P.S.Kultūra

12.maijs 2014, 12:31 17.maijā noslēgsies starptautiskās akcijas "Muzeju nakts" trīs gadu cikls, kurā tiks godināta sarkanā krāsa - dzintars. Liepājā vairāki muzeji šīs akcijas ietvaros vērs durvis un aicinās apmeklētājus izbaudīt īpašu kultūras programmu, ieskaitot Karostas cietumu un "Liepājas Valsts tehnikuma" ekspozīciju. Vairāk »
 
11.maijs 2014, 19:40 Latvijas, Lietuvas un Baltkrievijas pārrobežu sadarbības programmas projektā "Museum Gateway" ("Muzeju vārti") biedrība "Latgales reģiona attīstības aģentūra" izsludinājusi iepirkumu par Krāslavas pils kompleksa Amatu mājas rekonstrukciju par Šmakovkas muzeju, liecina informācija Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā. Vairāk »
 
8.maijs 2014, 21:20 "Jāņa Rozes apgādā" klajā nācis dzejnieka, tulkotāja, literatūrkritiķa un atdzejotāja Leona Brieža dzejas krājums "Rīta rūsa". Vairāk »
 
16.aprīlis 2014, 9:50 Brīdī, kad lasāt šīs rindas, Dailes teātra aktrišu Dārtas Danevičas un Elīnas Dzelmes tā dēvētā performance Dzīvo damies Rīgā, Kalnciema kvartālā būs jau noslēgusies, taču tas ir tikai mākslinieču radošo meklējumu pirmais posms. Vairāk »
 
10.aprīlis 2014, 16:39 Marta nogalē dzejnieks Leons Briedis sarūpēja vienu no 2014. gada lielajiem notikumiem Latvijas kultūrā. Viņa lolota, apgādā Neputns iznāca Spāņu dzejas antoloģija. Kaut kas tāds notika pirmoreiz Latvijas vēsturē. Grāmata turklāt ir arī ārkārtīgi skaista – to veidojis mākslinieks Ilmārs Blumbergs. Antoloģijas atvēršanas svētkos piedalījās arī Spānijas Karalistes ārkārtējā un pilnvarotā vēstniece Latvijas Republikā. Par Spāņu dzejas antoloģiju un ne tikai to – saruna šodienas Neatkarīgajā. Vairāk »
 
10.aprīlis 2014, 16:25 Varšavas Nacionālajā teātrī 25. janvārī pirmizrādi piedzīvoja Krievijas režisora Konstantīna Bogomolova iestudētais Ledus – Vladimira Sorokina triloģijas (Ledus, Bro ceļš un 23 000) pirmās daļas skatuves versija. Pēc Stavangeras. Pulp people Liepājas teātrī un Mans tēvs – Agamemnons Viļņas Mazajā teātrī tas ir nākamais režisora darbs ārpus Krievijas. Vairāk »
 
10.aprīlis 2014, 15:24 Ģirts Ēcis debijai Valmieras Drāmas teātrī izvēlējies franču autora Rolāna Topora (1938–1997) lugu Ziema zem galda. Mazajā zālē tapusī «pasaka pieaugušajiem» ir izrāde, kādai vajadzētu būt katra teātra repertuārā, – pozitīvs prieka avots, kas garantē kvalitatīvu un saturīgu izklaidi. Vairāk »
 
1.aprīlis 2014, 9:26 Par pagājušā gada labāko būvi Latvijā žūrija atzinusi Austrumlatvijas reģionālo daudzfunkcionālo centru jeb Latgales vēstniecību Gors Rēzeknē. Vairāk »
 
17.februāris 2014, 17:02 "Gada balva kultūrā 2013" pasniegta Jūrmalas tautas deju kolektīvu virsvadītājam Mārim Subačam un Jūrmalas koru virsdiriģentei Inārai Freimanei, informē Jūrmalas pilsētas domē. Vairāk »
 
13.februāris 2014, 15:52 Rīgas – Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas laikmetīgā teātra sadaļu forte forte janvārī atklāja Alvja Hermaņa viesizrādes Rīgas kinostudijā – Minhenes Kamerteātra Vēlie kaimiņi un Vīnes Pilsētas teātra Tēvi. Vairāk »
 
7.februāris 2014, 17:51 Atjaunotās Nacionālā kultūras padomes priekšsēdētāja amatā šodien ievēlēts Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas padomes loceklis Juris Dambis Vairāk »
 
6.februāris 2014, 17:24 Pirms Spēlmaņu nakts, kuras noslēguma pasākums Maxima traģēdijas dēļ nenotika, kā iecerēts, Latvijas Teātru darbinieku savienība (LTDS), kas atbild par šīs teātra gada balvas organizāciju, ceremoniju un nolikumu, uzklausīja žūrijas prasības. Tās locekļi uzsvēra, ka daudzas nevajadzīgas konfliktsituācijas ap Spēlmaņu nakts rezultātiem rada novecojušais nolikums un nomināciju saraksts, kas atbilst tai teātra situācijai, kāda bija pirms divdesmit gadiem, kad šo balvu dibināja. Vai situācija ap Spēlmaņu nakti ir sakārtota un nokārtojusies, par to Spēlmaņu nakts bijušā žūrijas pārstāvja Arno Jundzes un žūrijas tagadējās ekspertes Līvijas Dūmiņas diskusija. Vairāk »
 
6.februāris 2014, 17:18 Laikmetīgās dejas iestudējums Ārā lika sev pievērst uzmanību vēl pirms pirmizrādes – tās mākslinieciskā iecere izturēja 99 projektu konkurenci, iekļūstot Starptautiskā Ibsena stipendiju konkursa laureātu vidū un tās īstenošanai saņemot Latvijas nabadzīgajiem apstākļiem pieklājīgu finansējumu. Pirmizrāde 8. decembrī Zirgu pasta Karamazovu zālē radīja svētku izjūtu. Tas bija notikums, kas ļauj izrādi piedzīvot, nevis skatīties. Vairāk »
 
6.februāris 2014, 17:12 Likumsakarīgi uzsākt Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas gadu, artikulējot arī Eiropas kultūras ikonu saistību ar Rīgu, tādēļ loģiski atgādināt par vienu no vācu ģēnija Riharda Vāgnera pieturas punktiem viņa agrīnās karjeras gados, izvēloties par atklāšanas izrādes iedvesmas avotu viņa operu Rienci, pēdējais tribūns, kuras libreta pirmās rindas tapušas tieši Rīgā. Tomēr šķiet, ka dāņu opuss tēlos Rienci. Triumfs un sakāve raisījis publikā mazu alošanos, kuras pamatā ir neprecīzi norādīta izrādes autorība. Vairāk »
 
2.februāris 2014, 10:04 Šodien un visu februāri Latvijā notiks bērnu pasaku grāmatu autores un ilustratores Margaritas Stārastes 100 gadu jubilejas pasākumi. Vairāk »
 
23.janvāris 2014, 15:24 Tā sagadījās, ka rakstu krājuma 1945–1950; teātris , drāma, kritika lasīšana sakrita ar šīs nedēļas lielo vēsti par mūsu zinātnes starptautisko auditu – ziņu, kas no mediju viedokļa bija stipri dīvaina, jo muldēja riņķī apkārt, nevienu vārdā nesaucot, bet virsraksts bija krāšņs kā Ziemassvētku eglīte: Latvijas zinātnes kopējais līmenis neapmierinošs: 15 pasaules līmeņa spēlētāji un 22 jāslēdz. Vairāk »
 
23.janvāris 2014, 15:20 Piekrītu, virsraksts atgādina tostu, bet arī grāmatas nosaukums Zēlustes ēku un cilvēku likteņi ir maldinošs. Paņemot veikalā grāmatu un izlasot tikai nosaukumu, var rasties secinājums, ka stāsts ir par vienu Rīgas nomales muižiņu un ar to saistītiem cilvēkiem. Vai tiešām tas spēj interesēt vēl kādu, izņemot tikai tos cilvēkus, kuriem pašiem vai viņu priekštečiem ir kāda saikne ar šo vietu? Tāds bija jautājums, uz kuru meklēju atbildi, lasot grāmatu. Vairāk »
 
23.janvāris 2014, 15:13 Uz izrādes programmiņas vāka ar zelta burtiem rakstīts 231. sezona. Marijas teātris, uz skatuves īsts, ilgs un juteklisks skūpsts. 2013. gada 18. decembrī, ejot uz Anželēna Prelžokāža baletu Parks Marijas teātra baleta trupas un orķestra izpildījumā, nevarēju izvēlēties, kuru no slavenajiem visvairāk gaidīt. Vairāk »
 
16.janvāris 2014, 13:07 Dailes teātra izrāde Izraidītie lietuvieša Oskara Koršunova režijā ir notikums. Sasniegums, kas apliecina – ja darbu dara profesionālis, tad Lielās zāles skatuve neaprij talantu, aktieri savelkas vienotā veselumā kā dūrē un tai ir gudri vadīts spēks. Jaudīgi – tas ir pirmais vārds, kas nāk prātā jau desmit minūšu pēc izrādes sākuma. Vairāk »
 
15.janvāris 2014, 18:00 «1914 ir stāsts par pagrieziena punktu vēsturē un reizē tas ir arhitektonisks inscenējums, kura centrā ir trīs sadursmju zonas – konflikts laika dimensijā, kad jauns laikmets neatgriezeniski transformēja iepriekšējo vērtību sistēmu un atskaites punktus, konflikts cilvēkā – spēja upurēt dzīvi, iesaistoties karā un cīnoties par savu zemi, un visbeidzot – konflikts ģeogrāfiskajā telpā, kad Eiropā iet bojā vairākas impērijas un sevi pieteic jaunas valstis,» saka izstādes 1914 kuratore Ginta Gerharde-Upeniece. Vairāk »
 
 
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers