Mūzika

Vakar, 20:00 Maestro Raimonds Pauls Latvijas Radio 1.studijā strādā pie jaunas koncertprogrammas kopā ar dziedātāju Dināru Rudāni, facebook ziņo Latvijas Radio. Vairāk »
 
Vakar, 17:40 Brīvdienu ceļvedis Vairāk »
 
23.marts, 21:10 «Pavasaris ir klāt, tāpēc šajā programmā būs pavasarīgas melodijas, būs pārstāvēti visdažādākie žanri, īsi sakot – mūzika labam garastāvoklim, un tas ir pats galvenais – lai cilvēki gūst gandarījumu,» saka vijolnieks Raimonds Ozols, kurš svētdien Dzintaru koncertzālē kopā ar stīgu kvartetu uzstāsies jaunā cikla Brīvdienu mūzika koncertā. Vairāk »
 
20.marts, 18:03 Karmenas jauniestudējums, kur darbība risinās samērā degradējošā vidē kādas pilsētas nomalē, Latvijas Nacionālajā operā jau paspējis sadalīt publiku divās radikāli pretējās nometnēs. Viena ir sajūsmā, bet otra – sadusmota un sašutusi. Vienaldzīgo praktiski nav. Franču režisore Marī Eva Sinjerola pieder pie tās mākslinieku paaudzes, kas savā radošajā darbā apvieno klasisko un laikmetīgo. Viņa ir diplomēta kinorežisore, kas līdz sīkumiem pārzina amata prasmes, sākot ar scenārija rakstīšanu un beidzot ar montāžas tehniskajām niansēm. Operā viņa saskata dzīvo kino, taču vairāk par visu viņu interesē mūsdienu cilvēka attiecības ar citādo – ikdienas realitātē, mākslā un apziņā. Vairāk »
 
16.marts, 20:29 «Ir lomas, kas labi atmaksājas, ja tā var teikt – iemācies un dziedi 10–15 gadus, bet ir lomas – luksuss, ko vari atļauties iemācīties vienkārši tāpēc, ka mūzika ļoti patīk,» saka izcilā operdziedātāja Inga Kalna. Rīt, 17. martā, pēc turpat divu gadu pārtraukuma, viņa atkal dziedās Annas lomu Džakomo Pučīni operā Vīlas. Vairāk »
 
16.marts, 19:51 Marta sākumā notika Žorža Bizē populārās operas Karmena jauniestudējuma pirmizrādes. Desmit gadus pēc Andreja Žagara kolorītā iestudējuma, kur par darbības vidi bija izvēlēta Kuba, Rīgai atkal ir jauna Karmena. Vairāk »
 
15.marts, 18:00 Piektdien, 17. martā, Spīķeru koncertzālē pianists Vestards Šimkus koncertizrādē Novecento prezentēs jaunā flīģeļa Boston skanējumu. Šim konkrētajam instrumentam raksturīga īpaši smalka, dzidra un izkopta skaņa, un tas labi piemērots kamermūzikai un klaviermūzikas vakariem. Vairāk »
 
15.marts, 15:31 Pateicoties lielajai interesei par Marijas Naumovas jauno koncertprogrammu “Uz Ilūziju tilta”, izsludinām papildu koncertu - 8. aprīlī plkst. 15.00, Dailes teātrī, Rīgā. Koncerts top sadarbībā ar Nacionālā teātra aktieri un režisoru Kasparu Zvīguli. Uz skatuves redzēsim dziedātāju Līgu Robežnieci, kuru vairums klausītāju droši vien atceras kā Līgu no grupas “Bingo”. Koncertā būs arī īpašs viesis kā pārsteigums apmeklētājiem. Vairāk »
 
14.marts, 22:00 Latvijas valsts simtgades projekts "Latvijas gredzens" realizēsies 16 koncertuzvedumos, divu gadu laikā sola parādot katra novada bagātības, šodien preses konferencē žurnālistus informēja "Latvijas koncerti" valdes loceklis Guntars Ķirsis. Vairāk »
 
14.marts, 21:00 «Šis koncerts, manuprāt, būs vitāls, karstasinīgs un emocionāli bagāts, un ar ļoti demokrātisku repertuāru. Kā labs priekšvēstnesis pavasarim,» ir pārliecināts saksofonists Oskars Petrauskis un aicina uz orķestra Rīga pavasara festivāla Windstream atklāšanas koncertu Tango, flamenko, džezs, kas 19. martā notiks Lielajā ģildē. Vairāk »
 
14.marts, 20:00 «Jau pavisam mazā vecumā, daudz būdams viens pats mājās, jo mamma mani audzināja viena, un viņa strādāja no agra rīta līdz vēlam vakaram, es ļoti daudz klausījos plates un dažādus ierakstus. Un tad gāju pie klavierēm un pēc dzirdes mēģināju šīs skaņas sameklēt,» atminas pianists Māris Žagars. Ceturtdien pulksten 19 Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē gaidāms viņa solokoncerts Klasika un improvizācija. Vairāk »
 
13.marts, 8:33 13. martā populārajai un izcilajai latviešu dziedātājai Norai Bumbierei paliktu 70 gadu. Viņa aizgāja 46 gados, bet savā īsajā ceļa gājumā paspēja daudz. Viņas māsa Māra Zustrupa atzīst, ka Nora dzīvoja tādu dzīvi, kādu mācēja. Viņasprāt, varbūt nemaz nav slikti sevi sadedzināt, ja tas ir novērtēts. Ja tas tiek noniecināts, tam nav jēgas. Vairāk »
 
10.marts, 22:40 25. februārī tiešraidē no Ņujorkas miljoniem skatītāju visā pasaulē kinoteātros sekoja līdzi Antonīna Dvoržāka operas Nāra jauniestudējumam Mērijas Cimermanes režijā. Titullomā – mūsu Kristīne Opolais, kura šo lomu sauc par dvēseles izteicēju un Dvoržāku par vienu no tuvākajiem komponistiem līdzās Pučīni. Vairāk »
 
10.marts, 12:31 Kā iepriekš ziņots, mūžībā aizgājis kordiriģents Gido Kokars. Cilvēki sociālajos tīklos izsaka līdzjūtību un pateica par Gido Kokara mantojumu Latvijas kora mūzikā. Vairāk »
 
10.marts, 10:42 Mūžībā aizgājis Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas goda profesors, kordiriģents Gido Kokars, vēsta "Latvijas Radio". Vairāk »
 
9.marts, 22:48 Pēc Latvijas Mūzikas ierakstu Gada balvas Zelta mikrofons pasniegšanas ceremonijas pagājušajā nedēļā mūzikas faniem daudz laika atpūsties neatlika – jau nākamajā dienā, 1. martā, sava jaunākā albuma iznākšanu svinēja Intars Busulis. Vairāk »
 
9.marts, 21:04 Svinīgā ceremonijā Latvijas Nacionālajā operā šonedēļ tika pasniegtas 2016. gada Lielās mūzikas balvas (LMB). Vairāk »
 
8.marts, 21:43 Vokālās mākslas jomā Latvija var lepoties ar gana plašu starptautiskajā apritē spilgti sevi apliecinošu dziedātāju plejādi. Viņu gaitām atkarībā no laika un pieejamo līdzekļu piedāvātājām iespējām var sekot līdzi, dodoties operceļojumos, kā arī laiku pa laikam kinoteātra tumsā ar kameru un satelītu starpniecību. Vairāk »
 
7.marts, 20:05 Šo trešdien, 8. martā, kultūras pilī Ziemeļblāzma savu tango programmu atrādīs Aija Vītoliņa un grupa Tango Sin Quinto – ļoti iederīgs koncerts brīdī, kad prāts prasa pavasari, bet pa logu redzams šķīdonis. Vairāk »
 
7.marts, 17:22 Šovakar Latvijas Nacionālajā operā notiks Lielās mūzikas balvas 2016 (LMB) pasniegšanas ceremonija. Šogad žūrijas darbu vadīja tās priekšsēdētājs Andris Vecumnieks, kurš LMB žūrijā ir strādājis vairākas reizes, arī bijis tās priekšsēdētājs, viņu Neatkarīgā aicināja uz sarunu. Vairāk »
 
 
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers