Izstādes

11.mai
12. maijā 13:00 tirdzniecības centrā Riga Plaza tiks atklāta fotogrāfa Jāņa Deinata pilnmetrāžas spēlfilmas "Bille" aizkulišu fotoizstāde. Izstādes atklāšanā piedalīsies gan filmas režisore Ināra Kolmane, gan titullomas atveidotāja Rūta Kronberga.
 
10.mai
Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā no 30.maija līdz 2.septembrim tiks eksponēta laikmetīgās mākslas izstāde par sieviešu krūtīm "Glandula mammae", informēja muzeja pārstāve Lienīte Šarkūna.
 
2.mai
Vairāk nekā 50 000 mākslas darbu, tostarp 1885 gleznas, 7089 zīmējumi, 1228 skulptūras - tas ir ekstravagantā un ļoti ražīgā spāņu mākslinieka Pablo Pikaso atstātais mantojums. Iespaidīgos darbus vismaz vienreiz būtu jāapskata "dzīvajā".
 
26.apr
No sestdienas, 28. aprīļa, Modes muzejā būs apskatāma izstāde Zelta divdesmitie, kas veltīta 20. gadsimta 20. gadiem Amerikas Savienotajās Valstīs. Apskatei būs pieejami 40 tērpi – pērlītēm un akmentiņiem izšūtas zīda kleitas, bet ekspozīcijā galvenā loma būs Art Deco stila apaviem.
 
26.apr
Katrs, kas ir mēģinājis audzēt gurķus, papriku, tomātus, baklažānus, zemenes, melones vai arbūzus, reiz būs saskāries ar ne tik bagātīgu ražu, kā bija cerēts. Kā izvēlēties klimatiskajiem apstākļiem piemērotas šķirnes, pareizi sagatavot augsni, cīnīties ar kaitēkļiem, un ko darīt citādāk? Piedāvā saņemt praktiķu atbildes uz šiem un citiem jautājumiem semināros izstādē "Dārzs un dzīvesstils 2018" 27.–29. aprīlī!
 
19.apr
Latvijas Dabas muzejs sadarbībā ar biedrību "Latvijas Orhideju un eksotisko augu draugu asociācija" (LOEADA) no 25. līdz 29. aprīlim piedāvā apmeklēt šī gada pirmo ziedu izstādi Dabas muzejā - "Orhideju un citu eksotisko augu daudzveidība". Tajā būs apskatāmas interesantas tropisko orhideju sugas, krāšņi selekcionēti hibrīdi, kā arī citi savdabīgi un eksotiski augi.
 
18.apr
No 16. aprīļa līdz 18. maijam Kuldīgas Galvenajā bibliotēkā apskatāma Rakstniecības un mūzikas muzeja (RMM) ceļojošā izstāde Ceļā uz Latvijas «Holivudu». Pa nacionālā aktierkino aizsākumu pēdām Rakstniecības un mūzikas muzeja krājumā.
 
17.apr
Galerijā Daugava atklāta Maijas Tabakas jaunāko gleznu izstāde, šonedēļ arī klajā nāk Andas Treijas veidotais albums par mākslinieci.
 
10.apr
Šodien Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejā tiek atklāta izstāde 1919. gads. Latvijas Republikai – 1. «Šī izstāde ir liecība tam, ka pirmajā gadā kopš Latvijas valsts dibināšanas nācijai ne tikai vajadzēja pārdzīvot politiski, ekonomiski un sociāli grūtus laikus, bet arī tam, ka tieši šajā laikā notika ļoti būtiski notikumi kultūrā, arī mākslā,» saka izstādes kuratore Elvija Pohomova.
 
27.mar
Venēcijas biennāles 16. starptautiskajā arhitektūras izstādē Latviju pārstāvēs kuratoru komanda ar paviljonu "Together and Apart" ("Kopā un atsevišķi"). Ekspozīcija pievērsīsies daudzdzīvokļu namu arhitektūrai un lomai sabiedrības organizēšanā. Izstāde aicinās vērtēt, kā šī arhitektūras tipoloģija regulē dzīvi kopā un atsevišķi — kaut arī dzīvoklis sniedz iespēju norobežoties no ārpasaules, tas vienmēr ir arī daļa no kopīgas struktūras.
 
21.mar
No šodienas Mākslas muzejā Rīgas birža vienu mēnesi aplūkojama izcilā itāļu renesanses mākslinieka Rafaēla Sancio da Urbīno glezna Svētā Katrīna no Aleksandrijas. Šī ir pirmā reize, kad Latvijā tiek eksponēts kāds no Rafaēla darbiem, turklāt šis darbs ļoti reti tiek eksponēts ārpus Itālijas.
 
21.mar
Pateicoties Itālijas Markes reģionam, Itālijas vēstniecībai Latvijā un Markes Nacionālajai galerijai, no 2018. gada 21. marta līdz 22. aprīlim Mākslas muzejā RĪGAS BIRŽA (Doma laukumā 6, Vecrīgā) būs skatāma izcilā itāļu renesanses mākslinieka Rafaēla Sancio da Urbīno glezna "Svētā Katrīna no Aleksandrijas". Rafaēls Latvijā tiek eksponēts pirmo reizi.
 
15.mar
Valsts policija (VP) patlaban nesaskata likumpārkāpumus mākslinieka performancē, kuras laikā vīrietim un sievietei no muguras izgriezti nelieli miesas fragmenti, kas turpat pagatavoti uz pannas un apēsti.
 
8.mar
Somija savas valsts neatkarības simtgadi svinēja jau pērn. Iepazīt šīs tautas mentalitāti pašu somu skatījumā var izstādē 100 priekšmeti no Somijas Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā. Kolekcija rāda dinamisko un radošo valsts attīstības ceļu, pa kuru somi atnākuši līdz mūsdienām.
 
1.mar
No rītdienas, 2. marta, Valmieras muzeja Izstāžu namā skatāma gleznotājas Sandras Krastiņas personālizstāde Būs jārunā. Izstādē apvienotas pēdējo trīs gadu laikā tapušas gleznas, jo «viena tēma ierosina nākamo, un tādējādi jaunā tēma patiesībā dīgusi un nobriedusi jau iepriekšējās izstādes laikā».
 
1.mar
Aleksandrs Seržants ir mākslinieks. Viņa darbi tikuši izstādīti Rīgā, Amsterdamā, Maskavā, Belgradā, Ļeņingradā, dažādās Vācijas pilsētās.
 
6.feb
Izstāžu zālē Rīgas mākslas telpa līdz 18. martam apskatāma starpdisciplināra izstāde CILME/audums kā koncepcija un materiāls Latvijas identitātē.
 
6.feb
Piektdien, 9. februārī, muzejā Rīgas Jūgendstila centrs tiek atklāta tematiska izstāde Suns mākslā no jūgendstila līdz mūsdienām, kas veltīta jaunajam «dzeltenā zemes suņa gadam», kas, atbilstoši ķīniešu kalendāram, sākas februārī.
 
2.feb
Latvijas Nacionālās mākslas muzejs (LNMM) ir kļuvis ar divām Jaņa Rozentāla gleznām bagātāks. Tās dāvinājusi Taubes ģimene, kura šos darbus sev līdzi emigrācijā aizvedusi Otrā pasaules kara gados. Viena no tām, nule restaurēta, ir skatāma pastāvīgajā ekspozīcijā, kura piedzīvojusi vēl virkni izmaiņu. Tās saistītas ar vērienīgu izstādi Nepieradinātās dvēseles. Simbolisms Baltijas valstīs Orsē muzejā Parīzē, uz kuru aizceļos 60 LNMM mākslas darbu.
 
2.feb
Zinot Latvijas vēsturi, nevajadzētu justies izbrīnītiem par to, ka mūsu valsts, pateicoties tās iedzīvotājiem, ir saistīta ar daudzām citām valstīm. Viena no tām ir Izraēla. Izraēlas valsts ģerboņa autori ir Latvijā dzimušie brāļi Gabriels un Maksims Šefteloviči. Brāļi Šamiri – ar šādu uzvārdu viņi kļuva pazīstami pēc pārcelšanās uz Izraēlu, kur Rotšilda bulvārī Telavivā atvēra savu studiju.
 
31.jan
Atzīmējot pasaulē viszināmākās latviešu izcelsmes mākslinieces Vijas Celmiņas 80. jubilejas gadu, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) Kupola zālē atklāta izstāde Vija Celmiņa. Vienpadsmit darbi un filma, kas būs aplūkojama līdz 25. martam.
 
17.jan
Latvijas Nacionālais mākslas muzejs ziņo, ka janvāra beigās Kupola zālē tiks atklāta ASV dzīvojošās latviešu mākslinieces Vijas Celmiņas izstāde Vija Celmiņa. Vienpadsmit darbi un filma.