Pasaulē: Vienas dienas laikā Krievijas bagātākie cilvēki zaudējuši gandrīz 12 miljardus dolāru 11 komentāri
 
Pasaulē

Vienas dienas laikā Krievijas bagātākie cilvēki zaudējuši gandrīz 12 miljardus dolāru

 
AP / Scanpix

Krievijas 50 bagātāko cilvēku īpašumu vērtība dienas laikā samazinājusies par vairāk nekā 11,7 miljardiem dolāru, vēsta žurnāls "Forbes".

Bagātāko krievu īpašumu vērtība krītas sakarā ar akciju vērtības kritumu Maskavas fondu biržā, kas pirmdien piedzīvoja pēdējos četros gados straujāko kritumu.

Līderis zaudējumu ziņā ir Oļegs Deripaska, kura bagātība kompāniju "Rusal" un "En+ Group" akciju cenu krituma samazinājās par teju ceturtdaļu jeb 1,3 miljardiem dolāru. "Forbes" eksperti Deripaskas bagātību pirmdien lēš uz četriem miljardiem dolāru salīdzinājumā ar 6,7 miljardiem iepriekš.

Tāpat 1,3 miljardus dolāru zaudējis kalnrūpniecības giganta "Noriļskij Nikeļ" īpašnieks Vladimirs Potaņins, kuru gan ASV piektdien neiekļāva sankciju sarakstā.

Trešajā un ceturtajā vietā atrodas piektdien sankcijām pakļautie Viktors Vekselbergs (zaudējumi 908 miljoni dolāru) un Suleimans Kerimovs (zaudējumi 813 miljoni dolāru).

Mazāks turīgi kļuvuši arī sarakstā iekļautie Andrejs Skočs - mīnus 106 miljoni dolāru, un Vladimirs Bogdanovs - mīnus 47 miljoni dolāru, bet Igors Rotenbergs un Kirils Šamalovs no pirmdienas biržas svārstībām nav cietuši vispār.

Akciju vērtība Maskavas fondu tirgū pirmdien nokrita par aptuveni 8%, kas ir straujākais kritums kopš 2014.gada marta, kad Maskavas īstenotā Krimas aneksija izraisīja starptautiskas sankcijas pret Krieviju.

Tikmēr rubļa un vietējo obligāciju vērtība piedzīvojusi straujāko lejupslīdi kopš 2016.gada novembra.

Kā vēstīts, ASV Finanšu ministrija piektdien paziņoja par sankciju ieviešanu pret septiņiem tā dēvētajiem Krievijas oligarhiem, 12 viņu kontrolētiem uzņēmumiem un 17 augsta ranga valdības amatpersonām.

Komentāri [11]
#
Māris 10.aprīlis 2018 20:46 atbildēt
Putins ir slikts stratēģis bet arī bailīgs tā viņš nodeva krievus Ukrainā savā valstī nevar ievest kārtību ,trīs gadus nevar pieņemt likumu par agresīvu braukšanu,par zvejniekiem ko ukraiņi sagūstīja Putins neliekas ne zinis labāk azbrac uz Turciju pasauļoties
 
#
Valoģa 10.aprīlis 2018 11:45 atbildēt
saki ko gribi ,bet viņam tak ir smieklīgs ģīmis..
 
#
lieliski 10.aprīlis 2018 2:39 atbildēt
To boļševiku Pūķinu jāspaida kamēr ķidas nāk.
 
#
Ekonomists 2000 9.aprīlis 2018 23:25 atbildēt
Ja tev pieder uzņēmums, kas sastāv no 50 naftas urbumiem, un tā akcijas dienas laikā krītas 3 x, tas tevi neuztrauc, jo, pat ja izsūknētā naftas krītas cenā, var samazināt ieguvi un gaidīt, kamēr atkal augs pieprasījums pēc naftas. Bet, ja tev pieder ''finansu instrumentu kompānija'', tad gan tie papīrīši būs derīgi tikai uz nagliņas vienā vietā. P.S. Lielākā daļa UK un USA kopprodukta triljoniem tieši sastāv no ''finansu pakalpojumiem''.
 
#
kapeika 9.aprīlis 2018 22:02 atbildēt
nebuutu ne vainas, ja visi citi arii ar naudaam atnjirgtos .
 
Skatīt visus 11 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers