Kultūra: Par pusi miljona izveidos Šmakovkas muzeju 34 komentāri
 
Kultūra

Par pusi miljona izveidos Šmakovkas muzeju

 
F64

Latvijas, Lietuvas un Baltkrievijas pārrobežu sadarbības programmas projektā "Museum Gateway" ("Muzeju vārti") biedrība "Latgales reģiona attīstības aģentūra" izsludinājusi iepirkumu par Krāslavas pils kompleksa Amatu mājas rekonstrukciju par Šmakovkas muzeju, liecina informācija Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā.

Prognozētā iepirkuma "Krāslavas pils kompleksa Amatu mājas rekonstrukcija par Šmakovkas muzeju" līgumcena ir 570 000-650 000 eiro. Piedāvājumi iepirkumam iesniedzami līdz 3.jūnijam.

Projekta "Museum Gateway" realizācijas gaitā paredzēta arī 19 Latvijas, Lietuvas un Baltkrievijas muzeju infrastruktūras un ekspozīciju uzlabošana - jaunu ekspozīciju elementu un moderna aprīkojuma iegāde, kopējā tūrisma produkta vizuālās identitātes izstrāde - visu iesaistīto muzeju stila grāmatas izveide, informatīvo materiālu - karšu, brošūru un reklāmas baneru izstrāde sešās, apmācības tūrisma darbiniekiem, vairāku citu uz tūrisma jomas attīstību vērstu aktivitāšu īstenošana.

Projekta kopējais budžets ir 1 428 495 eiro, no kuriem 1 285 645 eiro (90%) - Eiropas kaimiņattiecību un partnerības instrumenta Latvijas, Lietuvas un Baltkrievijas pārrobežu sadarbības programmas atbalsts.

Komentāri [34]
#
latgaliete no Rīgas 14.februāris 2018 21:53 atbildēt
Man ir kauns par šo neprātīgo ideju. Būtu labi ja šo māju rekonstruētu, bet vai tad Latgalē nav nekā svarīgāka ko varētu parādīt šajā muzejā? Kaut vai Latgales daba gleznās, fotogrāfijās, tautas daiļradē. Latgales cilvēki, Latgales baznīcas. Varbūt labāk ķerties pie "krutkas "pieminekļa izveides ar apkārt apkritušiem bāleliņiem.Atceramies, cik dzērāji no Preiļiem aizgāja bojā pēc "krutkas" iedzeršanas.
 
#
Ak, Dies 26.janvāris 2018 10:29 atbildēt
Ak, Dies, cik par to summu būtu pati manta sanākusi, visa Latvija simtgadi svinētu, būtu ko atcerēties. Ceru, ka vismaz ieejas biļešu cenā būs iekļauta arī apskatāmā degustēšana. Citādi sirds sāp, patiesi.
 
#
oi » Ak, Dies 19.februāris 2018 10:18 atbildēt
No sirds piekrītu! Šitādu naudu par muzeju! Krutka tur jūra, nē okeāns sanāktu.
 
#
Vecis 23.janvāris 2018 10:11 atbildēt
Kāds tur var būt par Muzejs , ko tajā var ielikt ? Vai 100 gadīgus kandžas aparātus un 150 gadīgu šmakovku ? Saliks kā jau esošajos šmakovkas "muzejos' modernus aparātus, kam muzejiska vērtība būs tikai pēc 200 gadiem ? Nez kāpēc Motoru muzejā ir senie auto, bet ne jaunie, tāpēc ka tas ir Muzejs.
Katru izklaides vietu, kur dod nogaršot pašdzīto saukt par muzeju ? Lai tā būtu, lai taisa par savu naudu, bet vai tiešām nevar atrast 1,5 miljoniem sabiedrībai noderīgāku pielietojumu ?
 
#
Nata 23.janvāris 2018 9:40 atbildēt
Ak, degradētā Latvija!! Cik zemu varam nokrist!
Pie mums "krutākie"- dārgākie tilti, filmas "Nameja parodija, "krutkas"muzejs un tt. Man sāk trūkt vārdu. Vai tā ejam uz simtgadi??! Vai tā ir KULTŪRA??!
 
#
no rudziem vislabakā 5.decembris 2017 16:48 atbildēt
Daugavpilī tāds muzejs jau ir,tagad būs arī Krāslavā.Noteikti jābūt Rēzeknē,Balvos,,utt,jo katrā meža klajumā ir savas īpašas tradīcijas šai lietai.Būs šmakovkas tūres,līdzīgi Whisky tours.
 
Skatīt visus 34 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers