Izklaide: DRĪZ JAUNS ALBUMS. "Prāta vētra" – aizvien labāk un labāk 9 komentāri
 
Izklaide

DRĪZ JAUNS ALBUMS. "Prāta vētra" – aizvien labāk un labāk

 
DRĪZ! Grupas Prāta vētra jaunajam albumam vajadzētu nākt klajā jau šajā mēnesī / Foto: publicitātes foto, Anton CORBIJN

Ja pirmais singls no grupas Prāta vētra drīzumā gaidāmā albuma raisīja bažas, ka tas varētu būt šāviens pēc piena, tad ceturtdien publiskotā diska tituldziesma apliecina, ka viss būs OK.

Pagājušajā nedēļā klajā laistā jaunā dziesma Par to zēnu, kas sit skārda bungas ir mēģinājums reanimēt agrīno Prāta vētru. «Tas ir tāds pavasara modinātājzvans. Vismaz mums pašiem. Tāds sapurinātājs. Sak’, pietiek lirikas. Atcerieties tos zēnus, kas sāka šo grupu. Viņu degsmi un enerģiju, un dullumu,» saka Renārs Kaupers. Dziesmas vārdu un mūzikas autori ir Prāta vētra, Ingars Viļums un albuma producenti zviedri Povels Olsons un Davids Larsons.

Jaunā albuma pirmais vēstnesis Tevis dēļ lika bažīties, ka prātvētrinieki būs pārāk gājuši zviedru producentu pavadā (tiesa, vairākreizēja dziesmas noklausīšanās lika to pieņemt), otrais gabals My Mind’s So Lost (On You) un tā latviskā versija Pašu dārgāko jau šķita krietni labāki, bet jaunā dziesma ir tieši mērķī - tā atgriež pamatotas cerības, ka arī šomēnes tautās laižamais albums būs izdevies. Uz tituldziesmas statusu gan tā īsti nevelk, arī piedziedājums ir aizdomīgs, tomēr kopumā šis enerģiskais gabals atzīstams par gana labu esam. Starp citu, līdz ar to tiek oficiāli publiskots arī albuma nosaukums, kas acīmredzami tomēr nebūs garākais grupas vēsturē - Par to zēnu, kas sit skārda bungas ir tikai par burtu garāks nekā Dienās, kad lidlauks pārāk tāls, taču zaudē albumam Kaķēns, kurš atteicās no jūrasskolas…

Jaunajam singlam ir arī video, kura režisors ir sens grupas draugs PapaChi. Tas filmēts Rīgas kinostudijā, un tā veidošanā piedalījās vairāk nekā 50 cilvēku - tostarp grupa Prāta vētra, Andžeja Grauda bungu skolas audzēkņi, kikboksa un muay thai čempioni brāļi Prokofjevi un pat suns - titulētais amerikāņu Stefordšīras terjers Arguss. «Atkal pieslēgties pie darba ar Prāta vētru ir kā pieslēgties pie barošanas sistēmas vai tikt pie koncentrēta skābekļa balona. No šiem vīriem dzirksteļo milzu enerģija. Nebrīnos par mūsu kolektīvo atkarību no šiem urāna zēniem. Tie bija reāli svētki veidot šo klipu, gribu vēl!» tā PapaChi.

Kā īpašu sveicienu Starptautiskajā kosmonautikas dienā Prāta vētra 12. aprīlī (tad šī diena atzīmējama) piedāvāja noskatīties videoklipu vēl vienai jaunai dziesmai - Wonderful Day. Šajā klipā, kurā piedalās arī starptautiskās kosmosa stacijas kosmonauts Sergejs Rjazanskis, liela daļa kadru filmēta pērn novembrī, viņam esot misijā kosmosā. Grupas mūziķi ar Sergeju personīgi iepazinās Maskavā, pasākuma Čortova djužina laikā, bet jau vairākus mēnešus pirms tam puiši nejauši bija uzzinājuši, ka krievu kosmonauts ir grupas mūzikas cienītājs un Prāta vētras dziesmas ir viņa atskaņotājā kosmosa stacijā. Tad arī radās doma, ka Sergejs varētu piedalīties Wonderful Day videoklipa filmēšanā. Klipa ideja bija uzrakstīt dziesmas tekstu uz lapiņām, kurām Sergejs ļautu lidot bezsvara stāvoklī. Izrādījās, lai kosmosā izdrukātu vienu dziesmas pantu, ir nepieciešamas piecas stundas! Interesanti, ka nevienam neienāca prātā doma, ka tekstu var uzrakstīt ar roku... Šī klipa režisors ir Kaspars Roga.

Kāds attiecas uz Prāta vētras tuvākajiem plāniem, - 21. aprīlī grupa uzstāsies Dublinā, bet pēc tam sekos neliela tūrīte pa Apvienoto Karalisti: 3. maijā plānots koncerts Birmingemā, 4. maijā - Mančestrā, bet 5. maijā - Londonā. Jāatgādina arī pašmāju tūres datumi: 21. jūlijā - Jelgavā, 28. jūlijā - Valmierā, 3. augustā - Ventspilī, 11. augustā - Daugavpilī, 17. augustā - Rīgā, Mežaparka Lielajā estrādē.

Komentāri [9]
#
Patiesībai acīs 17.aprīlis 2018 18:42 atbildēt
Prāta Vētra tā jau ir pagātne. Mākslīgi radīts pūpēdis, kuru tā arī neizdevās iebīdīt pasaules mūzikas lielvalstu topos.
 
#
lapa 17.aprīlis 2018 12:38 atbildēt
malaci , vienigie cilveki kas vel nav pardevusies amerikosiem .
 
#
Mr.Susurs 16.aprīlis 2018 9:36 atbildēt
Prata Vetru pilnigi stabili lieku starp Latvijas visu laiku labako top - 3. Mana vertejuma 1 vieta ir Livi, 2 vieta - Perkons, 3 vieta - Prata Vetra. Tiesa beidzamajos gados Prata Vetrai ir vai nu jaui meklejumi sakushies vai ari radosha krize. Bet tas man nu galigi netrauces nopirkt vinu jauno albumu un ari aizziet uz Mezhaparka estradi ( ja bushu Latvija) . Man patik Prata Vetra.
 
#
Dārta » Mr.Susurs 16.aprīlis 2018 17:17 atbildēt
Nedirs te susur!Tava mīļākā grupa ir vatņiku "ljubē"!Un tava mīļākā dziesma ir Oļega Gazmanova hits "Ja roģilsja v Sovetskom sojuze"!Gnīda tu jobanā ne latvijas patriots!
 
#
nesmuki 16.aprīlis 2018 9:24 atbildēt
Viļums vēl aizvien vajadzīgs tikai ierakstos un koncertos,bet kopējā grupas foto viņam vieta nekad neatrodas.
 
#
Vājprāts 16.aprīlis 2018 9:11 atbildēt
Joprojām būs kauns klausīties šo baiso primitīvismu un neprofesionālismu? Tautai patīk, jo ir nenormāli neizglītota mūzikā, kuras vērtības ir sen sagrautas. Kaut kas vēl turas uz dažu entuziastu atbildību,.... bet visumā kritiens ir arpakaļ pa 50 gadiem!
 
#
olegs golovciks » Vājprāts 17.aprīlis 2018 16:26 atbildēt
Un tik ,,cep,, albuumus ! Bet neviena sakariiga hita ! Var jau buut,ka dalja latvieshu lauzh kreeslus sajuusmaa vinjus klausoties,bet man shii steneeshana,kjeerkshana un spiegshana nepatiik. Un kur veel tas vizuaalais teels ar huuteem pakausii ! Bet tomeer labaak taadi,nekaa driizumaa sagaidaamie ,,beeglj,,...
 
Skatīt visus 9 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers