Personības

21.jūnijs, 7:12 «Pārskatot nometnes dalībnieku sarakstu, jāatzīst, ka lielāko daļu es nepazīstu. Un tas ir ļoti, ļoti forši, ka mūsu ir tik daudz. Tas ir ļoti iedvesmojoši,» saka talantīgā koklētāja Laima Jansone, ar gandarījumu atzīstot, ka pēdējo gadu laikā kokles spēle ir kļuvusi aktuāla un pieprasīta ne tikai Latvijā, bet arī ārzemēs. Vairāk »
 
20.jūnijs, 7:12 Līgo svētki un Jāņi tiek daudzināti kā īpaši svarīgi gada ritumā, jo tad daba ir pilnā plaukumā un spēkā, un tieši šajā laikā nepieciešams izdarīt dažas būtiskas lietas. Vairāk »
 
19.jūnijs, 21:10 Vakar pēc ilgstošas slimības 90 gadu vecumā mūžībā aizgājis diriģents un pedagogs Pauls Kvelde, pastāstīja Rīgas Kultūras un atpūtas centra "Imanta" vīru kora "Absolventi" pārstāvis Guntis Šmits. Vairāk »
 
19.jūnijs, 6:30 Nesen beidzās viens no populārākajiem pašmāju seriāliem – UgunsGrēks. Gandrīz desmit gadu garumā gan lielākās, gan mazākās lomās tajā piedalījušies gandrīz 200 latviešu aktieru, un viņu atveidotie personāži daudzās Latvijas ģimenēs kļuvuši par savējiem. Seriālā ir daudz kolorītu tēlu, bet viens no visveiksmīgākajiem ir policists Indulis aktiera Jāņa Jarāna izpildījumā. Vairāk »
 
16.jūnijs, 19:23 Piektdien 87 gadu vecumā miris bijušais Vācijas Kanclers Helmūts Kols, kas ļaužu atmiņā paliks kā Vācijas atkalapvienotājs un viens no ietekmīgākajiem Eiropas ekonomiskās un politiskās integrācijas veicinātājiem. Vairāk »
 
13.jūnijs, 21:25 Sestdien, 17. jūnijā, tieši savā 75. dzimšanas dienā, uz jubilejas koncertu Latvijas Universitātes Lielajā aulā aicina diriģents un pedagogs, viens no zēnu koru kustības pamatlicējiem, Rīgas Doma kora skolas izveidotājs Jānis Erenštreits. Vienlaikus šis pasākums būs arī atvēršanas svētki viņa sarakstītajai grāmatai Kroņu pinējs par Jāni Cimzi. Vairāk »
 
13.jūnijs, 7:12 «Man nav bērnu, man nav vīra, man pat nav mīļākā. Deja ir vienīgais, kas man dzīvē ir, un, ja man to atņemtu, es beigtos. Tad pārtrūktu manas dzīves pavediens, kurā vēl trausli karājos,» saka pasaulē pazīstamā dejotāja, horeogrāfe, lektore un pedagoģe Vija Vētra (94). Vairāk »
 
12.jūnijs, 15:40 «Kad jaunas nedēļas sākumā saņemu darbu grafiku, man iestājas panika, jo liekas, ka to nevar pagūt izdarīt. Bet tad es drusku pasēžu, nomierinos un sāku plānot. Katrā ziņā, tas, kā darbu teātrī var samenedžēt ar privāto dzīvi, man pagaidām vēl ir mistika,» atzīst Dailes teātra aktrise Inita Sondore. Vairāk »
 
12.jūnijs, 6:30 Kā jau katru vasaru, arī šogad Latvijas brīvdabas estrādēs būs skatāmi interesanti muzikāli teatralizēti uzvedumi. Arī šogad – režisora un aktiera Zigurda Neimaņa režisēti. 30. janvārī Latviešu biedrības namā Rūdolfa Blaumaņa luga Skroderdienas Silmačos atzīmēja 115. gadadienu, kopš šajās telpās tās izrādītas pirmoreiz. Šis iestudējums, kā arī humoristisks skatījums uz Aleksandra Dimā Trim musketieriem šovasar priecēs skatītājus. Vairāk »
 
8.jūnijs, 13:06 «Jebkurš cilvēks ir laimīgs, ja pamostoties viņam nekas nesāp, ja viņš spēj pilnvērtīgi domāt un attieksme pret dzīvi viņam ir nevis naiva, bet mīloša. Un viņā ir arī dzīvesspēks,» uzskata komponists Uģis Prauliņš. Īsi pirms Jāņiem, 17. jūnijā, viņš svinēs savu 60. dzimšanas dienu, bet piektdien, 9. jūnijā, Sv. Jāņa baznīcā Rīgas festivāla ietvaros notiks komponista Uģa Prauliņa jubilejas koncerts. Vairāk »
 
6.jūnijs, 23:13 Holivudas aktieris Džordžs Klūnijs un viņa sieva Amala kļuvuši par dvīņu vecākiem, paziņojis aktiera publicists. Vairāk »
 
5.jūnijs, 18:45 2. jūnijā Latvijas Leļļu teātris ar Dmitrija Petrenko iestudēto izrādi "Kaštanka" piedalījās Starptautiskajā teātra festivālā VALISE Polijā, Lomžā. Žūrijas komisija vērtēja un piešķīra balvas dažādās nominācijās, tostarp – kā labāko aktrisi 14 izrāžu konkurencē apbalvoja Latvijas Leļļu teātra aktrisi Santu Didžu, kura izrādē atveido sunītes Kaštankas lomu. Vairāk »
 
5.jūnijs, 9:17 Ar Noru Ikstenu un viņas vīru, gruzīnu rakstnieku Levanu Beridzi tikāmies maija nogalē Ikšķilē. Latvijā beidzot bija iestājies ilgi gaidītais pavasaris, Ikšķiles dārzos gavilēja putni, pasaule ziedēja un plauka. Norai rokā bija viņas jaunā grāmata ar lakonisko nosaukumu Trīs. Loģiski, ka saruna vispirms raisījās par to. Vairāk »
 
1.jūnijs, 8:04 Dailes teātra Mazajā zālē šodien no plkst.11 līdz 12.30 atvadīsies no mūžībā aizgājušās teātra aktrises Ventas Vecumnieces. Aktrises apbedīšana Pirmajos Meža kapos paredzēta plkst.13.30. Vairāk »
 
1.jūnijs, 7:10 «Mums nav tādas vietas, kur varētu apskatīties kāda mākslinieka darbus, viens mans darbs – Kāzas Rundālē – ir Nacionālā Mākslas muzeja pastāvīgajā kolekcijā, bet viens darbs neko nepasaka par mākslinieku,» saka izcilā latviešu gleznotāja Maija Tabaka. Pusotru mēnesi divās vietās – galerijā Daugava un izstāžu zālē Arsenāls – būs skatāmi mākslinieces darbi, kas tapuši gandrīz 40 gadu amplitūdā. Vairāk »
 
30.maijs, 18:30 Šīs nedēļas nogalē, 3. jūnijā, Limbažu Lielezera amfiteātrī notiks unikāls pasākums – tiks prezentēta pirmā un vienīgā latviešu metālopera Kurbads. Ķēves dēls. Viena no galvenajām šajā stāstā būs Liene Stepena – horeogrāfe, bet šoreiz arī aktrise, turklāt diezgan interesantā lomā. Vairāk »
 
29.maijs, 20:12 Apgāda Neputns izdotais albums Janis Rozentāls tā vien prasās tikt dāvināts valsts svētkos vai īpašās reizēs. Vairāk »
 
29.maijs, 12:06 Ja cilvēkiem vaicātu, cik tieši apaļa jubileja trešdien būs mūziķim un komponistam Uldim Marhilēvičam, droši vien lielākā daļa teiktu, ka 50. Vai varbūt pat 40. Marhils ir vienmēr smaidīgs, dzīvespriecīgs un darba spara pārpilns. Vairāk »
 
28.maijs, 17:48 "Dziļās skumjās paziņojam, ka 27.maijā mūžībā devusies Dailes teātra aktrise Venta Vecumniece. Mūsu līdzjūtība tuviniekiem," paziņots teātra oficiālajā twitter kontā. Vairāk »
 
25.maijs, 16:04 «Es tūkstošprocentīgi uzticos šīs lugas autoram un ļauju, lai viņš mani vada. Es ar viņu sarunājos, mēģinu izprast un ļauju, lai viņš mani ved. Jo tā ir bauda, ka vari pakļauties cilvēkam, kurš ir gudrāks un talantīgāks. Un, lai arī es vēl nezinu, kas beigās sanāks, viņš kaut kādā ziņā mani aizsargā,» saka režisore Laura GrozaĶibere. Viņa iestudējusi Tenesija Viljamsa dramatisko drāmu Kaķis uz nokaitēta skārda jumta. Pirmizrāde Dailes teātra Mazajā zālē šovakar. Vairāk »
 
 
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers