romances, uz skatuves būs pati Olga, viņas draugi un ciemiņi. Vairāk »
 
18.aprīlis, 18:45 «Mani vajadzēja mazliet pierunāt, jo daudzus gadus teātrī neko nebiju darījis. Patiesībā režisors mani iedrošināja, apsolot, ka būs interesanti. Jāatzīst, ka viņš man nelika vilties – man tiešām bija interesanti,» saka aktieris Ēriks Vilsons. Viņam sestdien pirmizrāde – Harija Berlina loma amerikāņu dramaturga Mureja Šizgala lugas LUV iestudējumā Dmitrija Petrenko režijā, kas ir režisora debija Liepājas teātrī. Vairāk »
 
12.aprīlis, 18:45 «Liepājā bija fundamentālisti, kuri mēģināja piespiest pārcelt šo koncertu. Tas gan būtu smags precedents Latvijā, ja dažu fanātiķu dēļ kāds iejauktos mākslinieciskā produktā, brīvvalsts laikā nekas tāds nav dzirdēts,» saka diriģents Ivars Cinkuss un Otrajās Lieldienās aicina uz koncertu Pagānu gadagrāmata. Vairāk »
 
11.aprīlis, 19:03 «Šķiet, ka skolas laikā mēs gājām skatīties šo iestudējumu, bet diemžēl es neko neatceros, vien to, ka bija daudz valšu, bet šī izrāde būs arī nedaudz citādākā, mūsdienīgāka,» saka baletdejotājs Raimonds Martinovs. Rīt, 12. aprīlī, Latvijas Nacionālajā baletā jauniestudējums – Helēnas Tangijevas Birznieces pirms 60 gadiem veidotā baleta Pie zilās Donavas horeogrāfijas atjaunojums. Ar šo iestudējumu 13. aprīlī tiks atzīmēta leģendārās baletmeistares Helēnas Tangijevas Birznieces 110. jubileja. Vairāk »
 
11.aprīlis, 17:10 Tautā iemīļotais aktieris Imants Skrastiņš šogad atzīmē 76. dzimšanas dienu, taču, kā atzīst pats mākslinieks, liels prieks par šo gadskaitli viņam neesot. «Savas jubilejas man nepatīk, vairāk priecājos, kad citi svin,» viņš atklāj. Vairāk »
 
11.aprīlis, 7:15 Latviešu kino, teātra un operas režisors Viesturs Kairišs (46) šobrīd iestudē Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī Viljama Šekspīra traģēdiju «Karalis Līrs», kuras pirmizrāde notiks šā gada 13. maijā. Režisors atklāj, ka pirmo reizi dzīvē strādā tikai un vienīgi ar krievu aktieriem. Viņš pastāsta, kādas ir būtiskākās atšķirības starp latviešu un krievu aktieriem. Vairāk »
 
10.aprīlis, 19:34 30. martā Vīnes Valsts operā notika Riharda Vāgnera operas Parsifāls jauniestudējuma pirmizrāde. Vairāk »
 
10.aprīlis, 8:33 Jau otro sezonu LNT skatītāji var sekot komēdijseriāla Bitīt’ matos varoņu gaitām. Viens no šīs sezonas jauniesauktajiem ir Gotfrīda lomas atveidotājs, Valmieras Drāmas teātra aktieris Imants Strads. Vairāk »
 
6.aprīlis, 21:48 «Gandarījums, ko meklēju mūzikā, ir dzirdēt izpildām manis paša rakstītās dziesmas. Pašam būt uz skatuves? Tikai dažreiz. Tādā režīmā kā mūziķim man to noteikti nevajag,» saka ventspilnieks, dziesmu autors un izpildītājs Kaspars Antess. Sestdien pulksten 19 Ventspils Kultūras centrā viņš aicina uz savu 35 gadu jubilejas koncertu Daudz laimes!. Vairāk »
 
5.aprīlis, 19:31 «Man patīk, ka uz Austrumu robežu cilvēki nāk tikai pēc pozitīvām emocijām. Tur arī nav neizdevušos izrāžu, jo mēs darām visu, lai skatītājiem būtu jautri,» saka aktrise Zane Burnicka. Viņai rītvakar pirmizrāde – Grietas loma teātra klubārestorānā Austrumu robeža režisora Viestura Roziņa iestudētajā komēdijā S(t)īvais randiņš. Vairāk »
 
4.aprīlis, 21:00 «Izrāde ir par tēmām, kas svarīgas visiem, tāpēc es ceru, ka šī izrāde būs vajadzīga skatītājiem, jo tā patiesībā risina mūžam un visiem aktuālu jautājumu – kā dzīvot?» tā par savu lomu Nikolas Makolifas lugas Juveliera jubileja iestudējumā saka aktrise Lāsma Kugrēna. Tās pirmizrāde rīt Nacionālajā teātrī. Vairāk »
 
2.aprīlis, 11:43 Pasaules mēroga operas dīva, jauno un talantīgo mūziķu atklājēja Inese Galante ir ieradusies Rīgā no Diseldorfas, lai sagatavotos tradicionālajam Lieldienu klasiskās mūzikas koncertam, kas 12. aprīlī pieskandinās Rīgas Domu. Vairāk »
 
30.marts, 20:51 «Dievs ir vienīgais, par ko ir jārunā. Nav obligāti jāskandē dieva vārds, jo par dieva mīlestību var runāt visādi, un patiesībā tas ir vienīgais, par ko es gribu runāt. Jo mīlestība ir tas, kas mēs esam. Un tāda ir arī mana jaunā programma – pilna gaismas, cerību un mīlestības,» saka populārā dziedātāja Marija Naumova. Šajā pavasarī viņa dodas koncertu tūrē, piedāvājot klausītājiem savu jauno koncertprogrammu Uz ilūziju tilta. Vairāk »
 
30.marts, 19:50 «Dzīve visiem piespēlē iespējas, tikai daudzi nespēj tās ieraudzīt vai arī noticēt tām, vai arī baidās no dzīves izteiktā piedāvājuma, lai tikai nesarežģītu ierasto plūdumu. Ja esi atvērts, brīnumi arī notiek,» ir pārliecināta Madara Līviņa-Aišpure. Šoreiz dzīve viņai piespēlējusi iespēju veidot scenogrāfiju izrādei Liec Dievam pasmieties, tās pirmizrāde šovakar Dailes teātrī. Vairāk »
 
29.marts, 12:33 «Strādājot pie izrādes, mums priekšplānā izvirzījās tēma – ko mēs viens ar otru darām, ko atļaujam darīt ar sevi, cik paši to pamanām un arī nepamanām. Sevis neapzināšanās ir interesanta tēma jebkuram cilvēkam,» – tā režisore Māra Ķimele saka par savu jaunāko darbu – šovakar jaunajā Rīgas teātrī Henrika Ibsena lugas Nora (Leļļu māja) jauniestudējuma pirmizrāde. Galvenajās lomās Jana Čivžele un Ivars Krasts, scenogrāfiju veido Andris Freibergs. Vairāk »
 
29.marts, 7:15 Ar tautā populāro un mīlēto aktieri Rūdolfu Plēpi (67) »Vakara Ziņas« satikās Rīgas Centrāltirgū, kur skatuves mākslinieks iegādājās produktus sava firmas ēdiena – gaļas pankūku –pagatavošanai. Pārdevējas, atpazinušas Plēpi, mīļi viņu sveicināja. Tirgus somu aktieris piepildīja ar cūku ribiņām, ķiplokiem, sīpoliem, burkāniem, miltiem, olām, kā arī pavasarīgu padzērienu – kļavu sulu. Vairāk »
 
28.marts, 20:35 «Iemesls, kāpēc es strādāju ārpus mākslas institūcijām, ir tas, ka tā ir garlaicīga komforta zona – parasts teātris man ir gluži kā brīvdienas,» saka norvēģu režisors un multimediju mākslinieks Mortens Traviks. Ziemeļkorejā viņš pirmo reizi nokļuvis deviņdesmito gadu vidū kā tūrists. Pēc tam sācis veidot kontaktus, šo gadu laikā ir bijuši vairāki projekti, un jaunākais no tiem – slovēņu grupas Laibach, kura savās uzstāšanās reizēs izmanto militārisma un totalitārisma elementus, koncerts. Vairāk »
 
 
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers