ASTROLOĢIJA: Kā mēs saderam? Uguns+Ūdens+Zeme+Gaiss
 
©Shutterstok

Ja vienam kaut kā ir par daudz, bet otram pietrūkst, tad kopā iespējams līdzsvarot un kompensēt trūkstošo. Dažkārt nesaprotam, kas otrā tik ļoti pievelk, kāpēc ar to vai citu cilvēku kopā būt ir tik labi un mierīgi. Cilvēku individuālajos horoskopos ir dažādu stihiju ietekme, kas nosaka temperamentu, reakcijas, komunikācijas manieri.

Bieži vien cilvēki izvēlas komunicēt, draudzēties vai veidot partnerattiecības ar cilvēkiem, kuru astroloģiskajās kartēs dominē viņiem pietrūkstošā stihija.

Meklējam to, kā pietrūkst

Stihiju tēmu jau aizsākām pagājušajā piektdienā Neatkarīgās Rīta Avīzes rubrikā Astroloģija, kurā stāstījām par temperamenta tipiem. Proti, individuālajā astroloģiskajā kartē planētas novietojušās zodiaka zīmēs, kas savukārt tiek iedalītas četrās stihijās. Auns, Strēlnieks un Lauva ir Uguns stihijas zīmes, Mežāzis, Vērsis, Jaunava atbilst Zemei, Ūdensvīrs, Svari, Dvīņi - Gaisam, bet Skorpions, Vēzis un Zivis ir Ūdens stihijas pārstāvji. Konkrētu stihiju īpašības atbilst psiholoģijā zināmajiem temperamenta tipiem, un cilvēkos to proporcijas mēdz būt dažādas. Ideāli, ja viss ir līdzsvarā, bet tā ir diezgan reti. Tad nu meklējam to, kā pietrūkst. Praksē tā tiešām arī ir! Reāli aplūkojot partneru kartes, bieži vien atklājas, ka vienam kāda astroloģiskā stihija ir pārsvarā, bet otram tieši tās pietrūkst.

Attiecību raksturs

Aplūkojot cilvēku saderību, protams, jāņem vērā katra individuālā astroloģiskā karte un daudzas nianses. Tajā pašā laikā eksistē stihiju saderības apraksti, kuri arīdzan atbilst patiesībai.

Savu horoskopa - tā dēvēto Saules zīmi - droši vien zināt un mīļotā cilvēka arī. Piedāvājam ieskatu jūsu saderībā no popkultūras astroloģijas krātuves.

Uguns+Uguns - ļoti karsti. Attiecībās daudz dinamikas, daudz vēlmes dominēt. Grūti vienoties, kurš te būs priekšnieks un ģimenes galva, kurš kuram piekāpsies. Šajās attiecībās netrūks ne dinamikas, ne kaisles.

Uguns +Zeme - Uguns enerģija un trauksme praktiskajai un stabilajai Zemei var šķist par daudz un par karstu. Un otrādi - Ugunij miers un rāmums ir svešs. Starp abām stihijām laba savienība var veidoties, ja Zeme ir stabils pamats, uz kura Uguns var degt droši un spoži.

Uguns + Gaiss - Uguns bez Gaisa nevar dzīvot. Gaisa plūsma liesmas dara spožas, liek tām iedegties krāšņāk un siltāk. Savukārt Uguns žāvē Gaisa mitrumu un ļauj tam tīkami sasilt. Šī savienība ir spējīga radoši darboties.

Uguns + Ūdens - divas dažādas pasaules, bet kāpēc gan ne? Nesaskaņas var būt vētrainas. Bet, ja abi ņems vērā katra dabu, tad Uguns un Ūdens var papildināt viens otru un izveidot enerģētiski spraigu savienību.

Ūdens+ Ūdens - daudz emociju, daudz intuīcijas un emocionālas pieķeršanās. Varbūt pat pārāk daudz, var sākties pali un plūdi.

Ūdens + Gaiss - Ūdens emocionālajā dvēselē Gaiss ienes tādu informācijas daudzumu, ka reizēm nabaga Ūdens tiek tā uzlādēts, ka sāk burbuļot. Brīvos apstākļos šīs stihijas papildina viena otru. Gaiss mīl klejot plašumos, kamēr Ūdens čalo savā gultnē.

Ūdens + Zeme - Ūdens plūst, un plūstu bezgalīgos plašumos, ja Zeme nepalīdzētu. Tā rada gultni un krastus Ūdens enerģētiskai plūsmai. Savukārt Ūdens dod valgmi, lai Zeme neizkalstu.

Gaiss+ Gaiss - daudz ideju, daudz informācijas, kontakti, viegli gaisīga saskarsme, lidojums, bet nestabilitāte, liela mainība un nenoteiktība.

Gaiss + Zeme - Zeme ir stabilais visa pamats, un tā spēj pastāvēt līdzās ar Gaisu. Zeme ir forma, bet Gaiss to piepilda un aptver, pieslīpē un mēģina darīt nevainojami perfektu.

Zeme + Zeme - daudz praktiskuma, bet gandrīz nemaz nav lidojuma burvības. Viens otru tur tuvāk zemei, stabiliem pamatiem, prozai, taču arī estētiskajam un dzīves baudījumam.