Izstādes

23.maijs, 21:12 Trešdien, 24. maijā, atzīmējot 281. gadadienu kopš Rundāles pils pamatakmens ielikšanas, muzejā atklās četras jaunas telpas. Vairāk »
 
23.maijs, 19:04 «Tik daudzi paši izcūko savu dzīvi, uztraucoties par to, ko teiks vecāki, ko sabiedrība, ko darbā, un beigās ir veci un slimi un domā – ko gan esmu izdarījis ar savu dzīvi, jo visu laiku esmu darījis to, ko gribējuši citi, nevis es? Patiesībā – vienīgais cilvēks, kurš šo dzīvi var dzīvot, izjust, izbaudīt, esi tu pats, tad kāpēc man jāsatraucas par to, ko kāds domā saistībā ar mani?» saka gleznotāja Sigita Daugule, kura lielu daļu savas radošās dzīves pavadījusi Austrijā un Vācijā, tur arī rīkots vairums personālizstāžu. Šodien galerijā Bastejs tiek atklāta Sigitas Daugules jaunāko gleznu izstāde Pilnmēness. Vairāk »
 
23.maijs, 11:15 Galerijas "Birkenfelds" rīcībā nonākusī Jūlija Federa glezna "Fiolentas rags pie Georgija klostera Krimā" ir autentiska, norāda stājglezniecības restauratore Dzintra Temerova. Vairāk »
 
20.maijs, 8:00 Liekas, cik gan nesen, kad ļaudis Muzeju naktīs priecīgi klejoja pa Rīgu, rokās turot avīzi, kurā bija nodrukāta muzeju karte un notikumu programma. Tad avīzi nomainīja planšetdatori. Tos savukārt izkonkurēja viedtālruņi. Vairāk »
 
19.maijs, 19:05 Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) 2. stāvā, Humanitāro un sociālo zinātņu lasītavā, līdz 31. jūlijam apskatāma izstāde Klasesbiedri. Tā veltīta diviem izciliem, diemžēl mūžībā pāragri aizgājušiem dzejniekiem, klasesbiedriem Mārim Melgalvim (1957–2005) un Pēteram Brūverim (1957–2011). Abiem šopavasar būtu apritējis 60. Vairāk »
 
17.maijs, 14:10 Šovakar pulksten 17 Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā (DMDM) Rīgā, Skārņu ielā 10/20, izstādes Romans Suta –120 ietvaros notiks tikšanās ar mākslas zinātnieci un šīs izstādes līdzkuratori Inesi Baranovsku un ekspozīcijas scenogrāfu mākslinieku Kristianu Brekti. Vairāk »
 
16.maijs, 20:08 Vēl tikai līdz 25. maijam tirdzniecības centrā Rīga Plaza esošajā galerijā M. Mākslas varēs skatīt Līgas Ķempes personālizstādi Kalendāra meitenes. Apaļš gads darba, un sanākušas divpadsmit apaļas dāmas. Vairāk »
 
15.maijs, 17:30 Vasaras pilnbriedā, 2. jūlijā, Zemgales līdzenumu upes Iecavas krastā, gleznainās Bruknas muižas dārzā ļaudis pulcēsies labdarības lielkoncertā „Uzcel savu baznīcu!”. Renārs Kaupers, Aija Andrejeva, Olga Rajecka, Marts Kristiāns Kalniņš, Ainars Virga un daudzi citi iemīļoti mākslinieki veltīs savas dziesmas Bruknas baznīcai, tās celtniecības otrajai kārtai. Vairāk »
 
8.maijs, 9:21 «Es gribēju ļauties sev, būt brīva. Varētu teikt – kas tad tevi ierobežo? Bet ierobežo viss. Vai tev sāp mugura, vai ir nauda, arī domas par to, kur bildi pēc tam liksi, – tas viss neapzināti ierobežo. Es gribētu būt brīva, darīt vienalga, kas man ienāk prātā, bet brīvība bez robežām arī nav nekas. Un tā tas visu laiku – iekšējais cepiens ir,» saka gleznotāja Ieva Iltnere. Aprīļa vidū nosvinējusi savu 60. dzimšanas dienu, šodien galerijā Māksla XO atklāj savu jaunāko darbu personālizstādi Implants. Vairāk »
 
24.aprīlis, 12:45 Līdz 28. maijam Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB) apskatāma izglītojoša izstāde Es piederu šeit: Izraēlas vietas un ainas bērnu grāmatu ilustrācijās no 1948. līdz 2014. gadam. Jau zināms, ka rudenī un nākamajā ziemā izstāde aizceļos uz Saldu, Liepāju, Preiļiem, Madonu. Latvijas bibliotēkas par izstādes izvietošanu pilsētās un novados var interesēties Izraēlas vēstniecībā. Vairāk »
 
12.aprīlis, 8:33 Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs 21. aprīlī, atzīmējot savu ceturto jubileju, uzsāk jauno izstāžu sezonu ar absolūtu jaunumu Latvijas vēsturē – pirmo reizi Latvijā tiks eksponēts lieliskā norvēģu mākslinieka Edvarda Munka oriģināldarbs, ko uz pusgadu Rotko centram uzticējis Tronheimas mākslas muzejs. Vairāk »
 
7.aprīlis, 16:00 Idejas brīvdienām Vairāk »
 
24.marts, 7:50 No rītdienas, 25. marta, Mākslas muzejā Rīgas birža atklāta izstāde Prado 12 raksturi – pasaulē slavenu mākslinieku divpadsmit meistardarbi no Prado Nacionālā muzeja (Spānija) fondiem. Šī izstāde ir mecenātu Borisa un Ināras Teterevu dāvana Latvijas valsts simtgadei. Izstādes kuratore ir Mākslas muzeja Rīgas birža vadītāja mākslas zinātniece Daiga Upeniece. Vairāk »
 
22.marts, 22:22 Latvijas Nacionālais vēstures muzejs izsludinājis savus šīs vasaras izstāžu plānus, un tie būs veltīti Latgalei. Ēkā Brīvības bulvārī 32 no 6. aprīļa līdz 8. septembrim būs apskatāmas divas izstādes: Latgales kongresam – 100 un Latgales keramika – tradicionālais un mūsdienīgais. Vairāk »
 
21.marts, 20:12 «Es vispār savā mākslinieciskajā darbībā nodarbojos ar citātiem, ar atskatīšanos uz pagātnes tēliem glezniecībā 17.–18. gadsimtā, tie ir mani mīļākie periodi, no kuriem es iedvesmojos. Jo tā bija ļoti augstas klases glezniecība,» saka gleznotāja Frančeska Kirke. Galerijā Bastejs šobrīd apskatāma mākslinieces personālizstāde Revise. Vairāk »
 
17.marts, 16:00 Idejas brīvdienām Vairāk »
 
13.marts, 10:12 Šā gada Purvīša balvai tika izvirzīts arī mākslinieks Atis Jākobsons par personālizstādi Dark Matter (Tumšā matērija). Balvas kandidātu darbu izstāde līdz 9. aprīlim ir apskatāma Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā (LNMM). Vairāk »
 
10.marts, 16:00 Idejas brīvdienām Vairāk »
 
24.februāris, 16:00 Idejas brīvdienām Vairāk »
 
24.februāris, 7:31 Šodien Ķīpsalā tiks atklāta starptautiskā izglītības izstāde "Skola 2017" un grāmatniecības pasākums "Latvijas Grāmatu izstāde 2017", kas pulcēs tūkstošiem izglītības iespēju meklētāju un grāmatu lasītāju. Vairāk »
 
 
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers