Kultūra: Dziesmu svētku rīkotāji biļešu dēļ vēršas Valsts policijā 4 komentāri
 
Kultūra

Dziesmu svētku rīkotāji biļešu dēļ vēršas Valsts policijā

 
F64

Latvijas Nacionālais kultūras centrs (LNKC) ar diviem iesniegumiem vērsies Valsts policijā saistībā ar iespējamiem likumpārkāpumiem un nepilnībām Dziesmu un deju svētku biļešu tirdzniecības procesā, informēja svētku sabiedrisko attiecību vadītāja Inga Vasiļjeva.

Viens no iesniegumiem ir par faktu, ka sludinājumu portālos tiek piedāvāts iegādāties biļetes uz Vispārējo latviešu Dziesmu un deju svētku pasākumiem. Savukārt otrs iesniegums ir par aculiecinieka video, kurā 2018.gada 3.martā fiksēts, ka lielveikala "Sky&More" telpās SIA "Biļešu paradīze" kasē esoša persona, iespējams darbinieces klātbūtnē, no atvilknes paņem vairākas biļetes.

"No video rodas priekšstats, ka persona ir iespējams ļaunprātīgi izmantojusi dienesta stāvokli un ieguvusi Svētku biļetes apejot noteikto biļešu tirdzniecības kārtību," skaidroja Vasiļjeva.

Rīt, 6.martā plkst.10 LNKC telpās notiks preses konference, kurā svētku rīkotāji un "Biļešu Paradīze" sniegs sabiedrībai skaidrojumu par pakalpojuma izpildi un tā trūkumiem. Preses konferencē piedalīsies arī informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcijas "Cert.lv" pārstāvji.

Kā ziņots, svētku rīkotāji svētdien aicināja vērsties "Biļešu paradīzē" ikvienu, kurš oficiālajā interneta veikalā ir iegādājies un apmaksājis svētku pasākumu biļetes, bet nav tās saņēmis.

Kā aģentūru LETA informēja Vasiļjeva, svētku rīkotāji saņēmuši biļešu pircēju sūdzības par to, ka, veicot pirkumu interneta veikalā, ir noņemta nauda no bankas konta, bet biļetes nav atnākušas e-pastā un nav atrodamas pircēja profilā "Biļešu paradīzes" mājaslapas sadaļā "Jūsu izdarītie pirkumi".

Tāpat LNKC sastādījis aktu par konstatēto "Biļešu paradīzes" pakalpojuma sniegšanas pārkāpumu, piemērojot papildu komisijas maksu (apkalpošanas maksu) pirkumiem internetā par interneta veikala izmantošanu.

"Biļešu paradīzes" līdzīpašnieks un vadītājs Ēriks Naļivaiko aģentūrai LETA atteicās komentēt iespējamos krāpšanas gadījumus, kas varētu būt notikuši Dziesmu un deju svētku biļešu tirdzniecības laikā.

Jau vēstīts, ka sestdien, 3.martā, plkst.11 tika sākta vasarā gaidāmo Dziesmu un deju svētku maksas pasākumu biļešu tirdzniecība. To saskaņā ar LNKC pērn sarīkotā iepirkuma konkursa rezultātiem nodrošina "Biļešu paradīze".

Biļešu tirdzniecības pirmajā dienā tika saņemts vairāk nekā miljons pieprasījumu pēc apmēram 95 000 biļešu, aģentūru LETA informēja svētku sabiedrisko attiecību vadītāja Inga Vasiļjeva. Vairākās vietās Rīgā un citviet Latvijā bija izveidojušās garas rindas pēc šīm biļetēm. Pircēji tika apkalpoti lēni, un arī uz biļetes iegādi internetā nācās gaidīt vairākas stundas, turklāt daudzos gadījumos arī pēc ilgās gaidīšanas kāroto biļeti iegādāties neizdevās.

Līdz sestdienas vakaram tika pilnībā izpārdotas biļetes uz 17 no kopskaitā 19 Dziesmu un deju svētku maksas pasākumiem.

XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki notiks Rīgā no 2018.gada 30.jūnija līdz 8.jūlijam. Kārtējie Dziesmu un deju svētki norisināsies Latvijas valsts simtgades svinību zīmē.

Komentāri [4]
#
ieva 5.marts 2018 15:01 atbildēt
SKAUĢU KRETĪNU ZEME!!!!
 
#
Jeblonskis » ieva 5.marts 2018 15:17 atbildēt
Biļetes svarīgākā sastāvdaļa ir svītru kods, kuru iegūstot no šādi publicētas biļetes, ir iespējams radīt viltotu biļeti, ar kuru pirmais apmeklētājs var iekļūt, bet atkārtoti nē. Biļešu skeneri pie ieejas pārbauda, vai kods ir pareizs, bet lielās plūsmas dēļ ne vienmēr var konkrēto biļeti aplūkot. Tapec kas tie par svetkiem bez kartiga kautina
 
#
īpaši stulbs 5.marts 2018 14:44 atbildēt
Ar notiekošo nav apmierināti tikai Kremļa troļļi un postpadomiskajā domāšanā atpalikušie mūžam ar visu neapmierinātie penši, kas nav stāvējuši uz Barikādēm.Rodas jautājums - kas viņiem ir pret liberālo tirgus ekonomiku un demokrātijas principiem? Kur skatās drošības dienesti, jptvjmķ?
 
#
Inguna » īpaši stulbs 5.marts 2018 15:48 atbildēt
Tu tiešām esi īpaši stulbs. Kā reiz penši no visas Latvijas stāvēja barikādēs, ieskaitot mani. Bet uz dziesmu svētkiem mēs tiksim? Nē. Dziesmu svētki paredzēti sabiedrības krējumam.
 
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers