Kultūra: "Latvijas gredzens" realizēsies 16 koncertuzvedumos 2 komentāri
 
Kultūra

"Latvijas gredzens" realizēsies 16 koncertuzvedumos

 
Ilze Zvēra/ f64 photo agency

Latvijas valsts simtgades projekts "Latvijas gredzens" realizēsies 16 koncertuzvedumos, divu gadu laikā sola parādot katra novada bagātības, šodien preses konferencē žurnālistus informēja "Latvijas koncerti" valdes loceklis Guntars Ķirsis.

Savukārt kultūras ministre Dace Melbārde (VL-TB/LNNK) uzsvēra, ka projekta uzdevums ir celt godā katru Latvijas novadu un valsts kultūrtelpas īpašo raksturu.

Koncertcikla idejas autors un muzikālais vadītājs ir Latvijas Radio kora diriģents Sigvards Kļava. Viņa iecere ir četros atšķirīgos muzikālos kopumos izcelt un parādīt katra Latvijas novada īpatnības, bagātības un enerģiju caur vietējo cilvēku skatupunktu.

Latgales gredzena koncertizrādes "Latgales gredzens" koncertizrādes "Rakstiem un skaņai" pirmizrāde būs šā gada 22.aprīlī Latgales vēstniecībā "Gors". Režisores Ineses Mičules veidotajā koncertuzvedumā būs apvienotas latgaliešu tautas dziesmas, Svētie Raksti, dzīvās balsis un arhīvu ieraksti.

"Latvijas gredzena" koncertuzvedumi cikliski tiks izrādīti četrās Latvijas koncertzālēs - Latgales vēstniecībā "Gors", koncertzālē "Cēsis", Jelgavas Kultūras namā un Liepājas koncertzālē "Lielais dzintars". Piedaloties Latvijas Radio korim, katra novada gredzenu veidos cita mākslinieciskā un radošā komanda - Inese Mičule, Reinis Suhanovs, Roberts Rubīns, Māris Sirmais, Inese Zandere, Katrīna Neiburga, Guna Kalnača, Jānis Mitrēvics, Valsts akadēmiskais koris "Latvija", Latvijas Radio bigbends, Liepājas Simfoniskais orķestris un citi.

"Kurzemes gredzena" lielkoncerts "Pūt, vējiņi" norisināsies novembrī, "Vidzemes gredzena" muzikālā izstāde "Kalns uz augšu ies" notiks 2018.gada aprīlī, savukārt "Zemgales gredzena" kino koncerts "Vēstures palos" pirmizrādi piedzīvos 2018.gada oktobrī.

Projektu "Latvijas gredzens" īsteno VSIA "Latvijas koncerti", sadarbojoties ar Kultūras ministriju un Borisa un Ināras Teterevu fondu, Latvijas valsts simtgades biroju, Valsts kultūrkapitāla fondu, Latgales vēstniecību "Gors", Rēzeknes pilsētu, koncertzāli "Cēsis", Jelgavas Kultūras namu, Jelgavas pilsētas pašvaldību un Liepājas koncertzāli "Lielais dzintars".

Komentāri [2]
#
areče 16.marts 2017 10:51 atbildēt
Vai atkal Kļava nejēgā kāsīs naudu no valsts? Tāpat kā no EXPO varianta, kas par laimi nodokļu maksātājiem nesanāca vis, kā iecerēts.
 
#
adel 14.marts 2017 22:07 atbildēt
Vispār laba ideja ir koncertuzvedumi par novadiem..Katrs novads ir atšķirigs un tradīcijām bagāts , ko izcelt un parādīt.
 
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers