Pasaulē

18.apr
Lietuvas Konkurences padome paziņojusi, ka tiek pārtraukts Zviedrijas "ICA Gruppen" pārvaldītā mazumtirdzniecības tīkla "Rimi Lietuva" un "Palink" pārvaldītā tīkla "Iki" darījums, kurā "Rimi" par 213 miljoniem eiro gatavojās iegādāties mazumtirdzniecības tīklu "Iki".
 
18.apr
Oficiāli atklāta stikla šķiedras ražotāja "Valmieras stikla šķiedra" meitaskompānijas "P-D Valmiera Glass USA Corp." jaunā ražotne ASV, liecina kompānijas sniegtā informācija biržai "Nasdaq Riga".
 
18.apr
"ABLV Bank" iesniegusi ASV Finanšu ministrijas Finanšu noziegumu apkarošanas institūcijai ("FinCEN") atbildes uz februārī publiskoto ziņojumu par plānotajām sankcijām pret banku, aģentūrai LETA apstiprināja "ABLV Bank".
 
18.apr
Vācijas arodbiedrības un valdība aizvadītajā naktī vienojušās par 7,5% algu pieaugumu aptuveni 2,3 miljoniem sabiedriskā sektora darbinieku nākamo divarpus gadu laikā.
 
17.apr
Igaunijas Veterinārais un pārtikas dienests vienojies par eksporta sertifikātu ar Melnkalnes Veterināro un fitosanitāro dienestu, paverot iespēju Igaunijas ražotājiem eksportēt uz Melnkalni zivis un zivju produktus.
 
13.apr
Atbildot uz Savienoto Valstu sankcijām, Krievija apsver aizliegt daudzu preču importu no ASV, tostarp datorus un datorprogrammas, piektdien ziņo Krievijas mediji.
 
12.apr
Krievijas pilsētā Sanktpēterburgā trešdien tika aizturēts bijušais "Latvijas Krājbankas" un Lietuvas bankas "Snoras" īpašnieks Vladimirs Antonovs, kurš tiek turēts aizdomās par Krievijas bankas "Sovetskij" līdzekļu izlaupīšanu, ziņoja Krievijas mediju grupa RBK.
 
10.apr
ASV Kongresā likumdevēji sākuši apspriest jaunas finanšu sankcijas pret Krieviju, kas esošo sankciju režīmu pastiprinās, vēsta izdevums "Finanz.ru".
 
9.apr
Krievijas 50 bagātāko cilvēku īpašumu vērtība dienas laikā samazinājusies par vairāk nekā 11,7 miljardiem dolāru, vēsta žurnāls "Forbes".
 
9.apr
Mūsdienās uzturēt dzeršanas, smēķēšanas vai narkomānijas, vai, nedod dies, tās visas, atkarības nav nekāds lētais prieks, ziņo Bloomberg. Tā visa cenas pieaug visā pasaulē, tomēr ir vietas, kur šie grēcīgie prieki ir izdevīgāki, nekā citur.
 
9.apr
Ukrainas prezidents Petro Porošenko pirmdien aicinājis Vāciju atteikties no iesaistīšanās Krievijas gāzesvada "Nord Stream 2" izbūvē, norādot, ka tas veicinās blokādi pret Ukrainu.
 
9.apr
2019.gadā un 2020.gadā fiskālā telpa būs negatīva, teikts Finanšu ministrijas (FM) sagatavotajā Latvijas Stabilitātes programmā 2018.-2021.gadam, kas iesniegta izskatīšanai Ministru kabinetā.
 
9.apr
Krievijas alumīnija giganta "Rusal" akcijas vērtība Honkongas fondu biržā pirmdien nokritusies par gandrīz 50% saistībā ar ASV lēmumu pret uzņēmumu noteikt sankcijas, kas rada riskus kompānijai piedzīvot daļēju parādsaistību maksātnespēju.
 
8.apr
ASV lielākais biznesa kanāls CNBC pirms prezidenta Raimonda Vējoņa tikšanās ar Donaldu Trampu, skarbi izteicies par Latviju.
 
6.apr
ASV Finanšu ministrija piektdien paziņojusi par sankciju ieviešanu pret septiņiem tā dēvētajiem Krievijas oligarhiem, 12 viņu kontrolētiem uzņēmumiem un 17 augsta ranga valdības amatpersonām.
 
6.apr
Eiropas Centrālā banka (ECB) piektdien paziņoja, ka lūgusi Eiropas Tiesai izvērtēt Latvijas varasiestāžu rīcību attiecībā uz liegumu Latvijas Bankas prezidentam Ilmāram Rimšēvičam ieņemt šo amatu saistībā ar kukuļa pieprasīšanas un pieņemšanas apsūdzībām.
 
6.apr
Ķīna piektdien pēc ASV prezidenta Donalda Trampa paziņojuma par iespējamiem jauniem tarifiem Ķīnas precēm pavēstīja, ka ir gatava maksāt "jebkādu cenu" varbūtējā tirdzniecības karā ar ASV.
 
4.apr
"Rietumu banka" izveidojusi uzkrājumus 20 miljonu eiro apmērā saistībā ar naudas atmazgāšanas lietu Francijā, teikts bankas 2017.gada neauditētajā pārskatā.
 
3.apr
ASV informācijas tehnoloģiju gigants "Apple Inc." izveidojis struktūrvienību Lietuvā, teikts uzņēmuma publiskotajā paziņojumā.
 
3.apr
Baltais nams pirmdien nosodīja Ķīnas jaunos muitas tarifus, kas piemēroti 128 ASV produktiem trīs miljardu dolāru vērtībā.
 
2.apr
Francijas nacionālās aviokompānijas "Air France" piloti, lidmašīnu apkalpojošais personāls un lidostās strādājošie svētdien pieteikuši divu dienu streiku, kas gaidāms 10.un 11.aprīlī.
 
31.mar
Lai gan Valsts prezidents Raimonds Vējonis jau aizvadītajā nedēļā apliecināja, ka izsludinās likuma grozījumus, kas paredz ar 2019./2020.mācību gadu mazākumtautību izglītības iestādēs sākt pakāpenisku pāreju uz izglītību latviešu valodā vidusskolu posmā, partija "Latvijas Krievu savienība" (LKS) nosūtījusi Vējonim vēstuli, aicinot tos atgriezt otrreizējai caurlūkošanai.