Izklaide: JAUNAS SAJŪTAS: Iecienītākās baskāju takas Latvijā - TOP5 3 komentāri
 
Izklaide

JAUNAS SAJŪTAS: Iecienītākās baskāju takas Latvijā - TOP5

 
portāls nra.lv

Baskāju takas sniedz iespēju visai ģimenei gūt jaunas sajūtas, pārvietojoties pa visdažādākajiem segumiem, turklāt, kā norāda taku izveidotāji, šāda pastaiga basām kājām dod pozitīvu efektu veselības stiprināšanai.

Smārdes pagastā

Oļi un olīši, laukakmeņi un dzirnakmeņi, sūna, čiekuri, jūrmalas smilts, niedres, šķelda, raupjš priedes stumbrs, māls, veldzējošs upes ūdens… Lietū mērcēta mīksta zālīte, mikla kūdra egļu pavēnī, saulē sasilusi grants… 3 kilometrus garā baskāju taka Engures novada Smārdes pagastā atpūtas bāzē Valguma pasaule būs neaizmirstams piedzīvojums. Pēc pastaigas tiek piedāvāts īpašu veselības rituāls- pēdu pelde ziedu vanniņā un zāļu tējas dzeršana. Ieeja baskāju takā pieaugušajiem četri eiro, skolēniem, pensionāriem - divi eiro. Par īpašo rituālu jāmaksā papildus.

Avots: valgumapasaule.lv

portāls nra.lv

Jēkabpilī

Jēkabpils Mežaparks ir iecienīta atpūtas vieta ne vien vietējiem, bet arī pilsētas viesiem. 2013. gadā tur tika atklāta Pēdu taka, kas paredzēta veselības stiprināšanai. Staigājot pa to ar basām kājām, var stiprināt imūnsistēmu, uzlabot koncentrēšanos un kliedēt spriedzi. Tā ir 130 metru gara, sadalīta sešos posmos, katrā no tiem taku klāj cita veida dabas materiāli - čiekuri, oļi, baļķi, šķembas, akmeņi un celmi. Ieeja bezmaksas.

  • 1 / 3
  • >
Komentāri [3]
#
Sanitārs 20.augusts 2017 22:05 atbildēt
Takas garantē , ka pēc tam arī kāju sēnīte netiek mājup vesta ?
 
#
36DNNG 18.augusts 2017 23:54 atbildēt
Bijām vienreiz ar klasi uz šito fufeli, viss par ko tu maksā ir tas - lai basām kājām pastaigātu pa čiekuriem, dubļiem un akmeņiem - ieteikums labāk pastaigājiet pa tuvāko mežu pēc lietus, vai pa nelielu purvu basām kājām, šādi jūs ietaupīsiet naudu un izjutīsiet šīs pašas sajūtas par brīvu !

P.s. ja tomēr gribat pazaudēt naudu par neko, tad ieteikums - jo ātrāk izskriesiet trasi, jo mazākus bojājumus kājām dabūsiet - zinu izklausās neloģiski, bet tā ir !
 
#
Puika 18.augusts 2017 18:02 atbildēt
Šis ir kaut kas unikāls un ja vēl par to var nopelnīt naudu, tad tikai atliek piecelties kājās un aplaudēt. Es kā puika būdams vasarā tikai basām kājām staigāju, gāju ganos un tur nācās gan dubļos brist, gan pļekā iekāpt, gan pa šķembotu ceļu iet, gan pa mežu u.c., jo kolhoza govis kā ganiņam pievārēt nebij vienkārši. Gājām peldēties un arī ūdeņos grunts katrā vietā ir atšķirīga, sākot no dūņām līdz grants klājumam - masāža par brīvu. Man protams lasot šo rakstu tikai smaids sejā parādās, bet kādam tā ir eksotiska lieta - lai veicās. Pasaule mainās un mēs tai līdzi! :)
 
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers