Horoskopi: PRAKTISKĀ ASTROLOĢIJA. Ziemassvētkos – ar sirsnību un bez... pārēšanās 12 komentāri
 
Horoskopi

PRAKTISKĀ ASTROLOĢIJA. Ziemassvētkos – ar sirsnību un bez... pārēšanās

 
F64

Ģimeniskie svētki apvīti ar sirsnību, mīļumu, iepriecinošām dāvaniņām, un... pie bagātīga svētku galda... Šogad – atbilstoši astroloģiskajam fonam – mīļuma un sirsnības netrūks, bet par to svētku galdu un «pieēšanos», uz ko aicina daudzas pirmssvētku reklāmas, gan vajadzētu kritiski padomāt.

Mīļi ģimeniskas sajūtas

Katram no mums ir sava astroloģiskā karte, un visiem vienādas sajūtas vai notikumi nebūs nekad, tomēr kopējās dienas noskaņas eksistē. Esat taču pamanījuši, ka dažkārt vairāki cilvēki vienlaikus apgalvo: «Nu, šitā gan bija viena traka diena!» Astroloģijā viens no faktoriem, kas ietekmē dienas fonu, ir Mēness - tā fāzes un novietojums zodiaka zīmēs.

Ziemassvētku vakarā un pirmajos Ziemassvētkos Mēness atradīsies maigajā, līdzjūtīgajā, romantiskajā un mākslinieciskajā Zivju zīmē. Šiem ģimeniskajiem svētkiem tas ir labs fons, lai pie svētku eglītes valdītu mīļa sirsnība un aizkustinošas emocijas.

Tiesa, kad Mēness Zivīs, emocijas var kļūt pārlieku sakāpinātas. Tāpat arī jābūt uzmanīgiem ar bohēmu, t.i., nav vēlams daudz lietot alkoholu. Mēness Zivīs var veicināt saindēšanos. Jā, un, protams, arī gardumus - ar mēru.

Ēd tik, cik saiet plaukstās

Žurnāla Praktiskā Astroloģija decembra numurā, kas patlaban ir nopērkams preses tirdzniecības vietās, ājurvēdas un ģimenes ārste Ilona Ābele Šrenka sniedz noderīgus padomus saprātīgiem un samērīgiem svētku mielastiem.

Gada nogales svētkos, protams, neizpaliek arī bagātīgi klāti galdi. Diemžēl tie nes līdzi arī pārēšanās sajūtu un pat liekus uzkrātus kilogramus. Lai mielojoties nenodarītu sev pāri, ājurvēdā iesaka vienu galveno likumu: ēdienreizē nepatērēt vairāk par to daudzumu, ko var izvietot uz kopā saliktām plaukstām. Turklāt būtu labi, ja mēs, sēžoties pie galda, baudītu tos produktus, kas nāk par labu katra ķermeņa konstitūcijai (jeb došai, proti, vatai, kaphai vai pitai).

Iztiksim bez mišunga

Svētku mielastu labāk veidot zviedru stilā - katrs pieiet un paņem, ko un kad vēlas, neliekot akcentu uz ēšanu, bet uz aktivitātēm - dziedāšanu, dejošanu, spēlēm, Praktiskajā Astroloģijā iesaka Ilona ĀbeleŠrenka. Ja tomēr sēžamies pie bagātīgi klāta galda, skatāmies, ko un cik daudz apēdam. Viņa norāda, ka ājurvēdā tiek ieteikts ēdienu baudīt pēc iespējas vienkāršāk, nejaucot un nekombinējot. Jāsāk ar desertu vai augļiem, jo tie ātri tiek sagremoti, dodot kuņģī vietu pārējiem ēdieniem: graudaugiem un dārzeņiem, bet noslēgumā - gaļai vai zivīm. «Nevajadzētu veidot mišungu - ieēst kāpostus, karbonādi un kartupeļus, klāt uzkožot sēnes, marinētu gurķi un pa virsu - ceptu ābolu. Tas viss rada kuņģim pārmērīgu slodzi,» brīdina ārste.

Veselības atgūšanai

Ja tomēr iznācis pārēsties, pēc tam vajadzētu ievērot atslodzi, padzert vairāk šķidruma, nevis nākamajā rītā turpināt mieloties. Jo tas ir nopietni - mēs pārēdamies vienreiz, otrreiz, un organisms uz to reaģē savā veidā - piemetas iesnas, klepus un citas ligas.

Viens no labiem veselības atgūšanas līdzekļiem ir iedzert svaiga vai samalta ingvera tēju (var to darīt arī paša mielasta laikā). Vēl viens variants - jau laikus sagatavot sev iecienītu garšvielu kombināciju, ko paņemt līdzi uz mielastu un piebērt ēdienam. Bezizejas situācijā var paņemt tējkaroti melno piparu un apēst, virsū uzdzerot ūdeni. Tas nekādā gadījumā nededzinās un nekodīs, bet gremošanu sakustinās. Līdzēs arī kurkuma, pelašķu tēja, kas ir pirmie palīgi un zāles pārforsēšanas gadījumā.

P. S. Un vēl - ņemot vērā, ka šodienas straujais ritms bieži vien cilvēkiem liek strādāt arī svētku dienās, vietā būtu vēl viens ieteikums. Proti, nekārtojiet lietišķas darīšanas. Iespējamas neprecizitātes, kļūdas dokumentos, pārpratumi u.c. ķibeles. Svētku laikā nelabvēlīgā kombinācijā ir planētas Merkurs un Neptūns, kas var radīt iepriekš minētās problēmas.Komentāri [12]
#
Ezis 24.decembris 2017 13:59 atbildēt
Vai tad pat Ziemassvētkos neiztikt bez jēliem komentāriem---cik tālu gan esam nonākuši...
 
#
Sulīgā Anda 23.decembris 2017 13:51 atbildēt
Man garšo tās desiņas,kas mutē pulsē un no kurām tek ārā balti tauciņi!Ņammmm!Andiņai garšo!Andiņa novēl visiem latviešu mīlnieciņiem,baltus un mīlestības pilnus Ziemassvētkus!Bučas visiem maniem faniem un sponsoriem!:*
 
#
lapa 23.decembris 2017 12:16 atbildēt
atceresimies ka daudzas gimenes , kas audzina bernus , pateicoties musu valdibai , nu jau 27 gadus dzivo nabadziba un bezceriba . laimes stasts turpinas.
 
#
Maskackas bomze 22.decembris 2017 20:24 atbildēt
Kaa es milie sapnoju paareesties..ar sirsniibu vien par maz.lai izdziivotu..milo ziemasvetku veciti atnes man zaciiti.un koteliiti..lai visiem prieks sai. Baltaa vakaraa.es velu jums no sirds..lai uz galda butu vienmer maize bataa bet kruutiis tiira sirds
 
#
maskačkas raimonds » Maskackas bomze 22.decembris 2017 21:59 atbildēt
Ko nu muldi maskačkas raimond. Ja tev ir nauda internet un pc, tad atsakies no tiem. Pasaule nejutīsies zaudētāja.
 
#
Bomze » Maskackas bomze 23.decembris 2017 8:14 atbildēt
Pasaule nejutiisuies zaudetaja ja tu neta algotaata mauka no sejienes aizvikltos..kas tad nu apoloo huilo par gestapo kluvis un bez uzpurna vairs dirst nelaiz.
 
#
Bomze » Maskackas bomze 23.decembris 2017 7:48 atbildēt
Kads raimonds.dauni.ej arstejies..man starp kajam lidz sim ir bijusi vaavere..
 
#
Bomze » Maskackas bomze 23.decembris 2017 7:51 atbildēt
Un telefonu man uzdvinaja un apmaksaa labs cilveks ta.vieniga mana manta lai nejustos ka uz menes sai ubagu un bomzu valstiibaa
 
#
Ren 22.decembris 2017 20:10 atbildēt
Latviesi ir eedaaju tauta un svetkos mil pieesties un piedzerties..jaa nu bet daudziem tas galdins buus paplaans ..tikai tur laukaa buus menestins..ir berni kuri reizi dienaa paed..taka nevajag par to paaresanos..taa vairak draud saeimas zurkaam
 
#
Mēsls raimonds » Ren 22.decembris 2017 22:00 atbildēt
Nu tāpati tēma raimond.
 
#
Ren » Ren 23.decembris 2017 7:49 atbildēt
Mesls esi tu pats..es neesmu raimonds bet rennn..mekle savu raimondu putleram starp kajaam
 
Skatīt visus 12 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers