Izstādes

6.februāris, 22:00 Izstāžu zālē Rīgas mākslas telpa līdz 18. martam apskatāma starpdisciplināra izstāde CILME/audums kā koncepcija un materiāls Latvijas identitātē. Vairāk »
 
6.februāris, 21:00 Piektdien, 9. februārī, muzejā Rīgas Jūgendstila centrs tiek atklāta tematiska izstāde Suns mākslā no jūgendstila līdz mūsdienām, kas veltīta jaunajam «dzeltenā zemes suņa gadam», kas, atbilstoši ķīniešu kalendāram, sākas februārī. Vairāk »
 
2.februāris, 21:11 Latvijas Nacionālās mākslas muzejs (LNMM) ir kļuvis ar divām Jaņa Rozentāla gleznām bagātāks. Tās dāvinājusi Taubes ģimene, kura šos darbus sev līdzi emigrācijā aizvedusi Otrā pasaules kara gados. Viena no tām, nule restaurēta, ir skatāma pastāvīgajā ekspozīcijā, kura piedzīvojusi vēl virkni izmaiņu. Tās saistītas ar vērienīgu izstādi Nepieradinātās dvēseles. Simbolisms Baltijas valstīs Orsē muzejā Parīzē, uz kuru aizceļos 60 LNMM mākslas darbu. Vairāk »
 
2.februāris, 14:00 Zinot Latvijas vēsturi, nevajadzētu justies izbrīnītiem par to, ka mūsu valsts, pateicoties tās iedzīvotājiem, ir saistīta ar daudzām citām valstīm. Viena no tām ir Izraēla. Izraēlas valsts ģerboņa autori ir Latvijā dzimušie brāļi Gabriels un Maksims Šefteloviči. Brāļi Šamiri – ar šādu uzvārdu viņi kļuva pazīstami pēc pārcelšanās uz Izraēlu, kur Rotšilda bulvārī Telavivā atvēra savu studiju. Vairāk »
 
31.janvāris, 18:00 Atzīmējot pasaulē viszināmākās latviešu izcelsmes mākslinieces Vijas Celmiņas 80. jubilejas gadu, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) Kupola zālē atklāta izstāde Vija Celmiņa. Vienpadsmit darbi un filma, kas būs aplūkojama līdz 25. martam. Vairāk »
 
17.janvāris, 19:00 Latvijas Nacionālais mākslas muzejs ziņo, ka janvāra beigās Kupola zālē tiks atklāta ASV dzīvojošās latviešu mākslinieces Vijas Celmiņas izstāde Vija Celmiņa. Vienpadsmit darbi un filma. Vairāk »
 
17.janvāris, 9:44 Tas bija parasts darbdienas vakars, kurā tēvs un meita iegāja veikalā nopirkt piederumus glezniecības studiju darbiem un pēc tam devās uz citu lielveikalu. Vairāk »
 
16.janvāris, 17:00 Galerijā Istaba vakar atklāta mākslinieka Aivara Vilipsōna personālizstāde Ārprātija piedzīvojumi. Vairāk »
 
16.janvāris, 7:15 «Tādā laikā, kāds ir šobrīd, kad nav gaismas un kur nu vēl saules, ir pašiem jāmēģina radīt papildu siltumu un gaismu. Man tā ir saule! Tādēļ esmu pateicīga par iespēju gleznot sauli, kuru tik ļoti mīlu,» saka māksliniece Ieva Bondare. Vairāk »
 
2.janvāris, 16:00 «Veidojot vēsturiskas izstādes, visgrūtāk ir parādīt konkrēta laikmeta kontekstu,» uzskata vēsturnieks un Latvijas Nacionālajā bibliotēkā aplūkojamās izstādes Luters. Pagrieziens kurators Gustavs Strenga. Izstāde veltīta 500 gadiem kopš reformācijas sākuma, tajā īpaši akcentēta reformācijas lielā ietekme uz latviešu valodu un kultūru. Vairāk »
 
7.decembris 2017, 13:25 Tika prezentēti mākslas studijas "IZO Art" dalībnieku un pazīstamo profesionālo mākslinieku mākslas darbi. Iepatikušās gleznas varēs iegādāties. Izstādē piedalās slaveni mākslinieki: Ilgvars Zalāns, Baiba Līmane, Dagmara Lauriņa, Marija Matvejeva, Pāvels Sagalajevs un citi. Vairāk »
 
24.novembris 2017, 12:25 Sagaidot Latvijas valsts simtgadi un, ieskandinot II Latvijas starptautiskās keramikas biennāles pasākumus, Latvijas Laikmetīgās keramikas centrs sadarbībā ar Daugavpils Marka Rotko mākslas centru, jau šogad, 2017. gada 1. decembrī plkst. 16:00 Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā atklās starptautisku keramikas konkursa izstādi "Atmiņu lāde" un paziņos konkursa darbu uzvarētājus. Vairāk »
 
14.novembris 2017, 17:55 Šobrīd Māksla XO galerijā aplūkojama Ivara Heinrihsona izstāde Kods– daļa no mākslinieka ceļojošās izstādes projekta Spānijā, kas nākamā gada 4. februārī aizsāksies Campo de Criptana. Ceļojošās izstādes projektā būs trīs neatkarīgas ekspozīcijas – Cīņa ar dzirnavām, Spānijas zīmes un Kods, tajās mākslinieks reflektēs par spāņu kultūras ietekmi. Šis projekts ir daļa no Latvijas valsts simtgades svinību programmas, kas tapis, pateicoties Latvijas Republikas vēstniecībai Spānijas Karalistē, sadarbībā ar Māksla XO galeriju. Vairāk »
 
2.novembris 2017, 17:18 Šovakar pulksten 18 Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) 5. stāva ātrijā tiks atklāta izstāde Divreiz rakstīta grāmata. Vairāk »
 
1.novembris 2017, 11:20 Šonedēļ mediju uzmanības lokā nonācis likumprojekts par Radošo personu statusu un profesionālajām radošajām organizācijām. Tas ir specifisks un kultūras nozarei nepieciešams likums, kas darbosies kā autoru glābšanas riņķis spiedīgās situācijās. Vairāk »
 
31.oktobris 2017, 6:30 «Christian Dior ir pirmais viszināmākais modes nams visā pasaulē, kuram nav konkurentu, jo tam ir lieliska vēsture un saldās dzīves oreols. Diora radītie tērpi valdzina joprojām,» uzskata modes vēsturnieks Aleksandrs Vasiļjevs. Modes muzejā atklāta ievērojamā modes nama Christian Dior vēsturei veltīta izstāde. Vairāk »
 
27.oktobris 2017, 16:50 Idejas brīvdienām Vairāk »
 
25.oktobris 2017, 16:10 Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs saviem apmeklētājiem ik pa laikam piedāvā ko jaunu un nebijušu – pusgadu apmeklētāji varēja apskatīt norvēģu mākslinieka Munka darbu, bet tagad meditatīvo telpu ieņēmis Sigurds Vīdzirkste. Tā ir vēl viena Marka Rotko simboliska tikšanās ar novadnieku, kuru dzīvēs velkamas daudzas paralēles. Vairāk »
 
12.oktobris 2017, 18:35 Piektdien Latvijas Kultūras akadēmijas Eduarda Smiļģa Teātra muzeja izstāžu zālē tiks atklāta Sandras Krastiņas un Viļa Daudziņa izstāde #dienasvaronis. Tā būs aplūkojama līdz 22. decembrim. Vairāk »
 
11.oktobris 2017, 7:12 Piektdien, 13. oktobrī, Rīgas Sv. Pētera baznīcā tiks atklāta izstāde Jānis Anmanis un draugi. Zelta aka. Jāzepa Pīgožņa balvas Latvijas ainavu glezniecībā Rīgas domes simpātiju balvas ieguvējs Jānis Anmanis tajā kopā pulcējis savus draugus ar viņu mākslas darbiem, kopumā būs aplūkojami 33 mākslinieku 150 darbu. Vairāk »
 
 
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers