Personības

Vakar, 18:55 «Komēdijas žanrā jūtos diezgan ērti. Man ir tendence gandrīz katrā savā lomā atrast komisko, iespējams, tādēļ, ka arī dzīvē daudzas lietas uztveru caur humora prizmu. Saka jau, ka dzīve ir tāda, kādu to redzam, kādus apzīmējumus paši tai piešķiram. Un es varu teikt, ka sev apkārt redzu daudz smieklīgā, tādēļ savu jauno lomu veidoju ar lielu azartu un kaifu,» saka Liepājas teātra aktrise Ilze Trukšāne. Viņai sestdien pirmizrāde – līgavas Agafijas Tihonovnas loma režisora un horeogrāfa Sergeja Zemļanska (Krievija) kustību izrādē bez vārdiem Precības, kam par pamatu ņemta Nikolaja Gogoļa komēdija. Vairāk »
 
21.marts, 20:12 «Es vispār savā mākslinieciskajā darbībā nodarbojos ar citātiem, ar atskatīšanos uz pagātnes tēliem glezniecībā 17.–18. gadsimtā, tie ir mani mīļākie periodi, no kuriem es iedvesmojos. Jo tā bija ļoti augstas klases glezniecība,» saka gleznotāja Frančeska Kirke. Galerijā Bastejs šobrīd apskatāma mākslinieces personālizstāde Revise. Vairāk »
 
21.marts, 17:15 Beidzamajā laikā latviešu jaunās aktrises Elīnas Vaskas (22) vārds skaļi izskanējis Berlīnes kinofestivāla ietvaros, kad viņa tika izvēlēta prestižajā «Shooting Stars» («Filmu zvaigznes») programmā kā viena no desmit daudzsološākajām jaunajām Eiropas zvaigznēm. Turklāt Elīna nu iekļauta Eiropas jauno aktieru izlasē. Viņa gan atzīst, ka tāpēc nav sajutusies superslavena, jo šādā kategorijā baidās par sevi domāt. Vairāk »
 
20.marts, 18:03 Karmenas jauniestudējums, kur darbība risinās samērā degradējošā vidē kādas pilsētas nomalē, Latvijas Nacionālajā operā jau paspējis sadalīt publiku divās radikāli pretējās nometnēs. Viena ir sajūsmā, bet otra – sadusmota un sašutusi. Vienaldzīgo praktiski nav. Franču režisore Marī Eva Sinjerola pieder pie tās mākslinieku paaudzes, kas savā radošajā darbā apvieno klasisko un laikmetīgo. Viņa ir diplomēta kinorežisore, kas līdz sīkumiem pārzina amata prasmes, sākot ar scenārija rakstīšanu un beidzot ar montāžas tehniskajām niansēm. Operā viņa saskata dzīvo kino, taču vairāk par visu viņu interesē mūsdienu cilvēka attiecības ar citādo – ikdienas realitātē, mākslā un apziņā. Vairāk »
 
18.marts, 18:14 "Nupat no Amerikas pienāca skumja ziņa - vakarnakt mūs atstājis brīnišķīgs cilvēks, mūziķis, ansambļa "Čikāgas piecīši" sirds un dvēsele Alberts Legzdiņš (1933.-2017.)," facebook raksta Juris Millers. Vairāk »
 
16.marts, 22:02 «Savu veltījumu valstij tās 100. dzimšanas dienā esmu jau sagatavojusi, to vāzi, cerams, izstādīs nākamgad. Steidzos, jo ļoti slikti jutos. Uztaisīju arī šķīvi ar Brāļu kapu tematiku. Gribētos jau sagaidīt valsts simtgades svinības, bet – to lemt nav mūsu rokās,» saka māksliniecedizainere Beatrise Kārkliņa. Vairāk »
 
14.marts, 20:00 «Jau pavisam mazā vecumā, daudz būdams viens pats mājās, jo mamma mani audzināja viena, un viņa strādāja no agra rīta līdz vēlam vakaram, es ļoti daudz klausījos plates un dažādus ierakstus. Un tad gāju pie klavierēm un pēc dzirdes mēģināju šīs skaņas sameklēt,» atminas pianists Māris Žagars. Ceturtdien pulksten 19 Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē gaidāms viņa solokoncerts Klasika un improvizācija. Vairāk »
 
13.marts, 8:33 13. martā populārajai un izcilajai latviešu dziedātājai Norai Bumbierei paliktu 70 gadu. Viņa aizgāja 46 gados, bet savā īsajā ceļa gājumā paspēja daudz. Viņas māsa Māra Zustrupa atzīst, ka Nora dzīvoja tādu dzīvi, kādu mācēja. Viņasprāt, varbūt nemaz nav slikti sevi sadedzināt, ja tas ir novērtēts. Ja tas tiek noniecināts, tam nav jēgas. Vairāk »
 
11.marts, 19:54 25 gadu vecumā mūžībā devies dramaturgs Dāvids Keišs, vēsta Kultūras Akadēmijas rektores profesores Rūtas Muktupāvelas ieraksts Facebook. Vairāk »
 
10.marts, 12:31 Kā iepriekš ziņots, mūžībā aizgājis kordiriģents Gido Kokars. Cilvēki sociālajos tīklos izsaka līdzjūtību un pateica par Gido Kokara mantojumu Latvijas kora mūzikā. Vairāk »
 
8.marts, 18:04 «Jonesko bija pret unificētu pasauli, mēģināja uzspridzināt domāšanu, bet viņa provokācijas ir ļoti veselīgas,» uzskata režisore Indra Roga. Šodien Nacionālā teātra Aktieru zālē režisores jaunākā darba – rumāņu izcelsmes franču dramaturga Eižena Jonesko lugas Plikpaurainā dziedone jauniestudējuma – pirmizrāde. Vairāk »
 
8.marts, 16:12 «Es uzskatu, ka scenogrāfs ir tas, kuru pieaicina, tāpēc ar savu mīlestību nevienam neuzbāžos. Es neesmu tas, kurš izrāda iniciatīvu. Bet Daugavpilī man patīk – jauka, mierīga pilsēta bez stresa, turklāt teātrī, kur ar režisoriem jau izveidojušās abpusējas simpātijas, vismaz virspusēji nav nekādu intrigu. Un man ir patīkami doties turp komandējumā, jo tur varu lieliski izvēdināt galvu,» saka scenogrāfs Kristaps Skulte. Viņš veidojis scenogrāfiju Daugavpils teātrī iestudētajai neprātīgai komēdijai krievu valodā Mīlestība līdz prāta zudumam. Režisors Ivars Lūsis, pirmizrāde šovakar. Vairāk »
 
7.marts, 17:22 Šovakar Latvijas Nacionālajā operā notiks Lielās mūzikas balvas 2016 (LMB) pasniegšanas ceremonija. Šogad žūrijas darbu vadīja tās priekšsēdētājs Andris Vecumnieks, kurš LMB žūrijā ir strādājis vairākas reizes, arī bijis tās priekšsēdētājs, viņu Neatkarīgā aicināja uz sarunu. Vairāk »
 
6.marts, 20:33 No šā gada sākuma Latvijas Radio 2 ēterā sācis skanēt jauns raidījumu cikls Simts no mums. Tas ir kā ceļojums pa valsts novadiem un veltīts valsts jubilejai, bet to vada pazīstamā radioētera balss Dzintars Tilaks. Vairāk »
 
6.marts, 19:00 Liepājas teātrim nepieciešami jauni aktieri, un viņi jāapmāca Liepājā – tāda ir direktora Herberta Laukšteina iniciatīva, kas izsaukusi viedokļu krustugunis. Mēs runājām par to, kāpēc jaunos Liepājas teātra aktierus nevar mācīt Rīgā, par vecākā Latvijas teātra jubileju, kas tiks atzīmēta Rīgā ar Herberta Laukšteina monoizrādi, un ne tikai par to. Vairāk »
 
3.marts, 17:34 Maestro Raimonds Pauls ir mūsu estrādes mūzikas zelta fonds. Slavens ne tikai Latvijā, bet arī aiz tās robežām. Vairāk »
 
2.marts, 18:51 «Šis ir piektais iestudējums, kurā es atveidoju Eskamiljo lomu, pagaidām man vēl nav apnicis,» smaidot saka baritons Jānis Apeinis. Šodien Latvijas Nacionālajā operā un baletā notiks Žorža Bizē operas Karmena jauniestudējuma pirmizrāde. Vairāk »
 
2.marts, 13:27 Viena no Latvijas Leļļu teātra dibinātājām un ilggadējā aktrise Hilda Žīgure 2. martā svin savu 99. dzimšanas dienu. Hilda Žīgure ir pašlaik vecākā aktrise Latvijā, kas savu ilgo mūžu piepildījusi ar daudz spilgtām lomām. Par godu šim notikumam, Kultūras ministrija piešķīrusi aktrisei īpašu Atzinības rakstu. Vairāk »
 
27.februāris, 20:03 Martā grāmatnīcu plauktos vajadzētu parādīties kādam jaunumam, kas nenoliedzami izraisīs interesi ne tikai literatūras pētnieku aprindās. Kādi būs jaunie Aspazijas Kopoti raksti, par to saruna ar rakstu veidotāju literatūrzinātnieci Ausmu Cimdiņu. Vairāk »
 
27.februāris, 19:05 «Esmu diezgan pašpietiekama, nezinu, vai tas ir labi vai slikti, bet man ar sevi nav garlaicīgi, man ar sevi ir interesanti, es neesmu bara cilvēks,» saka Dace Everss. Šī nedēļa, tāpat kā visa sezona, Valmieras teātra aktrisei ir diezgan blīva, jo piektdien, 3. martā, Valmieras teātrī notiks Rūdolfa Blaumaņa drāmas Pazudušais dēls jauniestudējuma pirmizrāde. Tomēr ik pa laikam izdodas arī kāds brīvāks periods, tad viņa ir «laimīga, jo ir tik daudz ko darīt dzīvē, reizēm man ir baisi, ka visam pietrūks laika». Vairāk »
 
 
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers