Horoskopi: PRAKTISKĀ ASTROLOĢIJA. Astronautus apdraud drudzis un redzes pasliktināšanās 4 komentāri
 
Horoskopi

PRAKTISKĀ ASTROLOĢIJA. Astronautus apdraud drudzis un redzes pasliktināšanās

 
SCANPIX SWEDEN, AP

Pētnieki atklāj aizvien jaunus aspektus, kas liecina, ka ilgstoši lidojumi kosmosā un atrašanās bezsvara stāvoklī atstāj negatīvu ietekmi uz astronautu veselību. Žurnāls «Nature» vēsta, ka daudziem astronautiem regulāri ir paaugstināta ķermeņa temperatūra, bet «Ophthalmology» raksta par redzes pasliktināšanos.

«Nature» publikācijas autori par «kosmisko drudzi» nodēvējuši fenomenu, kas atklāts, regulāri sekojot līdzi vienpadsmit Starptautiskajā kosmosa stacijā pabijušo astronautu ķermeņa temperatūras svārstībām. Atklājies, ka pēc aptuveni divarpus mēnešu ilgas uzturēšanās stacijā tās iemītnieku ķermeņa temperatūra sāk pakāpeniski paaugstināties un ar laiku kļūst par grādu vai pat vairāk augstāka nekā atrodoties uz Zemes. Pat samērā nelielas temperatūras svārstības ietekmē cilvēka pašsajūtu un fiziskās spējas, atgādina pētījuma autori, norādot, ka fiziskas piepūles gadījumā astronauti ļoti strauji sakarst, un daudzi no viņiem sūdzējušies par šo problēmu. Paaugstināta ķermeņa temperatūra arī palielina dažādu iekaisumu risku, raksta «Nature». Pētnieki gan secinājuši, ka pēc atgriešanās uz Zemes astronautu ķermeņa temperatūra ātri vien normalizējas.

Savukārt «Ophthalmology» publicētā pētījuma autori konstatējuši, ka aptuveni ceturtdaļa neilgu lidojumu dalībnieku un puse astronautu, kas bijuši iesaistīti vismaz pāris mēnešus ilgās misijās, sūdzējušies par problēmām ar redzi. Kosmosa izpētes universitāšu asociācijas (USRA) pētnieks Kristiāns Otto un viņa kolēģi secinājuši, ka ilgstoša uzturēšanās bezsvara apstākļos var novest pie redzes nervu deformācijas. Tā, domājams, ir saistīta ar to, ka bezsvara stāvoklī cilvēka ķermenī šķidrumu sadalījums ir citāds nekā gravitācijas apstākļos. Arī šajā gadījumā pēc atgriešanās uz Zemes deformācija izzūd, taču tas var notikt tik strauji, ka noved pie mikrotraumas, noskaidrojuši zinātnieki.

Komentāri [4]
#
Ptolemajs 6.februāris 2018 20:43 atbildēt
Kārtējais "blēņu stāsts". Nav tāda kosmosa un neviens tur nelido.
 
#
Mr.Susurs 6.februāris 2018 20:04 atbildēt
Viss tas ir mulkibas. Lidoshana kosmosa cilveku neapdraud ne par centu vairak, ka dzivoshana uz zemes. Jo Zeme pati ir kosmoss. Sezh tads marsietis un lur Zemes virziena un sucot alu funktiere, vai uz Zemes ir dziviba :))) Es piemeram galigi neesmu parliecinats, ka man ir Zemes izcelsme. Ja miegs ir zemapzina, tad kadel es sava miega biezhi redzu citas planetas un kosmosa kugus?? Es pat kosmisko fantastiku neskatos, beidzamie laikam bija Zvaigznu kari paris gadus atpakal. Tad no kurienes mana zemapzina izrauj telus, kuru nav?? Es esmu miga pabijis vietas, kuras es pec tam reala dzive ieraugu un diezgan labi biezhi orientejos pavisam svesha pilseta. P.S. Narkotikas es praktiski nelietoju ( pa retam kasi varu uzpipet ), atdzits par psihiski veselu. Bet esmu pilniba parliecinats, ka vienlaicigi dzivoju 2 dazhadas dzives. Vienu seit un tagad, bet otru sapni. Kad es seit gulu, es redzu otro pasauli, Kad otra pasaule, gulu , tad laikam esmu sheit...
 
#
klau, puis » Mr.Susurs 6.februāris 2018 20:24 atbildēt
beidz pīpēt to draņķi. Tā jau neesi diezko gudrs, bet kad esi sapīpējies, tad kļūsti pavisam stulbs.
 
#
Mr.Susurs » klau, puis 6.februāris 2018 20:34 atbildēt
Vecit, zalite uzlabo tikai garastavokli un esmu par vinas legalizaciju Tas nav snabis, no kura tev gan baltas peles radas, gan zalais pukis ar tevi danco. Vairak tev pateikshu, mes abi skatoties uz vienu un to pashu lietu redzam vinu pilnigi savadak. Es skatoties virsu cilveka pat nemaz nezinu, kads vinsh reali izskatas. Ir variants, kuru es redzu . Bet tu vari redzet pavisam citu cilveku. Ja neesi ieverojis tad sievietes krokodili parasti ir laimigi precejushas. Nu vismaz es vinas redzu , ka krokodilus. Dzives patiesiba ir tada, ka realitate mes neko neredzam. Musu smadzenes rada mums priekstatu, kas un ka izskatas. Acs nodot smadzenem inpilsu, bet vinas mums rada priekstatu. Bet katram mums ir savas smadzenes un pilnigi savadak uztver vienas un tas pashas lietas. Ja es kaut ko redzu , bet tu ne, nenozime, ka ta nav. Vienkarshi manas smadzenes man rada viziju, bet tavejas uz vinu var nereaget...
 
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers