Kino: Krievija aizliedz demonstrēt komēdiju "Staļina nāve"; tā esot aizskaroša un "ekstrēmistiska" 9 komentāri
 
Kino

Krievija aizliedz demonstrēt komēdiju "Staļina nāve"; tā esot aizskaroša un "ekstrēmistiska"

 
Scanpix

Krievijas kultūras ministrija otrdien atsaukusi demonstrēšanas atļauju britu komēdijai "The Death of Stalin" ("Staļina nāve"), kura saskaņā ar vairāku amatpersonu atzinumu esot aizskaroša un "ekstrēmistiska".

Skotu režisora Armando Ianuči lente, kuras pasaules pirmizrāde bija septembrī, satīriskā gaismā ataino komunistiskā režīma vadoņu cīņu par varu pēc Staļina nāves 1953.gadā.

Ministrijas preses dienests paziņojis, ka filma saturot "informāciju, kuras izplatīšana ar likumu Krievijā ir aizliegta".

"Staļina nāvi", kas ir Lielbritānijas un Francijas kopražojums, bija paredzēts Krievijā sākt demonstrēt ceturtdien, un tā sākotnēji no Kultūras ministrijas saņēma ierobežotas atļaujas demonstrāciju, kas deva tiesības seansus apmeklēt personām, kuras sasniegušas 18 gadu vecumu.

Lai gan presē filma izpelnījusies labas atsauksmes, tās iespējamā izrādīšana izsauca komunistiski un šovinistiski noskaņoto aprindu protestus.

Valsts domes kultūras komitejas priekšsēdētāja vietniece Jeļena Drapenko pēc filmas noskatīšanās ministrijas amatpersonām, politiķiem un kinoindustrijas pārstāvjiem pirmdien īpaši sarīkotā seansā sarunā ar aģentūru RBK paziņoja, ka "savā dzīvē nekad neko tik pretīgu nav redzējusi".

Scanpix

Izlasītā publika, "filmā saskatīja ekstrēmisma elementus," pavēstīja Drapenko.

Pēc seansa 21 no atlasītajiem skatītājiem parakstīja kultūras ministram Vladimiram Medinskim adresētu vēstuli, pieprasot atlikt filmas demonstrēšanu, kamēr nebūs pārbaudīta tās atbilstība Krievijas likumiem.

Vēstuli parakstīja arī prezidenta Vladimira Putina režīmam pietuvinātais krievu kinorežisors Ņikita Mihalkovs un cita starpā filmā attēlotā padomju armijas maršala Georgija Žukova meita.

Vēstules autori apgalvo, ka filma esot "pamflets par mūsu valsts vēsturi" un "nomelno to mūsu pilsoņu piemiņu, kas uzvarēja fašismu".

Viņi arī paziņojuši, ka lente saturot elementus, "kuri var tikt vērtēti kā ekstrēmistiski" un tā esot paredzēta "Krievijas tautas pazemošanai".

Kā norādīts šajā vēstulē, "Staļina nāvē" dzirdamā PSRS himna esot "izmantota aizvainojošā veidā".

Šis ir kārtējais incidents, kas liecina par arvien aktīvāku valsts iejaukšanos kultūras procesos un pieaugošajiem mēģinājumiem Krievijā reabilitēt noziedzīgo komunistisko režīmu un tā asiņaināko vadoni - Josifu Staļinu.

Saskaņā ar otrdien publicētiem aptaujas rezultātiem vairāk nekā piektdaļa krievu Staļinu uzskata par savu 20.gadsimta elku.

Komentāri [9]
#
Tāda diktan jūtelīga ir tā Krievija 24.janvāris 2018 15:38 atbildēt
Tāda diktan jūtelīga ir tā Krievija. Tad, kad šie vēsā mierā desmitiem miljonus slaktēja mierīgos iedzīvotājus, tad gan nekas.
 
#
Joņs 24.janvāris 2018 1:52 atbildēt
Cik jums reizes teikt,tas mērglis Staļins nebija krievs!!!
 
#
patiesībā » Joņs 25.februāris 2018 10:00 atbildēt
žirinovskis ,lindermans un citi arī nav krievi ,brt kā biņi cīnās par krievu tiesībām
 
#
rīdzinieks 24.janvāris 2018 1:28 atbildēt
Kad filmu demonstrēs Rīgā??
 
#
Mr.Susurs 24.janvāris 2018 1:06 atbildēt
Neesmu es sho filmu redzekis , be nevajag Syalinu pa klaunu taosit. Ir pavisam jauns krievu serialinsh . Saucas Trockis . Vina ir paradita visa 18 -24 gadu nezheluba. Habeckis perfekti nospeleja lomu/ Stalins Trocki atrada Meksika un Jus domajay, ka vish no elles Jus neatradis miega??? Es stipri par to shaubos. Stalins ir vins no satana paveidiem. Superdudz lietu uzdarija Krievijas varenibai, bet par katru lietu prasija Jusu dveseles
 
#
Staļina pēcteči Kremlī sēž 23.janvāris 2018 22:52 atbildēt
Satīra ir labākais ierocis pret diktatoriem. Tie visi savā uzpūtībā un melos ir vārīgi pret izsmiešanu. Arī Pūķins un Z-Korejas resnītis.
 
Skatīt visus 9 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers