Kultūra: Dziesmu svētkos vēlas gan dziedāt, gan diet, reģistrējušies 43 252 dalībnieki 8 komentāri
 
Kultūra

Dziesmu svētkos vēlas gan dziedāt, gan diet, reģistrējušies 43 252 dalībnieki

 
F64

Noslēgusies XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku potenciālo dalībnieku elektroniskā reģistrācija – šobrīd kopumā reģistrējušies 43 252 cilvēki.

Šāda elektroniskā pieteikšanās nepieciešama, lai dalībniekiem sagatavotu identifikācijas kartes. Tās tiks lietotas, lai iekļūtu pasākumu teritorijā, kalpotu kā bezmaksas biļete sabiedriskajā transportā un nodrošinātu pusdienu un vakariņu pieejamību. Savukārt apsardze tās varēs izmantot, lai pārbaudītu un noskaidrotu, vai cilvēks ieradies uz pareizo mēģinājumu vai pasākumu vietu.

Reģistrācijas laikā ir iezīmējušies vairāki jautājumi, kas skar dalībnieku ikdienu Dziesmu un deju svētkos: iespēja savienot dalību vairāku nozaru pasākumos, dalībnieku vēlme ņemt līdzi uz mēģinājumiem un koncertiem zīdaiņus un pirmsskolas vecuma bērnus, mēģinājumu grafiku sabalansētība, infrastruktūru ietilpība un kopējais dalībnieku skaits, skaidro svētku rīkotāju pārstāve Inga Vasiļjeva. Viņa norāda, ka deju lieluzvedumu Māras zeme ar dziedāšanu kopkorī Noslēguma koncertā Mežaparka Lielajā estrādē vēlas savienot 300 cilvēku. Rekordliels dalībnieku skaits grib dziedāt kopkorī (ap 17 000) Mežaparkā un dejot Daugavas stadionā (ap 18 800).

«Esam apzinājuši šos jautājumus, kas skar dalībnieku ērtības un labsajūtu svētkos. Mēs labi izprotam dalībnieku ieradumus un vēlmes. Ņemot vērā daudzos aspektus, ar kuriem šie jautājumi ir saistīti - vietu ietilpība, atjaunotie infrastruktūras objekti, stingras drošības prasības un apmācības, dalībnieku noslodze, mēģinājumu procesa komplicētība un mākslinieciskā snieguma kvalitāte -, pašreiz strādājam kopā ar speciālistiem un meklējam labākos risinājumus. Šos jautājumus skatīsim Mākslinieciskajā padomē un Rīcības komitejas sēdēs februārī un martā un par risinājumiem informēsim gan plašāku sabiedrību, gan arī Dziesmusvētku kopienu,» sola svētku izpilddirektore Eva Juhņēviča.Komentāri [8]
#
SoA 21.februāris 2018 16:43 atbildēt
Viņus piš,bet viņi dzied un dejo
 
#
Edvīns » SoA 26.februāris 2018 23:25 atbildēt
Tiem kas piš vel dāvā brīvbiļeti ieiet
 
#
lapa 21.februāris 2018 15:38 atbildēt
japani ir vel lielaki dejotaji ka latviesi . tas ir fakts . bet driz , ja valdiba neko nedaris , bus japartrauc si dejosana - mums uzglun curbanu melno bari no vacijas puses - bus siva cina par tevu zemi.
 
#
Mr.Susurs 21.februāris 2018 15:07 atbildēt
Dziesmu svetki ir lielakais notikums Latvija. Nekur pasaule vairs neeksiste dziesmu svetki... Nedaudz meloju, vel latvieshu emigracija vini pastav. Un sabrauc cilvecini , no visam iespejam pasaules malam. Dziesma vieno latvieshu tautu, kaut gan reizi 4 gados , bet vieno. Es kopa ar changali varu dziedat vienu dziesmu, bet klausisies sho dziesmu visas pasaules latvieshi ( Un Latvijas valsts piederigie ) > Dziesmu svetkus skatas ne tikai latvieshi, Ka Jusuprat Saule, Perkons un Daugava kluva par katalanu brivibas dziesmu??? Mana kvartala brazilieshi dungoja meldinu lidzi Dziesmu korim. Iepatikas, kads meldinsh un dungo lidzi. Vel savas interpritacijas pieliek klat. Vismaz kamer es esmu dzivs, lai dziesmu svetki notiek... Vini loi silda emigracija
 
#
adel 21.februāris 2018 13:45 atbildēt
Nekur neskan latvju dziesma tik skaisti kā Latvijā, nekur Jāņu ugunis nav tik spožas ka Latvijā, nekur Jāņzāles nav tik smaržīgas kā Latvijā..nekur neskan valoda tik daili kā Latvijā..nekur nav tik ilieli ziedotaji kā latvijā, nekur nav tik labi kā starp savejiem, TAUTU.. VALDĪBA GAN NAV SAVĒJIE TIE DZĪVO UZ MĒNESS.. lai kur tu būdams letin, atceries to.
 
#
adel 21.februāris 2018 13:41 atbildēt
Ko lai saka.. man nemaz negribas dziedāt..bet varbūt ka vajag uzdziedāt..sen neesmu dziedājusi, kaut gan esmu laba soliste. tauta ir nogurusi.. bet dziesmu svētkos slēpjas dvēselisks kopības spēks.tā ir tautas gara maize.. pie tam Dziesmu svētki ir latviesu kultūras sastāvdaļa.. tie ir unikāli tāpat kā Jāņi..sava kultūra ir javairo,pat tad ja ir grūti.. jo tauta pastāv tik ilgi cik tās kultūra.
 
Skatīt visus 8 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers