Izstādes

22.jūnijs, 13:00 Izstāde Latvijas gadsimts, ko atklās nākamā gada maijā Latvijas Nacionālā vēstures muzeja (LNVM) telpās, būs Latvijas muzeju veltījums valsts simtgadei. Šim nolūkam plānots tērēt gandrīz pusmiljonu eiro, no tiem 330 000 eiro – izstādes iekārtošanai, bet atlikusī summa – iespieddarbiem (ceļvežiem, katalogam), audiogidam, reklāmai, ekspertu pakalpojumiem, mājaslapas izveidei un uzturēšanai un transportam. Vairāk »
 
21.jūnijs, 22:28 No šodienas Eduarda Smiļģa Teātra muzejā atvērta izstāde Scenogrāfija. A – Z, kas, gatavojoties valsts simtgadei, sniegs ieskatu Latvijas teātra scenogrāfijas simt gados. «Latviešu scenogrāfija ir ārkārtīgi bagāta, pilnvērtīga un interesanta,» uzskata izstādes līdzautors Jānis Siliņš. Vairāk »
 
16.jūnijs, 16:40 Fonda Mākslai vajag telpu Vasaras mājā izstāžu sērijas Ārup. Andris Grinbergs ietvaros no šodienas apskatāma fotogrāfa Andreja Granta darbu izstāde, kas ir pirmā izstāde sērijā, kas veltīta Latvijas laikmetīgās mākslas patriarham un ikonai Andrim Grinbergam. Vairāk »
 
1.jūnijs, 7:10 «Mums nav tādas vietas, kur varētu apskatīties kāda mākslinieka darbus, viens mans darbs – Kāzas Rundālē – ir Nacionālā Mākslas muzeja pastāvīgajā kolekcijā, bet viens darbs neko nepasaka par mākslinieku,» saka izcilā latviešu gleznotāja Maija Tabaka. Pusotru mēnesi divās vietās – galerijā Daugava un izstāžu zālē Arsenāls – būs skatāmi mākslinieces darbi, kas tapuši gandrīz 40 gadu amplitūdā. Vairāk »
 
31.maijs, 15:28 Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB) atklāta izstāde Reformēt reformāciju... Tas Vidzemes stāsts... Tā vēsta par Augusta Hermana Frankes (1663–1727) dibināto izglītības, kultūras, saimniecisko un sociālo iestāžu kultūrvēsturisko nozīmi pasaulē un Baltijas reģionā. Vairāk »
 
31.maijs, 6:45 Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs šī gada decembrī Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā atklās izstādi "TEV IR PIENĀKUŠAS 1243 ZIŅAS. Dzīve pirms interneta. Pēdējā paaudze", kas vēstīs par neseno pagātni, kad sevis paša un citu meklējumi notika analogā, nevis digitālā vidē. Vairāk »
 
30.maijs, 17:40 Pirmdien, 29. maijā no Liepājas uz Daugavpili savu ceļu uzsāka tēlnieka Egona Peršēvica vadītās mākslinieku grupas veidotā lielformāta skulptūra „Cietokšņa spoks". Daugavpilī 4 metrus augstā zirga skulptūra atvērtā treilerī tika piegādāta šorīt, 30. maijā. Diezgan iespaidīgo skulptūras pārvešanu nevarēja nepamanīt visā ceļa garumā no Liepājas uz Daugavpili. Vairāk »
 
26.maijs, 16:00 Idejas brīvdienām Vairāk »
 
23.maijs, 21:12 Trešdien, 24. maijā, atzīmējot 281. gadadienu kopš Rundāles pils pamatakmens ielikšanas, muzejā atklās četras jaunas telpas. Vairāk »
 
23.maijs, 19:04 «Tik daudzi paši izcūko savu dzīvi, uztraucoties par to, ko teiks vecāki, ko sabiedrība, ko darbā, un beigās ir veci un slimi un domā – ko gan esmu izdarījis ar savu dzīvi, jo visu laiku esmu darījis to, ko gribējuši citi, nevis es? Patiesībā – vienīgais cilvēks, kurš šo dzīvi var dzīvot, izjust, izbaudīt, esi tu pats, tad kāpēc man jāsatraucas par to, ko kāds domā saistībā ar mani?» saka gleznotāja Sigita Daugule, kura lielu daļu savas radošās dzīves pavadījusi Austrijā un Vācijā, tur arī rīkots vairums personālizstāžu. Šodien galerijā Bastejs tiek atklāta Sigitas Daugules jaunāko gleznu izstāde Pilnmēness. Vairāk »
 
23.maijs, 11:15 Galerijas "Birkenfelds" rīcībā nonākusī Jūlija Federa glezna "Fiolentas rags pie Georgija klostera Krimā" ir autentiska, norāda stājglezniecības restauratore Dzintra Temerova. Vairāk »
 
20.maijs, 8:00 Liekas, cik gan nesen, kad ļaudis Muzeju naktīs priecīgi klejoja pa Rīgu, rokās turot avīzi, kurā bija nodrukāta muzeju karte un notikumu programma. Tad avīzi nomainīja planšetdatori. Tos savukārt izkonkurēja viedtālruņi. Vairāk »
 
19.maijs, 19:05 Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) 2. stāvā, Humanitāro un sociālo zinātņu lasītavā, līdz 31. jūlijam apskatāma izstāde Klasesbiedri. Tā veltīta diviem izciliem, diemžēl mūžībā pāragri aizgājušiem dzejniekiem, klasesbiedriem Mārim Melgalvim (1957–2005) un Pēteram Brūverim (1957–2011). Abiem šopavasar būtu apritējis 60. Vairāk »
 
17.maijs, 14:10 Šovakar pulksten 17 Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā (DMDM) Rīgā, Skārņu ielā 10/20, izstādes Romans Suta –120 ietvaros notiks tikšanās ar mākslas zinātnieci un šīs izstādes līdzkuratori Inesi Baranovsku un ekspozīcijas scenogrāfu mākslinieku Kristianu Brekti. Vairāk »
 
16.maijs, 20:08 Vēl tikai līdz 25. maijam tirdzniecības centrā Rīga Plaza esošajā galerijā M. Mākslas varēs skatīt Līgas Ķempes personālizstādi Kalendāra meitenes. Apaļš gads darba, un sanākušas divpadsmit apaļas dāmas. Vairāk »
 
15.maijs, 17:30 Vasaras pilnbriedā, 2. jūlijā, Zemgales līdzenumu upes Iecavas krastā, gleznainās Bruknas muižas dārzā ļaudis pulcēsies labdarības lielkoncertā „Uzcel savu baznīcu!”. Renārs Kaupers, Aija Andrejeva, Olga Rajecka, Marts Kristiāns Kalniņš, Ainars Virga un daudzi citi iemīļoti mākslinieki veltīs savas dziesmas Bruknas baznīcai, tās celtniecības otrajai kārtai. Vairāk »
 
8.maijs, 9:21 «Es gribēju ļauties sev, būt brīva. Varētu teikt – kas tad tevi ierobežo? Bet ierobežo viss. Vai tev sāp mugura, vai ir nauda, arī domas par to, kur bildi pēc tam liksi, – tas viss neapzināti ierobežo. Es gribētu būt brīva, darīt vienalga, kas man ienāk prātā, bet brīvība bez robežām arī nav nekas. Un tā tas visu laiku – iekšējais cepiens ir,» saka gleznotāja Ieva Iltnere. Aprīļa vidū nosvinējusi savu 60. dzimšanas dienu, šodien galerijā Māksla XO atklāj savu jaunāko darbu personālizstādi Implants. Vairāk »
 
24.aprīlis, 12:45 Līdz 28. maijam Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB) apskatāma izglītojoša izstāde Es piederu šeit: Izraēlas vietas un ainas bērnu grāmatu ilustrācijās no 1948. līdz 2014. gadam. Jau zināms, ka rudenī un nākamajā ziemā izstāde aizceļos uz Saldu, Liepāju, Preiļiem, Madonu. Latvijas bibliotēkas par izstādes izvietošanu pilsētās un novados var interesēties Izraēlas vēstniecībā. Vairāk »
 
12.aprīlis, 8:33 Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs 21. aprīlī, atzīmējot savu ceturto jubileju, uzsāk jauno izstāžu sezonu ar absolūtu jaunumu Latvijas vēsturē – pirmo reizi Latvijā tiks eksponēts lieliskā norvēģu mākslinieka Edvarda Munka oriģināldarbs, ko uz pusgadu Rotko centram uzticējis Tronheimas mākslas muzejs. Vairāk »
 
7.aprīlis, 16:00 Idejas brīvdienām Vairāk »
 
 
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers