Izklaide: VAKARA ZIŅAS: Kuras ir skaļākās amatpersonu publiskās neveiksmes? 9 komentāri
 
Izklaide

VAKARA ZIŅAS: Kuras ir skaļākās amatpersonu publiskās neveiksmes?

 
F64

Mums ir daudz talantīgu, viedu un spēcīgu cilvēku, kas profesionāli nes Latvijas vārdu pasaulē. Diemžēl medus mucā darvas karoti reizēm ielej politiskās amatpersonas, kas savas neprofesionalitātes dēļ publiskajā telpā var radīt ne vienu vien misēkli, par kuru tauta sarkst un spriež sociālajos tīklos.

Biklais Vējonis starp dzelzs lēdijām un bravūrīgo vīrišķi

Baltijas valstu prezidentu tikšanās ar ASV prezidentu Donaldu Trampu daudziem latviešiem izraisīja smīkņāšanu un vēlmi no kauna ielīst zemē. Igaunijas prezidente Kersti Kaljulaida un Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite spēja parādīt stingru stāju, lieliskas angļu valodas zināšanas un tikšanās laikā sniedza spēcīgu un argumentētu viedokli, bet mūsu prezidentam Raimondam Vējonim negāja tik spoži. Protams, visvairāk mūsu prezidentu pēla tieši tautieši. Amerikas prezidents Donalds Tramps izturējās visnotaļ draudzīgi pret Raimondu Vējoni. Diemžēl arī ārzemju medijos, vērtējot Baltijas valstu publisko tēlu tikšanās laikā, par vājāko posmu tika atzīta Latvija. Kā zināms, pirmo iespaidu mainīt ir grūti. Pasauli nevar pārliecināt prezidents, kas lasa no lapiņas un uzvedas kā bikls pusaugu zēns.

Vislielāko mulsuma brīdi preses konferences laikā izraisīja negaidītais Donalda Trampa piedāvājums Raimondam Vējonim, kas skanēja šādi «You can pick a reporter - a Baltic reporter, ideally. Real news, not fake news». Tas nozīmē: «Jūs varat izvēlēties žurnālistu! Ideāli, ja tas ir žurnālists no Baltijas. Īstas ziņas, nevis viltus ziņas.» Taču uz šādu Trampa pēkšņo piedāvājumu Vējonis reaģēja, bikli smaidot un klusējot, īsti nesaprotot, kas notiek, bet Donalds Tramps izteiksmīgi turpināja aicināt Latvijas prezidentu izvēlēties kādu no žurnālistiem. Šāds pavērsiens nebija ierakstīts preses konferences scenārijā, tas bija negaidīts Trampa solis, tādēļ Raimonds Vējonis pilnībā tika izsists no sliedēm. Prezidenta nereaģēšanas dēļ uz ikdienišķu angļu sarunvalodas frāzi viņš šobrīd ir kļuvis par apsmieklu savu tautiešu vidū. Kamēr žurnālisti ar paceltām rokām steidza izmantot radušos izdevību uzdot jautājumu Latvijas prezidentam, tikmēr Vējonis tikai turpināja smaidīt un klusēt.

Solvitas Āboltiņas ūjināšana

2015. gada vasarā pie Saeimas notika pensionāru pikets, kam garām gāja Saeimas deputāte Solvita Āboltiņa. Viņai vien zināmu iemeslu dēļ politiķe pēkšņi sāka skaļi ūjināt. Par laimi, šis politiskais kauna traips nebojāja Latvijas tēlu pasaulē, bet tepat Latvijā radīja veselu virkni videoklipu, kas izsmēja Solvitas Āboltiņas neatbilstošo uzvedību. Notikušais misēklis ne visiem radīja smieklus. Šāda deputātes uzvedība izraisīja pensionāru dusmas un sašutumu par to, ka Āboltiņa atļaujas izsmiet vienu no sociāli neaizsargātākajiem un finansiāli trūcīgākajiem slāņiem.

Pilnu rakstu lasiet žurnālā "Vakara ziņas", www.vz.lv

Komentāri [9]
#
ilmars 15.aprīlis 2018 15:34 atbildēt
Daunene...Ej strada fabrika tur tava vieta.
 
#
savādnieks 15.aprīlis 2018 10:52 atbildēt
Jā,mēdiju pressings pret Vējoni ir nomācoši uzkrītošs un tā laikam ir viena no politisko tehnoloģiju sastāvdaļām.Ja biznesa vidē varētu to nosaukt par «Korporatīvo vienošanos»,tad mēdiji ir daudz priviliģētākā lomā,jo momentā tiek iedarbināti ''vārda brīvības'' instrumenti.Bet nu labi,Vējonim vajadzēja ar to rēķināties pirms piekrita ieņemt zemo startu šai amatā,jo labi pārzināja metodes ar kādām darbojas partijas,sevišķi,pirmsvēlēšanu laikā,kur katra «ūdens glāze» tiek uztaisīta par viļņojošos okeānu.
Paskatoties uz prezidenta pili caur atjaunotās valsts vēstures prizmu,tad joprojām dzīvojam kompartijas «izstrādājumā» Latvija.Lai nezaudētu ilūziju par tautai tīkamo prezidentu Kārli Ulmani,savu kopartijas ''kļičku'' nomainīja Guntis Ulmanis,lai divus termiņus sabūtu Rīgas pilī.Lai nodemonstrētu savu neatkarību no vēlētājiem (partijām) - izstājās no savas zzs partijas ,kļūstot par tās goda biedru.
Nākamie astoņi gadi labi saderētos ar slaveno Antuanetes teicienu tautai; «Ja jums nav ko ēst,ēdiet kūkas» un šis teiciens pilnā mērā tika īstenots Rīgas pilī Vairas Vīķes-Freibergas izpildījumā,kuru Saeimā kā Rietumu vērtību vēstnesi ieveda KGB virsnieks Ojārs Bojārs (!!!).Šis fakts ļāva figurēt spekulācijām par prezidentes saistību ar šo organizāciju,kuru papildināja viņas lēmums čekas maisus neatvērt 30.gadus.
Ar Zatlera ieiešanu Rīgas pilī sākās laiks,kad ievēlēšanā akcenti nosvērās biznesa interešu pusē un izmantojot Zatleru pāra vājību- būt elitē lai labi padzīvotu vispārējā komforta apstākļos,viss rullēja.
A.Bērziņa laiks ne'arko īpaši no ierastās ievēlēšanas kārtības neatšķīrās.Jā,nodega Rīgas pils,nobruka Zolitūde ar 54ām dzīvībām,bet ZZS tika atpakaļ koalīcijā un AB ''ar labi padarīta darba sajūtu'' varēja doties pensijā.
Atgriežoties pie Vējoņa,manuprāt tiek spēlēts Zatlera scenārijs ar 13.janvāra grautiņa tēmu,kad visi mēdiji ''vārījās'' par viņa maigo rīcību to komentējot,bet šodienas pressingu pret prezidentu varētu uztvert kā priekšspēli/brīdinājumu tam, kas notiks ja Vējonis iedomāsies nepildīt koalīcijas prasības nākamās valdības veidošanā,jo galavārds paliek viņa pārziņā.Tas psiholoģiskais pressings ir nomācošs,tāpēc gudri cilvēki turas tālāk no politikas,bet tas ļauj dominēt afēristiem un blēžiem pilnā spektra izpildījumā gan politikā,gan valstī.(tevi tur stresa stāvoklī,ka vari ko pateikt/nepateikt pa prātam kādam partiju bossam).
 
#
sss » savādnieks 15.aprīlis 2018 11:37 atbildēt
dažreiz ir jēga lasīt komentārus
 
#
es 15.aprīlis 2018 10:03 atbildēt
NOŽĒLOJAMS FAKTS
 
#
domāju 15.aprīlis 2018 9:42 atbildēt
Tik ilgi politikā , kā Vides ministrs bijis ..... tik ļooti gribējās to prezidenta posteni , bet nav bijusi sajēga , ka sevi vajadzētu pilnveidot ?
 
#
raimond! 15.aprīlis 2018 9:37 atbildēt
tu atkal punkjojies,vates gjimi?
 
Skatīt visus 9 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers