Kino: Čārlijs Čaplins atdzīvosies uz lielā ekrāna 1 komentāri
 
Kino

Čārlijs Čaplins atdzīvosies uz lielā ekrāna

 
JUBILEJA. Daira Āboliņa un Vineta Verika pastāstīja par kinoteātri un iepazīstināja atnākušos ar Splendid Palace plāniem tās 95 gadu svinībās. Galvenajā noslēguma pasākumā rādīs Čārlija Čaplina filmu, kurai pavadījumu spēlēs Vestards Šimkus / F64

Splendid Palace šogad svin savu 95 gadu jubileju. Par godu svinībām tā rīkos vairāku svinīgu pasākumu kopu, kuru noslēgs 19. decembrī ar Čārlija Čaplina veidoto mēmo kino Cirks, kura laikā pavadījumu zālē spēlēs komponists Vestards Šimkus.

«1923. gadā divi vīri noticēja idejai un juta cilvēku alku dzīvot sapņu pasaulē,» Rīgas namu valdes priekšsēdētāja Vineta Verika ieveda kino Splendid Palace pirmsākumos, «šos visus 95 gadus kinoteātris saglabājis savu unikalitāti un priecējis ar savu repertuāru no pirmās dienas līdz pat šim brīdim.» V. Verika uzskaitīja vairākus nozīmīgus punktus ēkas vēsturē. «Šeit spēlēja liela sastāva profesionāls orķestris ar izcilu diriģentu Oto Karlī, šeit ir bijusi pirmā skaņu filma Baltijā, un šī ir pirmā brīvstāvoša celtne ar dzelzsbetona konstrukcijām.»

Splendid Palace kuratore Daira Āboliņa atzīmēja kultūras celtnes nozīmīgumu nacionālā kino mērogā: «Splendid Palace kļūst par galveno nacionālā kino ekrānu. Vairākas Latvijas simtgades filmas šeit ir pieredzējušas savu pirmizrādi.» D. Āboliņa minēja, ka šogad vēl paredzēts rādīt valsts simtgadei veltītas filmas: Mērijas ceļojums, Bille, Baltu ciltis un vairākas citas. Svinību kulminācija būs 19. decembrī. «Mēs sapratām, ka mēs varam svinēt šo kinoteātra jubileju ar ideālo filmu, ideālā kombinācijā. Tā priekš mums ir Čārlija Čaplina Cirks, kas radīta 1928. gadā,» D. Āboliņa atklāja svinību galveno notikumu.

Filmas fonā būs klavierkoncerts, kuru izpildīs pianists Vestards Šimkus. «Es darīšu skatītājiem zināmu, kādu mūziku es dzirdu, skatoties šo filmu bez skaņas. Skatoties šo filmu, es dzirdēju galvā muzikālas skaņas, un to jūs dzirdēsiet 19. decembrī.» Viņš neslēpa, ka šī mūzika būs daļēji viņa paša sacerēta jau iepriekš un daļēji tā būs improvizācija kinoseansa brīdī.Komentāri [1]
#
Mr.Susurs 13.aprīlis 2018 14:36 atbildēt
Kadam jau vajadzigas shi shizofrenika filmas. Personigi man vinas nav vajadzigas un es apbrinoju, cilvekus, kas dzivo ala un neredz jaunakos makslas darbus.. Chaplins nekad un nekads genijs nav bijis. Tads siks parodieris un klauns. Luk Eizensteina filmas ir ieveribas cienigas, kuras pat es ar vislielako inteesi skatos. Bet kam jums vina filmas, ja filmet netaisaties... Caplins ir siks krancis, bet Eizensteins ir genijs.
 
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers