Pasaulē: Ķīna jaunos ASV muitas tarifus dēvē par ''nodevīgu uzbrukumu'' 4 komentāri
 
Pasaulē

Ķīna jaunos ASV muitas tarifus dēvē par ''nodevīgu uzbrukumu''

 
REUTERS / Scanpix

ASV prezidenta Donalda Trampa lēmums par jaunu muitas tarifu piemērošanu tērauda un alumīnija importam ir "nodevīgs uzbrukums" globālajai tirdzniecības sistēmai, piektdien paziņoja Ķīnas Tirdzniecības ministrija.

Tarifi ir "protekcionisms nacionālās drošības vārdā", pavēstīja ministrijas pārstāvis, norādot, ka ievērojami lielākā daļa ASV importētā alumīnija ir civilie produkti.

""Nacionālās drošības izņēmuma" punkta ļaunprātīga izmantošana ir nodevīgs uzbrukums globālajai tirdzniecības sistēmai, kuru pārstāv PTO (Pasaules Tirdzniecības organizācija), un tam noteikti būs smaga ietekme uz normālo starptautiskās tirdzniecības kārtību," paziņoja ministrijas pārstāvis.

Ministrija šobrīd nav devusi mājienu, vai Ķīna pildīs savus draudus atbildēt uz ASV tarifiem.

Jau ziņots, ka Tramps ceturtdien parakstīja rīkojumu par jaunu muitas tarifu piemērošanu tērauda un alumīnija importam.

Tramps apstiprināja 25% muitas tarifu piemērošanu tērauda importam un desmit procentu tarifa piemērošanu alumīnija importam. Jaunie tarifi stāsies spēkā 15 dienu laikā.

Uz Kanādu un Meksiku jaunie tarifi pagaidām neattieksies, bet arī citas valstis varēs sarunu ceļā vienoties par iespējām izvairīties no šiem tarifiem.

Komentāri [4]
#
Raimonds 10.marts 2018 18:05 atbildēt
Briest naids starp ASV un Ķīnu? .... tas ir lab, tas ir lab ....
 
#
Raimonds » Raimonds 10.marts 2018 21:29 atbildēt
Raimonda kungs, psrs neatdzims, jūsu škiriskā pieeja ir nepareiza un neatbilstīga pašreizējai situācijai. Jūs taču arī nelietosiet savas norītās protēzes, kad viņas jums iznāk ārā pa vienu vietu? Bet varbūt tomēr lietosiet, vai lietojat! Ha nu es zinu, kāpēc jums tie komenti tādi sūdīgi!
 
#
*** 9.marts 2018 12:40 atbildēt
Tramps būdams ASV prezidents, bezdarba līmeni ir samazinājis līdz 4%. Kā manam, tad Tramps nostiprina ASV ekonomisko varenumu ... mērķtiecīgi pilda savus solījumus. Mazajai Latvijai te būtu ko pamācīties ...
 
#
Joņs » *** 9.marts 2018 21:39 atbildēt
Manā Latvija var tikai nīdēt savus pavalstniekus!
 
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers