Mūzika

Vakar, 19:10
“Lata Donga” ir Rancānu ģimenes grupa – mamma Aīda Rancāne, tēvs Andris Kapusts un meitas Asnate un Aurēlija. “” Lata Donga” īpašā muzikālā pievilcība saistās ar emocionālo, savdabīgi piesātināto un iedvesmojošo balsu skanējumu.
 
17.jun
Krāšņu un izteiksmīgu punktu 2017./2018. sezonai Latvijas Nacionālā opera 17. jūnijā pieliks ar Rīgas Operas festivāla Galā koncertu, kurā piedalīsies izcili, pasaules atzinību guvuši solisti. Pie diriģenta pults stāsies Latvijas Nacionālās operas galvenais diriģents Mārtiņš Ozoliņš, kā arī Andris Veismanis un Normunds Vaicis. Koncerta režisore – Elita Bukovska, scenogrāfs – Andris Freibergs. Koncerta tiešraidi piedāvās Latvijas Radio 3.
 
15.jun
Lai gan klimatiskie apstākļi absolūti nevilina uz koncertu klausīšanos slēgtās telpās, dažkārt var izdarīt izņēmumus: pirmdien, 18. jūnijā, savas Eiropas tūres ietvaros klubā “Melnā piektdiena” uzstāsies viena no aktuālākajām amerikāņu metālkora apvienībām "Miss May I".
 
14.jun
“Senatnīgas noskaņas un cauri gadsimtiem izdzīvojuši vārdi, tautas tradīciju klātbūtne un tai pretī – laikmetīga metālmūzika, kas izceļ latviešu folkloras spēku,” tā savu debijas minialbumu jeb EP piesaka simfoniskā metāla apvienība “Oceanpath” ar tās līderi, ģitāristu, vokālistu un mūzikas autoru Artūru Šteinbergu un četrām daiļām dāmām uz borta.
 
14.jun
Sestdien, 16. jūnijā, Rīgas Sv. Pētera baznīcā Rīgas festivāla ietvaros notiks ģitārista Matīsa Čudara un Latvijas Radio kora grupas koncerts Mīlestības vēstules Dievam; tā programmā skanēs Matīsa Čudara jaundarbi – skaņās tērptas Dievam veltītas mīlestības vārsmas ar saknēm dažādu laikmetu un dažādas izcelsmes mistiķu darbos. Pie diriģenta pults – Kaspars Putniņš. Koncertā piedalīsies arī sitaminstrumentālists Ivars Arutjunjans.
 
12.jun
«Mūsu iecere ir veidot mūzikas un dzīvesstila festivālu nobriedušai auditorijai, kas apzinās savu gaumi un izvēlas kvalitatīvu atpūtu,» saka Latvijas profesionālākās blūza grupas Latvian Blues Band (LBB) ģitārists un vokālists Jānis Bukovskis.
 
11.jun
Pagrūti atrast precīzu informāciju, cik savā pastāvēšanas laikā albumu izdevusi 1976. gadā izveidotā folkloras draugu kopa “Skandinieki”, taču pilnīgi noteikti to nav mazums. Ir neiespējami pārvērtēt no savu vecāku Helmī un Daiņa Staltu rokām pārņēmušās un pašlaik Julgī Staltes vadītās kopas nozīmību, jo tieši “Skandinieki” aizsāka folkloras kustību Latvijā, kas rezultējās folkloras materiālu vākšanas, saglabāšanas un izpētes aktualizācijā, dažādu jaunu folkloras un pētījumu virzienu izveidē un būtībā arī dziesmotajā revolūcijā.
 
6.jun
Ar reperi Gacho, šī brīža Lietuvas populārāko mākslinieku Daddy Was A Milkman, kā arī Radio SWH Priekšnama skatuvi tiek papildināts Summer Sound festivāla mākslinieku saraksts.
 
6.jun
Publiskā tirdzniecībā pieejamas papildu biļetes uz XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI deju svētku noslēguma "Zvaigžņu ceļā" ģenerālmēģinājumu 7.jūnijā, liecina informācija "Biļešu paradīzes" mājaslapā.
 
5.jun
Šodien, 5. jūnijā, plkst. 10.00 Dzintaru koncertzālē sākas 37. Starptautiskā Hansa Gabora Belvederes jauno operdziedātāju konkursa pirmā atlases kārta, kuru atklās soprāns Eleni Komni (Eleni Komni) no Grieķijas. Konkursa pirmajā dienā prestižās žūrijas priekšā uzstāsies vēl 80 operdziedātāji no visas pasaules. Pārējie 67 konkursa dalībnieki uzstāsies 6. jūnijā sākot no plkst. 10.00.
 
5.jun
No 6. līdz 17. jūnijam Latvijas Nacionālā opera jau 21. reizi aicina uz ikgadējo Rīgas Operas festivālu.
 
4.jun
"Tu izskaties tik labi” - tā vēsta grupas "Franco Franco” jaunākais skaņdarbs un videoklips "You Look So Good”, kas ir pirmais singls no gaidāmā albuma.
 
3.jun
Latvijas pūtēju orķestru konkursā Dziesmusvētku Lielo balvu saņēmis Latvijas Universitātes (LU) Pūtēju orķestris, kuru diriģē Jānis Puriņš un Jānis Kaģis, informēja XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku Sabiedrisko attiecību vadītāja Inga Vasiļjeva.
 
3.jun
Dalībai koru konkursā "Dziesmu kari" žūrija izvirzījusi vēl 34 korus, pavēstīja XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku Sabiedrisko attiecību vadītāja Inga Vasiļjeva.
 
2.jun
Dziesmu svētku Lielo balvu kā labākais koklētāju ansamblis ieguvis koncertorganizācijas "Ave Sol" koklētāju ansamblis "Cantata", informēja XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku sabiedrisko attiecību vadītāja Inga Vasiļjeva.
 
31.mai
Ar Maestro Raimonda Paula un Latvijas Radio bigbenda veltījumu Latvijas valsts simtgadei sestdien, 2. jūnijā, Dzintaru koncertzālē tiek atklāta vasaras koncertsezona.
 
24.mai
Izcilais komponists Raimonds Pauls intervijā žurnālam "Pastaiga" atklājis, ka ne vienmēr atpazīst mūziku, ko ir sarakstījis.
 
24.mai
«Šis ir gaišs, jauks un pozitīvs stāsts. Kā šampanietis. Skaista mūzika un mūžīgais stāsts par mīlestību,» saka operas solists Rihards Mačanovskis, kurš atveido titullomu Gaetāno Doniceti operā Dons Paskvāle. Tās pirmizrāde šodien Nacionālajā operā.
 
15.mai
Šovakar pulksten 19 Latvijas Universitātes Lielajā aulā gaidāms koncerts No letu zemes. Tas ir divu spilgtu jaunās mūziķu paaudzes pārstāvju – diriģenta Jurģa Cābuļa un komponista Jēkaba Jančevska – izlolots koncerts, kurā skanēs Alfrēda Kalniņa, Jāņa Kalniņa un Imanta Kalniņa a cappella dziesmas jauktajam korim un Jēkaba Jančevska oratorija No letu zemes.
 
13.mai
13.maijā Latvijas Nacionālajā operā notiks gada nozīmīgākais notikums simfoniskajā mūzikā - Marisa Jansona un Bavārijas Radio simfoniskā orķestra koncerts, kas notiks Latvijas valsts simtgadei veltītā cikla “Dzimuši Latvijā” ietvaros. Koncerta tiešraidi ikviens interesents varēs klausīties Latvijas Radio 3 Klasika pulksten 19.00 un skatīties LTV 1 programmā pulksten 21.35.
 
11.mai
10.maijā notika starptautiskā dziesmu konkursa Eirovīzija otrais pusfināls, kura laikā Latvijas pārstāve Laura Rizoto tomēr neiekļuva finālā. Arī aptaujātie Latvijas iedzīvotāji bija prognozējuši līdzīgu scenāriju, tomēr kopumā vērojams, ka mazākums mūsu valsts iedzīvotāju seko līdzi Eirovīzijas notikumiem.
 
10.mai
Sestdien, 12. maijā, Spīķeru koncertzālē notiks komponista Jāņa Ķirša jaunākā veikuma – pirmā soloalbuma The Equator (Ekvators) – prezentācijas koncerts.