Kino: Latvijā radīta dokumentālā filma par Zolitūdes traģēdiju 2 komentāri
 
Kino

Latvijā radīta dokumentālā filma par Zolitūdes traģēdiju

 
Publicitātes foto

Šā gada 21. novembrī apritēs 4 gadi kopš lielākās traģēdijas Latvijas Republikas pastāvēšanas vēsturē – 2013. gada 21. novembrī Zolitūdē, iegrūstot lielveikala “Maxima” jumtam. Šajā traģēdijā dzīvību zaudēja 54 cilvēki un neskaitāmi tika ievainoti.

Dokumentālā filma "Paraugprāva" ir Zolitūdes traģēdijai veltīts poētiski analītisks vēstījums, kura centrā ir dominējošo pušu advokāti, cietušie un sabiedriskās domas līderi. 2013. gadā notikusī traģēdija raisa jautājumus ne tikai par tieslietu sistēmas efektivitāti, bet arī liek iztirzāt jautājumu par cilvēka vērtību mūsdienu sabiedrībā. Kāda ir cilvēka dzīvības cena mūsdienu ekonomikā un vai šādu zaudējumu maz ir iespējams atlīdzināt? Par ko cīnās advokāti, par ko cīnās “Maxima” un par ko cīnās cietušie?

Filmas veidotājus runāt iedrošina neskaitāmie cietušo tuvinieki un izmainītie likteņi, kas nu jau nepilnus 4 gadus nav saņēmuši cieņpilnu attieksmi šīs lietas atrisināšanā. Šis notikums ir priekšlaicīgi aizmirsts - vēl pirms iespējas mācīties no pieļautajām kļūdām.

Filmas mērķis ir iepazīt Latvijas tieslietu sistēmu un rast atbildes uz jautājumiem - kādēļ tiesvedības kavējas, kāpēc mēs nevaram atrisināt šādus konfliktus saprātīgos termiņos?

Filmas režisors ir Rihards Gēcis, scenārists ­- Reinis Spaile, galvenais operators ­- Reinis Aristovs, producente - Anna Macko. Filma tapusi producentu apvienības “KOMŪNA7” paspārnē. Filmas skaņu celiņu veidojuši komponisti Jānis Runģis un Pēteris Pāss.

Kā stāsta režisors: ”Šī nav tehniska rakstura traģēdija, tās ir materiālisma kulta un pielūgsmes sekas. Ja ne šī lieta, tad kas vēl to spēs izmainīt? Vai 54 bojā gājušie spēs būt pietiekami labs iemesls taisnīgam un līdzatbildīgam situācijas atrisinājumam? Šis ir ne tikai tiesu sistēmas, bet arī vispārējas cilvēcības un sirdsapziņas jautājums.”

“Paraugprāva” savu pirmizrādi piedzīvos traģēdijas atceres dienā - 2017. gada 21. novembrī, Latvijas Televīzijas pirmajā kanālā, plkst. 22.00

Rihards Gēcis ir dokumentālo īsfilmu, mūzikas video, reklāmu un koncertfilmu režisors un operators. Dokumentālā filma “Paraugprāva” ir režisora debija dokumentālā pilnmetrāžas filmu žanrā.

Komentāri [2]
#
PIETIEK tēlot "svēto govi" un MELOT maitēdāja lapsa 14.novembris 2017 15:42 atbildēt
Tūlīt pēc Zolitūdes traģēdijas w-bedres pietiek/com īpšniece un pieķēzītāja lato lapsa par 1000 latiem (1420 euro) notirgoja savus "mediju treniņa" jeb "konsultāciju" pakalpojumus "maxima" vadības locekļiem, lai atbalstītu šo masu slepkavību un palīdzētu saviem angažētājiem sagatavoties iespējami "optimālākai" komunikācijai ar masu informācijas līdzekļu pārstāvjiem.

Informācija par šo maitēdājas lapsas kārtējo necilvēcīgo alkatību un šīs divkosīgās izdzimtenes nepārvaramo iedzīvošanās kāri pat uz bojā gājušu cilvēku dzīvību rēķina ir brīvi pieejama visiem interesentiem, t.sk. izmantojot "Google" meklētāju. Kā zināms, PATIESĪBU noslēpt NAV iespējams. Pat nožēlojami gļēvai lapsai tas "nespīd".

tev jūdasa grašu asinsnauda nesmird kārtējo reizi, pseido "žurKAnāliste" līķulapsa??
 
#
lapa 14.novembris 2017 12:29 atbildēt
un neaizmirsisim ari to kad , nelietim dambrovskim par buvinspekcijas likvidaciju , konsolidejot lidzeklus , tika triszvaigznu ordenis . nu vai nav nelietis...
 
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers