Mūzika: RECENZIJA: Jānis Vanadziņš & Friends - "In Live Blues Sessions" 4 komentāri
 
Mūzika

RECENZIJA: Jānis Vanadziņš & Friends - "In Live Blues Sessions"

 
Publicitātes foto

Patīkams pārsteigums – leģendārā vecākās paaudzes latvju blūza ģitārista Jāņa Vanadziņa (65) koncerta ieraksts CD versijā.

Šis ģitārvīrs savulaik muzicējis tādās grupās kā ”Dopings” (kopā ar Pitu Andersonu), ”Cements”, ”Blues Band Riga”, “Hot Dogs”, “Dogs And Catfish” un citās, bet šobrīd darbojas grupā ”Mozambika”. Šī albuma ieraksts tapis pagājušā gada maijā maijā, Latvijas 1. Rokkafejnīcā. Pēdējais latvju «rollingstouns» - tā Vanadziņš nereti tiek dēvēts savas dauzonības uz skatuves un arī dzīvē, kā arī neordinārās ģitārspēles dēļ - uz šo koncertu bija saaicinājis virkni savu draugu un ieroču biedru: dziedātājas Inesi Darkeviču (savulaik “Dogs And Catfish”, tagad ”Vokada”), Ievu Kākuli (”Mozambika”) un Annu Puškinu (”Hot Dogs”), ģitāristu Rihardu Vilciņu, basistu Genādiju Krivčenkovu, saksofonistu Vilni Kundrātu, mutes harmoniku speciālistu Aleksandru Šlujevu, bundzinieku Andreju Rozīti un citus. Repertuārā - blūza klasika Vanadziņa izpildījumā. 14 kompozīcijas, tostarp tādas kā ”I’m In The Mood”, ”Hound Dog”, ”Big Boss Man”, ”My Baby”, ”I Smell Trouble”, ”I’m Ready”, ”Out Of The Rain”, iespaidīgi garā ”Wang Dang Doodle” un citas labas lietas.

PAR. «Jāņa vitalitātei un radošajai spontānajai improvizācijai studijas sienas būtu par šaurām, lai noķertu Jāņa muzicēšanas netveramo radošo mirkli, nolēmām koncertu ierakstīt «dzīvajā»,» teikts albuma anotācijā. Precīzi, kā naglai uz galvas! Vanadziņš uzskatāms par vienu no Latvijā izcilākajiem improvizācijas meistariem ģitārspēlē, te viņš to spilgti apliecina. Taču arī pārējie šajā koncertā darbojušies uz pieci ar krustu - gan Kundrāts, gan Šlujevs, gan pārējie. No dziedātājām pārliecinošākā izklausās Ieva Kākule ar savu savdabīgo Lolitas Novikovas un Dženisas Džoplinas krustojuma balss tembru, taču arī abas pārējās dāmas ir gana labas. Jāuzteic arī izdevēji - albumam ir pievienots gana izsmeļošs informatīvais materiāls gan par pašu Vanadziņu, gan par šajā projektā iesaistītajiem mūziķiem.

PRET. Skaņai gribētos mazliet lielāku spēku, taču no ”koncertnieka” laikam to nemaz nevar prasīt. Protams, ”dzīvajā” Jānis Vanadziņš ir krietni vien jaudīgāks, taču tas nav pārmetums, bet fakta konstatācija.

Komentāri [4]
#
CMYK 14.janvāris 2017 13:28 atbildēt
RGB attēlus neviens webā neizmanto. Traki zils izskatās kovers.
 
#
Valdis Freimantāls 12.janvāris 2017 22:20 atbildēt
Vanadziņs ir liels un neatkārtojams! Īsts nošu vanags! Smalka inteliģenta malka - parkets kamīnā!

Izcils un neatkārtojams latvietis!
 
#
Zaviļeiskis 12.janvāris 2017 10:21 atbildēt
Viss jau būtu labi, bet: a) skaņa tomēr ir pārāk slikta un brīžiem jau atgādina laba būtlega skanējumu, b) gribētos tomēr dzirdēt kaut vienu paša Vanadziņa kompozīciju. Citādi, protams, prieks, ka kas tāds vispār iznācis, turklāt gan noformējuma krāsās, gan vecu blūza gabalu atdzīvināšanas idejā sasaucas ar gandrīz vienlaikus izdoto The Rolling Stones jauno albumu :)
 
#
NK » Zaviļeiskis 12.janvāris 2017 14:15 atbildēt
Grūti nepiekrist ... aber labāk tā, nekā nekā :)
 
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers