Kultūra: Latvijas mūzikas zvaigznes koncertā vāks līdzekļus Bruknas baznīcai 2 komentāri
 
Kultūra

Latvijas mūzikas zvaigznes koncertā vāks līdzekļus Bruknas baznīcai

 
Skatīt 12 bildes
Publicitātes foto
Publicitātes foto
Publicitātes foto
Publicitātes foto
Publicitātes foto
Publicitātes foto
Publicitātes foto
Publicitātes foto
Publicitātes foto
Publicitātes foto
Publicitātes foto
Publicitātes foto
Publicitātes foto
 
Latvijas mūzikas zvaigznes koncertā vāks līdzekļus Bruknas baznīcai
1 / 12 Bildes 
 
 

Vasaras pilnbriedā, 2. jūlijā, Zemgales līdzenumu upes Iecavas krastā, gleznainās Bruknas muižas dārzā ļaudis pulcēsies labdarības lielkoncertā „Uzcel savu baznīcu!”. Renārs Kaupers, Aija Andrejeva, Olga Rajecka, Marts Kristiāns Kalniņš, Ainars Virga un daudzi citi iemīļoti mākslinieki veltīs savas dziesmas Bruknas baznīcai, tās celtniecības otrajai kārtai.

Vai gan toreiz - 2012. gadā, kad tika organizēts pirmais labdarības koncerts „Uzcel savu baznīcu!” varēja iedomāties, ka Brukna kļūs par vietu, kurp gribas doties vēl un vēl, kur akumulējas labas domas, griba un spēks. Sešu gadu laikā ar ziedojumu palīdzību no pamatiem līdz jumtam visu acu priekšā ir tapusi starpkonfesiju baznīca, kuras durvis ir atvērtas ikvienam dienas ritumā, baznīca, kas dod cerību un ļauj saprast sevi un tautu. Bet tā nav tikai celtne, tās ir arī visu labas gribas cilvēku domas, domāšana, kas palīdz augt garīgi. Ne velti labdarības lielkoncertos skaistās Bruknas muižas dārzā ir piedalījušies daudzi Latvijas mākslinieki, tādējādi palīdzot priesterim Andrejam Mediņam un „Kalna svētību kopienas” ļaudīm piepildīt sapni - uzcelt baznīcu.

Ik gadu koncerts, ik gadu darbi dievnama celtniecībā raiti rit uz priekšu. Nu baznīca lepni slejas muižas teritorijā bez stalažām, jumta segums, saules apspīdēts, izceļas uz apkārtnes fona. Arī iekšdarbi, krāsojums notiek pēc iecerētā plāna un jūlija koncerta apmeklētāji būs gana pārsteigti ieraugot, cik daudz ir paveikts.

Šī gada labdarības lielkoncerta „Uzcel savu baznīcu!” ziedojumi ir vajadzīgi akmens grīdas segumam, dievnama otrās kārtas celtniecībai - krusta ejai - stikla ejai ap baznīcu, kas būs arī kā siltuma zuduma regulētāja. Visiem ir labi zināma krusteja Rīgas Domā. Līdzīgs princips taps arī Bruknā.

Jautāts par koncertu, Andrejs Mediņš saka, „Pateiksimies Latvijai, tiem kuri mīl un tic Bruknai, kuri cer saņemt Dieva žēlastību! Kaut vairāk būtu cilvēku, kuri vēlas vairot gaismu to dodot arī citiem! Labās lietas zemei, tautai, pilsētai var dot labumu tikai darot kopā!”.

Labdarības akcija „Uzcel savu baznīcu!” aizsākās 2012.gadā, kad vairāki Latvijā zināmi un radoši ļaudis nolēma palīdzēt uzcelt dievnamu. Bruknas stāsts ir īpašs, jo vērienīgā celtne tiek būvēta un veidota pašu - „Kalna svētību kopienas” rokām. Ļaudis ceļ ne tikai fizisku ēku, bet rod spēku un ceļu atpakaļ pie sevis, pie dzīves, kas brīva no alkohola un narkotiku posta.

“Andrejs Mediņš ir izveidojis īpašu vietu, kur atgūt spēkus. Kur pārdzimt. Tiem, kuri ir dziļi nogrimuši, tā ir iespēja atdzimt,” tā par Bruknas kopienu un tās izveidotāju priesteri Mediņu stāsta latviešu literatūrzinātniece, valodniece Janīna Kursīte.

Kāpēc būt klātesošiem un palīdzēt baznīcas celšanas procesā ir svarīgi tik daudziem ļaudīm?

Katram atbilde būs sava. Taču ikvienam kopējā ir tā, kuru īsti nevar vārdiem izstāstīt. Jo šajā vietā ir ieraugāma ne tikai skaista un sakopta muiža un tās ainava. Šajā vietā ir ieraugāms un gūstams tas spēks, kas rodas tālu aiz skaistiem vārdiem. Tas ir pārpasaulīgs spēks, kas teju fiziski sajūtams vietā, kur iz dziļa posta ļaudis meklē ceļu atpakaļ. Pie sevis. Spēks ir nepieciešams ne tikai tiem, kuri nonākuši dziļā nelaimē, bet arī katram mums vienam.

Arī Tu vari kļūt par Bruknas eņģeli. Pievienojies! Mēs ceļam baznīcu sevī. Stāsts par Bruknu turpinās.

Komentāri [2]
#
Pff 15.maijs 2017 20:55 atbildēt
Tur,kur Medutiņš izmanto un sit dzērājus??? Pff
 
#
adel 15.maijs 2017 20:53 atbildēt
Malači...Brukna ir īpaša. vieta neskarta dabas ainava ar sakoptu vidi, pļavām kurās ganās zirgi,saulriets pāri tīrelim .. apmeklēju visus pasākumus.lieliska atpūta un aura...diskutēju ar pašu Mediņu,jo reiz bija uzaicinājis muzicēt arī mani.. loti intelektuals un sirsnīgs cilvēks.. vienkāršs ar kuru var parunāt par visu....
 
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers