Teātris: Rešetins: "Spēlmaņu nakts" žūrija izvirza izrādes, aktierus, kas ir stipri vien viduvēji 6 komentāri
 
Teātris

Rešetins: "Spēlmaņu nakts" žūrija izvirza izrādes, aktierus, kas ir stipri vien viduvēji

 
Alise Šulca/ F64 Photo Agency

Dailes teātra aktieris un režisors Intars Rešetins facebook paudis sarūgtinājumu par teātra izrādēm un aktieriem, kuri izvirzīti "Spēlmaņu nakts" balvai.

"Laikam no teātra mākslas neko nesaprotu. SN [Spēlmaņu nakts] balvām izvirzītas vairākas izrādes, no kurām esmu pēc 1.cēl.aizgājis. Un es neesmu snobs. Domāju, jāveido alternatīva- pasākums, kur balsotājs būtu skatītājs. Jāpadomā kā to labāk realizēt.


Jau kuro sezonu SN žūrija izvirza izrādes un māksliniekus, kas, manuprāt, ir stipri vien viduvēji, proti, nominēto mākslinieciskais sniegums konkrētajā nominācijā, atstājot nepamanītus būtiskos. Vien reti izņēmumi, tiešām reti, kad vērtētāju viedoklis sakristu ar mākslās strādājošo viedokli. Un runa nav par kādiem personiskiem aizvainojumiem, nē, runa ir par SN komisijas laukuma netveršanu, kritēriju un izpratnes būtisko atšķirību.Domāju boikotēt šo pasākumu kā tādu. Aicinu līdzīgi domājošos par to neklusēt.

Protams, apsveicu visus nominantus, sevišķi tos, kuri ir to godam pelnījuši!" raksta Rešetins.

Komentāri [6]
#
Alise Stumbre 26.jūnijs 2017 14:57 atbildēt
Man gan nešķiet, ka SP žūrija ir tik nekompetenta. Pateicoties iepriekšējo gadu vērtējumiem esmu redzējusi tiešām izcilu Baibas Brokas aktierdarbu "Aspazijā" un , manuprāt, izcilāko pēdējā desmitgadē izrādi "Oblomovs". Domāju, ka ja vērtēšanas daļu uzticēs skatītājiem, tad tas būs strupceļš, jo 1) ne visi skatītāji tik apzinīgi noskatīsies visas izrādes visos LV teātros. Vinnēs atkal Rīga, jo procentuāli Rīgas teātri ir apmeklētākie, 2) ne visi skatītāji ir tik "naudīgi", lai apmeklētu daudz izrādes kopumā. Līdz ar to vērtējums būs visai subjektīvs (vienas iedzīvotāju grupas), 3) ne visi skatītāji ir pētījuši un studējuši teātra zinātni, tāpēc skatītāju var "lēti ieēdināt" ar pusfabrikātiem. Manuprāt, zināšanas un izpratne par teātra mākslu (vēsturi, žanriem u.tml.) ir būtiskas šāda veida skatē. Visu cieņu kritiķiem un recenzentiem, kuri dara savu darbu, manuprāt, jēgpilni un patiesi. Intaram Rešetinam ieteiktu nomierināties un darīt savu darbu godprātīgi pašam vai arī paspēt iestāties baltu filoloģijas maģistra programmā un pastudēt :). Ja kāds no teātra zinātniekiem censtos izpausties uz skatuves, tad par to varētu diskutēt un publiski paust savu sašutumu.
 
#
uu 22.jūnijs 2017 11:11 atbildēt
Rešetinam daudz taisnības,kas kā zināms daudziem nepatīk,izrādes zem vidējā līmeņa,pat ātri nevaru nosaukt izrādi,ko gribētu ieteikt vai redzēt atkārtoti,varētu būt Krievu teātra izrādes,Dailes teātris -manuprāt stipri zem vidējā,ir labas izrādes Valmierā,dažas Nacionālajā teātrī,pat JRT-šogad virspusējs
 
#
Melizande 20.jūnijs 2017 16:23 atbildēt
Grūti nepiekrist. Reizēm tāda sajūta, ka tie nenoliedzami izcilie nominanti, kuri arī ir izvirzīti balvai, tajā kompānijā ir nonākuši drīzāk aiz sagadīšanās. Un tad tā acīmredzamā, baltiem diegiem šūtā vēlme panākt, lai vilks būtu paēdis un kaza dzīva. Cik gadus diez žūrija vēl turpinās nominēt Agnesi Cīruli kā jauno skatuves mākslinieci? Un ko nozīmē būt "jaunajam skatuves māksliniekam"? Tas ir kāds noteikts gadu cenzs konkrētās personas vecum''a? Tā izskatās. Bet, ja jau reiz Agnese Cīrule jau vairākus gadus strādā uz profesionālās skatuves, ir bijusi nominēta un jau arī apbalvota (!) kā jaunā māksliniece iepriekšējās sezonās, tad vai viņu tiešām var vēl uzskatīt par "jauno skatuves mākslinieci", neatkarīgi no tā, cik viņai ir gadu tādā tīri fiziskā izpratnē, kuru dēļ viņa vēl tīri sadzīviski skaitās jauniete? Man šķiet, ka viņai jau ir pienācis laiks būt pieskaitītai pie "pieaugušajiem". Tomēr pieņemu, ka viņa vēl ilgi tiks uzskatīta par "jauno" mākslinieci tāpēc, ka nominācījās pie pieaugušajiem viss jau aizņemts. Un šajā sakarā rodas cits, vēl lielāka apjukuma raisīts jautājums - kā tas nākas, ka ar tādu regularitāti tiek nominētas divas ar Spēlmaņu Nakts organizāciju nepastarptināti saistītas personas - L. Cauka un/vai D. Gaismiņa. Tā tiešām ir tikai sagadīšanās? Vēl jo vairāk tāpēc, ka man vēl nav izdevies tā izmazgāt acis un sirdi, lai redzētu kaut ko tik epohālu viņu aktieriskajos veikumos, bet nominācijas birst kā no pārpilnības raga. Tiešām tikai sagadīšanās?
 
#
Eiženija Irbe, nop. bag. Tautas skatuves, kino, radio un estrādes māksliniece » Melizande 23.jūnijs 2017 21:58 atbildēt
Jā, L. Caukas un/vai D. Gaismiņas fainomens arī manī raisa apjukumu un apmulsumu. Nav jau žēl, bet...
 
#
jautājums 19.jūnijs 2017 23:18 atbildēt
Ja godīgi- mani arī pārsteidza nominācijas. Tas pasākums kļūst aizvien smieklīgāks...žēl, ka par valsts naudu...
.
 
#
Alvis Nerisinātājs 19.jūnijs 2017 20:48 atbildēt
tas rešatkins nu ir zemāk viduvējības,nāk uz āru viena dumība pēc otras-FUI!
 
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers