Metālmūzikas sezona ieskriesies ar somu ''Wintersun''
 
SKARBIE ZIEMEĻNIEKI. Somu četrotni “Wintersun” stūrē vokālists un ģitārists Jari Mēnpē (priekšplānā). ©Publicitātes foto

Pirms pāris nedēļām ar iespaidīgu un daudzveidīgu smagās mūzikas koncertu jauno sezonu atklāja klubs “Melnā piektdiena”. Nav vairs ilgi jāgaida, līdz šī sezona gūs starptautisku skanējumu.

Pirmais kādas ārzemju grupas koncerts “Melnajā piektdienā” notiks jau šonedēļ, kad 15. septembrī kluba skatuves dēļus mīdīs somu apvienība “Wintersun”. Šī grupa savā mūzikā sakausē melodisko “death metal”, “power metal” un folkmetālu, bet kā šāda stila līdzinieki tiek minētas tādas grupas kā “Ensiferum”, “Children Of Bodom”, “Kalmah” un “Norther”.

Šo kolektīvu 2004. gadā izveidojis vokālists un ģitārists Jari Mēnpē (ex”Ensiferum”) un bundzinieks Kajs Hahto, kuri ierakstīja pirmo demo “Winter Madness”, bet pēc gada abiem pievienojās pārējie divi pašreizējā sastāva mūziķi - Tēmu Mēntisāri (ģitāra) un Juka Koskinens (bass).

Debijas albums “Wintersun” tika izdots 2004. gada septembrī, ierakstu kompānijas “Nuclear Blast Records” paspārnē, diemžēl ar to uz pailgu laiku grupas aktivitātes studijā beidzās - nākamais ripulis “Time” nāca klajā pēc astoņiem gadiem. Turklāt tas tika pieteikts kā pirmā daļa, taču otrā tā arī nesekoja. Tiesa, šā gada jūlija beigās dienas gaismu ieraudzīja grupas trešais albums “The Forest Seasons”, kura tapšanai mūziķi iedvesmu smēlušies Somijas dabas krāšņumā un varenībā. Spriežot pēc komerciālajiem rādītājiem, iedvesmu viņi sasmēlušies pamatīgi, jo albums dzimtās zemes topā ieņēmis pirmo pozīciju. Tas nozīmē, ka jo interesantāk būs paklausīties “Wintersun” jauno skaņu materiālu Rīgas koncertā.