Personības

Šodien, 20:03 «Gribēju taisīt izrādi par to laiku, kad veidojās liela daļa no tiem cilvēkiem, kas šodien ir pie varas, kas nosaka dzīvi Latvijā, lai saprastu, kā cilvēki nonākuši līdz ārprātam, kas ir šobrīd. Skaidrs, ka viņi auguši ārprāta apstākļos...» saka režisors Ģirts Ēcis. Šovakar Jaunajā Rīgas teātrī Gunāra Priedes komēdijas Saniknotā slieka jauniestudējuma pirmizrāde. Vairāk »
 
Šodien, 7:15 Pie īpašās izrādes «Skroderdienas Silmačos» aktiera un režisora Zigurda Neimaņa (69) un viņa dzīvesbiedres deju pedagoģes Indras Filipsones (65) devāmies ciemos sniegotā ziemas dienā uz viņu lauku īpašumu Garciemā. Kad bija iestājies īsts ziemas spelgonis, dzīvesbiedri lielāko daļu laika pavadīja lauku īpašumā, lai neaizsaltu ūdensvads. Rīgas dzīvoklī vienīgi pārnakšņo, ja kādas darīšanas galvaspilsētā. Vairāk »
 
Vakar, 15:15 Šodien savu 70. dzimšanas dienu atzīmēs Viktors Lapčenoks – kādreizējais basketbolists, Raimonda Paula atrasts dziedātājs ar dabas dotu balsi, nerimstošu dzīvesprieku un fantastisku atmiņu. Vairāk »
 
12.janvāris, 7:50 Visu pagājušo gadu, kas tika aizvadīts Raimonda Paula 80. jubilejas zīmē, tautā iemīļotais komponists saņēma tik daudz sveicienu, sirsnīgu laimes, radošas veiksmes un labas veselības vēlējumu no saviem skatuves kolēģiem, draugiem un talanta cienītājiem, ka šķiet, ar tiem pietiktu ikkatram nākamajam dzīves rītam vēl daudzu gadu garumā. Vairāk »
 
11.janvāris, 19:31 Pianists Vestards Šimkus un aktieris Kristaps Ķeselis aicina uz koncertizrādi Novecento, kas piektdien, 13. janvārī, notiks Spīķeru koncertzālē. Vairāk »
 
11.janvāris, 17:45 «Bērnībā šo darbu nebiju lasījis, biju redzējis tikai filmu. Tagad izlasīju arī grāmatu, un jāatzīst, ka man tā šķita garlaicīga. Divdesmit pirmajā gadsimtā cilvēku nevar pārsteigt ar to, ka ir parādījies vilciens. Come on, mēs jau kosmosā lidojam!» smaidot saka Valmieras Drāmas teātra (VDT) aktieris Mārtiņš Liepa. Viņam rītvakar pirmizrāde – galvenā loma LMT Mansards zālē iestudētajā 19. gadsimta zinātniskās fantastikas literatūras aizsācēja Žila Verna pasaulslavenā darba 80 dienās apkārt zemeslodei skatuves versijā. Vairāk »
 
11.janvāris, 7:15 Tas ir neaptverami un gandrīz neticami, ka lielās latviešu dziesminieces, Austras bērnu mammas vairs nav starp mums, dzīvajiem. 3. janvārī 88 gadu vecumā Liepājas pilsētas slimnīcā viņa aizgāja mūžībā, smagās slimības – ļaundabīga audzēja – nomocīta. Vēl pērnā gada 10. novembrī Austra Pumpure pēdējoreiz izdziedāja savas dziesmas ar Austras bērniem, bet 26. novembrī atzīmēja savu 88. dzimšanas dienu savu mīļo cilvēku pulkā. Vairāk »
 
6.janvāris, 17:28 Pavisam drīz, 11. janvārī, klajā nāks Lindas Leen trešais oriģināldziesmu albums Digital Church. Izskatīga dziedātāja ar savu striktu un noturīgu viedokli – ne velti sabiedrības interese par Lindu nav zudusi jau vairāk nekā desmit gadus. Vairāk »
 
5.janvāris, 20:00 «Kas skatītāju interesē teātrī? Viņš pats. Skatītājs vienmēr saslēgsies kopā ar to tēmu vai personāžu, kurā viņš atradīs sev kaut ko radniecīgu. Un Čehova darbos visi var atrast kaut ko, kas varētu rosināt pārdomas pašiem par sevi, par savu dzīvi, varētu rosināt izdarīt secinājumus, bet tas, iespējams, par daudz prasīts...» saka režisors Edmunds Freibergs, kurš pēc vairāku gadu pārtraukuma būs redzams aktiera ampluā – atveidos lomu režisora Elmāra Seņkova iestudētajā Antona Čehova lugā Kaija Latvijas Nacionālajā teātrī. Vairāk »
 
30.decembris 2016, 19:03 «Manas pirmās atmiņas par Dzintaru koncertzāli... Es mācījos Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolā, un mums vajadzēja obligāti iet uz koncertiem. Skolai bija vienošanās ar filharmoniju, ka audzēkņi var bez maksas tikt uz tās organizētiem koncertiem, un Dzintaru koncertzāle tolaik ietilpa filharmonijā. Es šobrīd gan vairs neko nevaru pastāstīt par mūziku, ko tur dzirdēju, taču sajūtas atceros: vispatīkamākais bija satraukums pēc koncerta, kad, dodoties uz Dzintaru staciju, visi cilvēki kaut ko savstarpēji apsprieda, runāja par to, cik viss bijis interesanti... Parasti es viens uz koncertiem negāju, biju kopā ar draugiem, bija vasara, un mēs nereti vēl aizkavējāmies, staigājot pa Dzintaru mežaparku. Šī sajūtu buķete neizzūd,» smaidot stāsta Guntars Ķirsis, Dzintaru koncertzāles direktors. Dzintaru koncertzāle šogad svinēja 80 gadu jubileju. Šodien kopā ar Guntaru Ķirsi atskatīsimies uz koncertzāles gadiem un ielūkosimies nākotnē. Vairāk »
 
28.decembris 2016, 20:20 «Man ir tāds teiciens: es neskriešu šim laikam līdzi, jo es jau esmu priekšā. Un tas nozīmē, ka es zinu pamatu pamatus, pie kuriem daudzi lēnām atkal atgriežas,» saka vairāku paaudžu skatītāju mīlētais aktieris Pēteris Liepiņš. Uz Dailes teātra skatuves atkal atgriezusies Jērādiņa, kur Pēteronkulis stāsta bērniem par dzīvi laukos. Vairāk »
 
28.decembris 2016, 14:05 Dziedātāja Dināra Rudāne nebrīnās, ka tagad, decembrī, ir ļoti aizņemta un skrejoša – tikai nezina, vai tas ir saistīts ar māksliniekiem raksturīgo un drudžaino gada nogali vai šovu Izklausies redzēts, kurā viņa plūca uzvaras laurus. Tajā iegūto balvu, 5400 eiro, māksliniece atvēlēja dzīvnieku patversmei Ulubele. Vairāk »
 
27.decembris 2016, 14:05 «Viena no svarīgākajām vēstīm Ziemassvētkos – Dievs grib veidot ar cilvēku attiecības. Un attiecībās ar Dievu cilvēks īstenībā sastop sevi, atrod sevī to, ko, šajā sabiedrībā dzīvojot, ir pazaudējis. Attiecībās ar Dievu atrod citu jēgu dzīvei. Kas ir Latvijas lielākā problēma? Cilvēki domā tikai par sevi,» uzskata Rīgas Vecās Sv. Ģertrūdes baznīcas mācītājs Krists Kalniņš. Saruna ar viņu par gada nogales depresijām, jaunām apņemšanām, labklājību, dalīšanos un laika zagļiem. Vairāk »
 
27.decembris 2016, 8:40 Mūžībā aizgājusi latviešu māksliniece Vija Spekke de Saco, informēja Latvijas Mākslinieku savienības vadītājs Igors Dobičins. Vairāk »
 
26.decembris 2016, 20:23 Pasaulslavenais Latvijas kontrtenors Sergejs Jēgers atklāj desmit lietu, kas raksturo viņa unikālo personību. Šajā svētku laikā izcilais dziedātājs ļoti aktīvi muzicē un dalās ar savu neizsīkstošo enerģiju un prieka pilno smaidu. Savus spēkus pašmāju slavenākais kontrtenors uzkrāj, gan saldējoties ledus aukstā pirtī, gan gatavojot gardumus savā virtuvē. Vairāk »
 
23.decembris 2016, 9:08 Pasaulslavenais Latvijā dzimušais baletdejotājs Mihails Barišņikovs, kurš ASV prezidenta priekšvēlēšanu laikā vērsās pret vēlēšanās nu jau uzvarējušo Donaldu Trampu, lūdz piešķirt viņam Latvijas pilsonību. Vairāk »
 
22.decembris 2016, 18:56 Jelgavā, Zemgales olimpiskajā centrā 28. decembrī notiks koncertspēle Es šonakt būšu laimīgs!, ko gadumijā varēs skatīt TV3 ēterā. Tajā galvenās personas būs Baiba Sipeniece-Gavare, Uldis Marhilēvičs un Normunds Jakušonoks. Savukārt galvenā pasākuma aizkadra persona – šova režisore Aija Strazdiņa. Vairāk »
 
21.decembris 2016, 7:15 Ziemassvētku gaidīšanas laikā pārstājusi pukstēt aktrises un režisores Dzintras Klētnieces sirds. Tikai šā gada februārī teātra klubā «Hamlets» kolēģu lokā viņa nosvinēja 70. dzimšanas dienu. Pēdējā laikā aktrise uzturējās mājās, jo bija problēmas ar veselību, un piedalījās mazbērnu audzināšanā, kas viņai sagādāja milzu prieku. Viņa bija sākusi rakstīt grāmatu par savu raibo dzīvi un, lai arī bija slima, līdz pat pēdējam dzīves brīdim saglabāja lielisku humora izjūtu. Vairāk »
 
20.decembris 2016, 17:33 «Jau diezgan ilgu laiku – deviņus gadus – veidoju izrādes Austrumu robežā, un, manuprāt, tieši šobrīd mēs beidzot esam sapratuši, kādā virzienā šim teātrim ir jāstrādā, kāds ir tā īstais virziens,» saka dramaturgs, režisors un aktieris Kārlis Anitens. Viņam šovakar pirmizrāde teātra klubārestorānā Austrumu robeža – gadumijas koncertizrāde Sapnis par virszemi ar smiekliem, asarām, dziesmām un šampiku. Vairāk »
 
20.decembris 2016, 14:05 Daudzi teātrmīļi droši vien vēl atceras Nacionālā teātra aktieri Aivaru Bogdanoviču. Vairāk »
 
 
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers