Personības

17.augusts, 6:30 «Pērn, kad notika filmas uzņemšanas process, laika apstākļi nebija lutinoši, bet kapitālisms ir kapitālisms – dīkstāves nevarējām atļauties, tāpēc daudz ko nācās filmēt ne tā, kā ierakstīts scenārijā,» tā par savu jaunāko filmu saka režisors Varis Brasla. Vairāk »
 
16.augusts, 16:08 «Ja es nebūtu astoņus gadus padzīvojusi citā mākslas telpā, es šaubos, vai man būtu bijusi interese par Pēteri Lūci,» atzīst teātra režisore Elīna Cērpa. Vairāk »
 
15.augusts, 7:12 Ansis Bogustovs žurnālistikā ir teju ceturtdaļgadsimtu, un atliek vien labdabīgi apskaust to entuziasmu, ar kādu viņš joprojām darbojas šajā sfērā. Turklāt nevis vienkārši darbojas, bet sasniedz aizvien jaunus apvāršņus. Vairāk »
 
14.augusts, 6:30 Šīs nedēļas nogalē Rīgā noritēs tradicionālie pilsētas svētki. Tajos būs vērienīga programma, no burātāju festivāla un aviācijas šova līdz pat uguns instalācijām, zvaigžņu vērošanai naksnīgajās debesīs un ierastajam salūtam. Šim pasākumam ir arī savi diriģenti, un tie mīt Kultūras pārvaldē. Vairāk »
 
10.augusts, 6:39 «Austras Skujiņas dzeja uzvēdī skumju noskaņu. Jā, tāda viņa ir – tumša kā pusnakts un dziļa kā atvars. Viņu nevar un arī nevajag pārtaisīt, jo arī šajās drūmajās noskaņās un skumjajās tonalitātēs ir sava burvība. Katrā ziņā es ar to esmu saindējusies un to izbaudu,» saka Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra (RKT) dziedošā aktrise Veronika Plotņikova. Vairāk »
 
9.augusts, 19:05 Pēc spožas koncerttūres pagājušā gada nogalē, 5. augustā Dzintaru koncertzālē publika atkal neviltotā sirsnībā sveica operdīvu Kristīni Opolais. Šoreiz brīvdabas koncertprogrammā ar savulaik Latvijas Nacionālajā operā biežu viesi – čehu tenoru Pāvelu Černohu un diriģentu Sesto Kvatrīni, kura vārds un sniegums palicis atmiņā no rudens koncertiem Liepājā, Rēzeknē un Rīgā. Atceroties, cik cildinoši par Sesto Kvatrīni izteicās Kristīne Opolais, kuras izvēle saviem koncertiem dzimtenē jau otrreiz kritusi tieši uz temperamentīgo MET mēģinājumos sastapto asistentdiriģentu, likās saistoši aicināt uz sarunu pašu jauno maestro, kurš ne tikai izceļas ar ekspresīvu diriģēšanas stilu, bet, izrādās, arī komponē un kādudien sapņo vadīt operteātri, kur skanētu arī laikmetīgās operas un simfoniskās mūzikas programmas. Vairāk »
 
9.augusts, 7:12 «Es gribu, lai katrs klausītājs sajūt, ka es dziedu no sirds uz sirdi, ka mēs visi esam kā viena ģimene, īstu draugu loks. Man tiešām ir ļoti svarīgi, lai klausītāji sajūt, ka es viņus mīlu un, esot uz skatuves, mēģinu apburt un kā bijusī mediķe – gribu izveseļot no visa negatīvā un nepatīkamā,» saka operdziedātāja Inese Galante. Vairāk »
 
8.augusts, 7:12 Šodien, 8. augustā, pulksten 19 notiks viens no neparastākajiem koncertpasākumiem: iespējams, vienīgais Imanta Dakša šā gada koncerts Rīgā, kas turklāt risināsies 24 metrus augstajā Latvijas Universitātes Botāniskā dārza Palmu mājā. Vairāk »
 
7.augusts, 6:30 Latvijā populārākā komerciālā radiostacija Radio Skonto pastāv jau teju ceturtdaļgadsimtu – tā dibināta 1993. gadā. No pirmās dienas ēterā strādā Elita Marga. Vairāk »
 
3.augusts, 6:30 «Šogad festivāls priecēs ar izcilu spāņu, kanādiešu, armēņu, krievu un kazahu mākslinieku sniegumu, kā arī iepazīstinās ar mūsu horeogrāfu jaunākajām idejām un dejotāju sasniegumiem klasisku lomu interpretācijā. Īpašas uzmanības vērti būs Džona Noimaijera un Džona Kranko darbi, kurus Latvijā iespējams redzēt ļoti reti,» saka Latvijas Nacionālā baleta mākslinieciskais vadītājs Aivars Leimanis. Vairāk »
 
2.augusts, 15:42 Jūlija vidū, lai diriģētu Elīnas Garančas un Hiblas Gerzmavas koncertu Dzintaros un koncertus festivālā Sensus Liepājā, pēc apmēram piecu gadu pārtraukuma Latvijā viesojās kādreizējais LNSO mākslinieciskais vadītājs Karels Marks Šišons. Vairāk »
 
1.augusts, 7:12 «Popmūziku es neklausos, absolūti nekādu, esmu prom no šīs sfēras un par to neko nezinu. Es klausos Bahu un meklēju domubiedrus, mūziķus, kuri jūt pasauli līdzīgi kā es,» saka komponists Jānis Lūsēns. Viņa jaunā instrumentālās mūzikas koncertprogramma AIZ... Mūzika vēlā vakarā ir izjusts ceļojums plašajā skaņu pasaulē, uz kuru šajā vasarā viņš aicina klausītājus koncertos Latvijas skaistākajās baznīcās. Vairāk »
 
31.jūlijs, 9:53 Ar pateicības dievkalpojumu Rīgas Sv. Marijas Magdalēnas baznīcā 28. jūlijā savu 92. dzimšanas dienu svinēja latviešu disidente Lidija Lasmane-Doroņina – viņa 14 gadu pavadījusi cietumos un lēģeros, trīs reizes padomju varas apcietināta. Klātesošajiem bija iespēja pirmajiem noskatīties dokumentālo filmu Lidija, kas tapusi Latvijas simtgadei veltītā projekta ietvaros un kuras pirmizrāde gaidāma šoruden. Vairāk »
 
31.jūlijs, 6:30 Vairāk nekā desmit gadu pazīstamā producente Daina Jāņkalne veidoja savus autorraidījumus, tad pāris gadus ar TV projektiem bija paņēmusi pauzi, taču tagad atkal darbojas šajā jomā – nu jau pati kadrā. Vairāk »
 
28.jūlijs, 18:22 «Esmu nost no visiem galvaspilsētas notikumiem: gan muzikālajiem, gan politiskajiem,» teic Raimonds Pauls, savādās vasaras dienas pavadīdams Baltezera īpašumā. Un tomēr viņam ir ko teikt par visu, kas vārās un mutuļo Latvijas ikdienā. Šoreiz saruna – par Latvijas Radio likstām, Laimas Vaikules randiņu, «oligarhu sarunām», Dziesmu svētku emocijām, politiskajām skuju takām. Vairāk »
 
27.jūlijs, 7:12 «Reizēm vajag gaumīgi paklusēt, bet šobrīd man gribas izteikties,» saka dziedošā aktrise un dzejniece Raimonda Vazdika. Šīs nedēļas nogali viņa pavadīs Jaunpiebalgas Lielkrūzēs, kur no rītdienas pulksten 16 līdz svētdienas pulksten 15 notiks 8. Latvijas Dziesminieku saiets. Vairāk »
 
24.jūlijs, 6:30 Pavisam drīz, no 19. augusta, telekanāla 360TV ēterā būs skatāms jauns šovs Blonds un vēl blondāks. Galvenajās lomās – pazīstamais aktieris Rihards Lepers un vairāk kā radiodīdžejs zināmais Nauris Brikmanis. Podi garantēti! Vairāk »
 
13.jūlijs, 7:12 Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) jaunais rektors Guntars Prānis darbu sāks augustā pēc apstiprināšanas Latvijas Republikas Ministru kabineta sēdē. Pašreizējais JVLMA Muzikoloģijas katedras profesors, senāta priekšsēdētājs un ētikas komisijas priekšsēdētājs, arī senās mūzikas vokālās grupas Schola Cantorum Riga dibinātājs un vadītājs Guntars Prānis rektora amatā tika ievēlēts akadēmijas satversmes sapulces dalībnieku balsojuma pirmajā kārtā. «Tas ir signāls, kas nozīmē, ka man uzticas. Protams, šis laiks ir ļoti intensīvs – saprast, ko konkrēti tas viss nozīmē,» saka JVLMA jaunievēlētais rektors Guntars Prānis. Vairāk »
 
11.jūlijs, 7:12 «Ļoti vēlētos, lai tie, kas atnāks uz festivālu, justos kā svētkos. Lai mums visiem tie būtu mūzikas svētki,» saka režisors Valdis Lūriņš. Šīs nedēļas nogalē, 14. un 15. jūlijā, Ikšķiles novadā notiks otrais Operetes festivāls, kurā sarūpētas interesantas koncertprogrammas gan pavisam jauniem, gan arī gados vecākiem skatītājiem. Vairāk »
 
6.jūlijs, 7:12 Turpmākos piecus gadus Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) rektors būs gleznotājs un līdzšinējais augstskolas prorektors Kristaps Zariņš – viņš izvēlēts LMA Satversmes sapulcē ar 45 balsīm no 80. Vairāk »
 
 

Skaistuma pasaule

 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers