Izklaide: Zinātnieki: Vitamīnu lietošana ir naudas izšķiešana 26 komentāri
 
Izklaide

Zinātnieki: Vitamīnu lietošana ir naudas izšķiešana

 

Sintētisko vitamīnu lietošana ir naudas izšķiešana - tie nesniedz nekādu labumu cilvēka veselībai un dažos gadījumos pat var būt kaitīgi, secināts vadošu britu un amerikāņu medicīnas zinātnieku pētījumā.

Sintētisko vitamīnu lietošana nav nepieciešama, jo rietumvalstīs pieaugušajiem parasti ir pietiekams uzturs, un papildu vitamīnu uzņemšana ir nepieciešama tikai retos gadījumos.

Pētījumos gūtie pierādījumi liecina, ka pieaugušajiem ar normālu uzturu papildu vitamīnu lietošana nenes kādu labumu, turklāt var būt pat kaitīga, teikts medicīnas žurnālā "Annals of Internal Medicine" publicētajā ziņojumā.

ASV Džona Hopkinsa Medicīnas skolas universitātes un Lielbritānijas Vorvikas universitātes zinātnieki veikuši līdz šim visapjomīgāko pētījumu par sintētisko vitamīnu lietošanas ietekmi uz cilvēkiem, pasludinot vitamīnu "lietu par izbeigtu".

Zinātnieku komanda analizēja iepriekš veiktus pētījumus par vitamīnu lietošanu.

Vienā gadījumā analizēti 24 pētījumi, kuros iesaistīti kopumā 450 000 cilvēki, secinot, ka vitamīnu lietošana nekādi neattālina nāvi.

Otrā pētījumā piedalījās 6000 vīrieši gados, zinātniekiem secinot, ka vitamīnu lietošana 12 gadu garumā nav atstājusi nekādu pozitīvu iespaidu uz kognitīvo spēju mazināšanos.

Trešā pētījumā analizēti 1700 vīrieši un sievietes ar kardioloģiskām problēmām, pētniekiem secinot, ka uztura bagātinātāju lietošana piecu gadu garumā nav devusi nekādu labumu pētījumā iesaistītajiem cilvēkiem.

Sava pētījuma noslēgumā zinātnieki secinājuši, ka pārsvarā gadījumu uztura bagātinātāji nav jālieto.

"Vitamīni nav jālieto hronisku saslimšanu novēršanai. Tas vienreiz ir jāizbeidz," savā slēdzienā norāda pētnieki.

Zinātnieki arī secinājuši, ka vitamīnu un uztura bagātinātāju ražotāji uzjunda iedzīvotājos nepatiesu satraukumu par veselību, lai varētu piedāvāt nevajadzīgu ārstēšanu.

"Tiek apgalvots, ka mūsu uzturā ir dažādi trūkumi. Patiesībā mēs pārsvarā esam pārbaroti un mūsu uzturs ir pilnīgi pietiekošs," norādīja Džona Hopkinsa Medicīnas skolas universitātes pētnieks Edgars Millers.

"Šīs kompānijas savus produktus reklamē, balstoties uz pieņēmumiem par trūkumiem. Viņi mums liek domāt, ka mūsu uzturs ir neveselīgs un ka viņi var mums palīdzēt novērst šos trūkumus un novērst hroniskas saslimšanas. Taču cilvēku grupa, kuriem tas ir vajadzīgs, ir ļoti neliela. Tā nav visa sabiedrība," skaidroja Millers.

Žurnāls "The Times" norāda, ka Lielbritānijā sintētiskos vitamīnus vai minerālvielas lieto katrs trešais iedzīvotājs, bet uztura bagātinātāju tirgus valstī pārsniedz 650 miljonus sterliņu mārciņu gadā.

Komentāri [26]
#
Destroyer 11.augusts 2017 23:02 atbildēt
Neputojieties, raksts ir par pētījumu, kas veikts par pamatu ņemot viņu pilnvērtīgo uzturu, t.i. ASV, mūsu pilnvērtīgais uzturs ir atkarīgs no daudziem faktoriem, iespējām u.t.t. un arī tam ko mēs uzskatam savā prātā par pilnvērtīgu uzturu ! !
 
#
es 2.janvāris 2014 9:48 atbildēt
katram savs- piekritu-te vienam komentaram-neesam kloneti... ja sagurums -apedu ari kadu vitaminu, cik veikalos nav nezinamas partikas ar kimiju....aboli vien kadus miglojumus nepariet-pajautajiet DOBELES auglkopibas instituta biokimikiem-CIK REIZES TIEK SMIDZINATI ARZEMJU ABOLI? VISMAZ 12-16...LAI GLABATOS... labu apetiti!!! un berniem vel dodat tos.... tie ir tikai aboli- un ari parejie produkti ko ieved no arzemju regioniem- pasakiet ka var tik ilgi glabaties banani? kivi? kirsi? hurmas ...un t.t. vini visi ir apstradati ar kimiju- un ko mes dzeram -dzerienus ar visadam auglu garsam-kur no augliem nav absoluti neka- pats DONKASTERA stradaju limonades fabrika- 1 kg balta pulvera(abolu garsa)uz 3 tonnas udens daudzuma+kalcijs...un vel kautkas.... nu labi dzeriet=lai jums vitamini un veseliba!...neviena limonade,neviens gazetais dzeriens-kolas,spraiti- un t.t, nav dabisku produktu piedevas- tie kimisko savienojumu pulveri no ka to visu razo -krasas un t.t. un visas krasainas konfektes-pilni veikali tonnam.... nu labi...dodat berniem un dzerat edat pasi.... lai jums ,,veseliba,,... bet te vel apspriezat dabiskos produktus vitaminus--- ko perkat visos veikalos visus sos krasainos ,dzirkstosos SUDUS- ARI NOGALINAT TO DABISKO KAS JUSOS IR-pec gadiem 5-10 20...neraudiet ja mirsiet no audzejiem,aizkunga bojajumiem un t.t. -to sliktumu nejutisiet sodien-BET NAKOTNE ---NEIZBEGSIET NO TAA....
 
#
?// 21.decembris 2013 18:30 atbildēt
Musu uzturs jau vismaz gadus 30 nav pilnvertiigs, jo lielaa tautas dala jau tikai atbalsta lielveikalus, kur tadaa, kaa Maxima produkti izdziivo 3 dzives, nezinu cik jabut trucigam, lai tos drankus pirktu.
Pilnigi noteikti papildus jalieto kads no biologiski aktiviem dabigiem produktiem.
Stipri jaapsauba so zinatnieku kompetence.
Par sintetiskiem aptiekas vitaminiem taisniiba, tos perkot mes samaksajam par dargu urina analizi, jo sie vitamini organismaa neuzsucas.
 
#
mince 21.decembris 2013 14:08 atbildēt
domāju,ka ārsti raksta D3 vitamīnu maziem bērniem un rekomendē labu zivju eļļu,un visi vitamīni ir bezrecepšu,izņemot ampulētie
 
#
a 20.decembris 2013 19:52 atbildēt
Alus, šnabis, lētie vīni - tie ir mūsu vitamīni!!!
 
Skatīt visus 26 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers