Dabas muzejā būs apskatāma ikgadējā sēņu izstāde
 
©Egons Ansbergs/ F64 Photo Agency

Latvijas Dabas muzejā no šodienas līdz 17.septembrim būs apskatāma ikgadējā izstāde "Sēņu dienas", informēja muzeja pārstāve Baiba Krustiņa.

Viņa skaidroja, ka Latvijā līdz šim ir atrastas vairāk nekā 4000 sēņu sugas. Starp tām vairāk nekā 200 ir ēdamas, taču sēņotāju groziņos parasti nonāk tikai 20 līdz 30 sugu sēnes.

Izstādes apmeklētāji varēs pārliecinātos par sēņu daudzveidību, uzdot jautājumus vadošajiem Latvijas mikologiem, kā arī iegūt informāciju par uzturā lietojamo sēņu dažādību.

Dabas muzeja mikoloģe Inita Dāniele skaidroja, ka eksponātu ievākšanu ietekmē gan laika apstākļi, kas šobrīd gan kļūst sēnēm arvien draudzīgāki, gan veiksmes faktors. Izstādē būs skatāmas Latvijas dabā augošās ēdamās un neēdamās, indīgās un reti sastopamās sēnes.

Sažāvētā veidā būs apskatāma arī "Gada sēne 2017" - baltā cūktrifele jeb "Choiromyces meandriformis", kura šogad manīta Kurzemē un Latgalē.

Tāpat izstādes apmeklētājiem būs iespēja veidot savas sēņu izstādes no biežāk sastopamajām sugām, pārbaudīt zināšanas par ēdamajām un neēdamajām sēnēm, kā arī pašiem papildināt izstādi, līdzi ņemot atrastas un retas sēnes.

Izstāde tapusi sadarbībā ar Latvijas Mikologu biedrību. Pasākuma laikā konsultācijas sniegs mikoloģes Dāniele, Diāna Meiere un Māra Eipure.