Mūzika

Šodien, 19:04 Nākamnedēļ būs klāt gada gaidītākais notikums latvju populārās mūzikas vidē – Latvijas Mūzikas ierakstu Gada balvas Zelta mikrofons pasniegšana. Pēc ilgiem laikiem Gada balva atgriežas tās īstajā mājvietā, Dailes teātrī. Vairāk »
 
Vakar, 18:04 «Kādu laiku šo programmu nebijām spēlējuši un bijām jau sailgojušies gan pēc šīs mūzikas, gan pēc mūsu radošās kopā būšanas,» saka jaunā un talantīgā dziedātāja Aminata Savadogo. Svētdien pulksten 14 viņa būs uz Dzintaru koncertzāles skatuves, kur gaidāms pirmais demokrātiskā koncertu cikla Brīvdienu mūzika koncerts. Līdzās viņai uz skatuves būs arī džeza pianista Harija Baša džeza trio. Vairāk »
 
21.februāris, 20:31 «Līdzās tēliem, kas dzīvo Māras Zālītes darbos, vienmēr klātesošs ir vēl kāds personāžs, un tā ir Latvija. Vārdos neaprakstāma Dzimtenes mīlestība strāvo cauri visiem dzejnieces darbiem. Un šāda mīlestība sirdī būtu vajadzīga mums katram,» uzskata režisors Valdis Pavlovskis. Vairāk »
 
20.februāris, 19:00 Pa tālruni vaicāts, vai sastopams galvaspilsētā, Edgars Račevskis atzīstas, ka «vēl ar vienu kāju strādā», sakot, ka pirmdienu vakaros atrodams Rīgas Latviešu biedrībā pie Latvijas Nacionālā vīru kora. Vairāk »
 
20.februāris, 13:03 Gatavojoties XXVI Vispārējiem latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkiem, 2017.gada martā un aprīlī notiks Latvijas koru skates, kas ir būtisks Dziesmu un deju svētku starplaika pasākums. Koru skates mērķis ir veicināt, attīstīt, kopt un tālāk pilnveidot Dziesmu un deju svētku tradīcijas ilgtspējai nozīmīgāko izpausmi - koru kopdziedāšanas tradīciju, īpaši sekmējot izpildījumu a cappella. Vairāk »
 
17.februāris, 16:00 Idejas brīvdienām Vairāk »
 
16.februāris, 21:30 Klausoties pianista Reiņa Zariņa spēli, katrreiz pārņem tāda kā izredzētības sajūta. Vienalga, vai mākslinieks muzicētu, kā savulaik, par koncertzāli pārvērstā sporta zālē (Cēsīs), izcilas akustikas koncertzālē (Gors), zaļā pļavā (festivālā Sansusī) vai ierastajā Lielajā ģildē. Vairāk »
 
14.februāris, 15:15 «Valentīndiena ir kristīgi svētki, jo, kā mēs zinām, Svētais Valentīns mūsu visu dēļ ir cietis – lai mēs varētu mīlēt un baudīt saldo aizliegto augli. Un tas nozīmē, ka pēc satura šie svētki ir ļoti skaisti,» saka populārais teātra un kino aktieris Ivars Kalniņš. Vairāk »
 
13.februāris, 19:05 Latvijas valsts augstāko apbalvojumu akadēmiskajā mūzikā Lielo mūzikas balvu par mūža ieguldījumu šogad saņems ievērojamā čelliste un pedagoģe Eleonora Testeļeca. Šogad pasākums notiks 23. reizi, balvu pasniegšanas ceremonija būs 7. martā Latvijas Nacionālajā operā un baletā. Vairāk »
 
13.februāris, 17:25 Pirmās Latvijas Televīzijas (LTV) dziesmu autoru un izpildītāju konkursa "Supernova 2017" pusfinālistu vidū nav spilgti izteikta līdera, par kuru zināms, ka visi balsos, uzskata komponists Raimonds Pauls. Vairāk »
 
12.februāris, 8:30 2017.gada 3.janvāris atnesa Latvijai skumju ziņa, ka mūžībā aizgājusi tautā iemīļotā dziesminiece un Austrasbērnu iedvesmotāja Austra Pumpure. Atmiņas un mīlestība nekur nezūd - viss turpinās viņas atstātajā sirds siltumā un gaišumā, tādēļ nedēļas nogalē, 11. un 12. februārī, kad būs Austras dvēselītes ceļa 40. diena, Austras biedrība un Austrasbērni aicina atkal satikties dziesmās un atmiņās visā Latvijā un ārpus tās. Vairāk »
 
10.februāris, 16:00 Idejas brīvdienām Vairāk »
 
9.februāris, 23:03 Nākamajā nedēļā daudzi atzīmēs Sv. Valentīna dienu, un akurāt tajā, 14. februārī, savu koncerttūri pa Latviju aizsāks dziedātājs Jānis Stībelis. Šīs tūres nosaukums ir Sajūti! – ne pavēles, bet aicinājuma formā. Vairāk »
 
9.februāris, 21:11 «Man patiešām nepatīk svinēt ne dzimšanas, ne vārda dienas. Kādreiz kaut kas noticis spontāni, bet īpašas rīkošanas nav bijušas. Pēdējo reizi svinēju, kad man apritēja 50 gadu, bet arī tas bija sabiedrības spiediena rezultātā. Jo ilgāk dzīvoju, jo vairāk cenšos bēgt no publicitātes,» saka komponists Pēteris Plakidis. 4. martā viņam apritēs 70 gadu, un mākslinieks jubilejā tiks godināts jau sestdien, 11. februārī, Lielajā ģildē, kur notiks tradicionālais Latviešu simfoniskās mūzikas lielkoncerts. Vairāk »
 
6.februāris, 20:00 Ar koncertu dzimtajā Ogrē trešdien, 8. februārī, tūri pa Latviju iesāks Aija Andrejeva. Lai gan dziedātāja pazīstama kā liela ceļotāja, kas piedalījusies jau trīs LTV1 piedzīvojumu ekspedīcijās 700 pasaules brīnumi, tūres nosaukumam Ceļojums pie sevis ir cita nozīme. Vairāk »
 
6.februāris, 19:33 Viens no šīs nedēļas centrālajiem notikumiem nepieradinātākās mūzikas frontē latvju zemē – ceturtdien, 9. februārī, klubā „Nabaklab” uzstāsies eksperimentālās alternatīvās mūzikas grupas „I Set My Friends On Fire” no ASV. Vairāk »
 
5.februāris, 13:00 Leģendārā britu smagā metāla mūzikas grupa "Black Sabbath" vakar Lielbritānijas pilsētā Birmingemā aizvadīja savu pēdējo koncertu, vēsta BBC. Vairāk »
 
27.janvāris, 16:00 Idejas brīvdienām Vairāk »
 
26.janvāris, 21:21 Marina Rebeka ir viena no latviešu operdīvām, kuras starptautiskā karjera šobrīd atrodas zenītā. Dziedātājas balss sasniegusi pilnbriedu, kombinējot rūpīgā darbā slīpētu tehniku un gadu gaitā iegūtu tembrālo kolorītu, kas nule ļauj pievērsties arī dramatiskākam repertuāram. Vairāk »
 
24.janvāris, 17:46 «Es nevarētu dzīvot bez Operas skatuves, bez tās atmosfēras, kas ir Operā – tai manā dzīvē ir ļoti liela nozīme. Bet tikai ar Operu man arī nepietiek – man patīk dziedāt dažādos mūzikas žanros, un es sev to arī neliedzu. Man patīk un es to daru, jo uzskatu, ka dzīve ir jādzīvo tā, lai pašai ir interesanti,» saka Latvijas Nacionālās operas un baleta (LNOB) soliste un Daugavpils Universitātes asociētā profesore Ilona Bagele. Vairāk »
 
 
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers