Pasaulē: ES izdarot spiedienu uz dalībvalstīm, lai tās atvēl naudu bēgļiem 10 komentāri
 
Pasaulē

ES izdarot spiedienu uz dalībvalstīm, lai tās atvēl naudu bēgļiem

 
Reuters / Scanpix

Naudas sasaiste ar bēgļu politiku uz Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm rada zināmu spiedienu, pauda Latvijas Ārpolitikas institūta (LĀI) direktors Andris Sprūds.

Komentējot Dublinas regulas grozījumus, kas paredz novērst pašreizējās sistēmas trūkumus un panākt, ka patvēruma meklētāji tiek taisnīgi sadalīti starp visām ES valstīm, viņš skaidroja, ka virzībai uz šādu regulējumu un diskusijai par to ir zināms pamats, jo līdz šim kopumā attiecībā uz bēgļa statusa regulējumu, bēgļu uzņemšanu un valstu solidaritāti tāds nav bijis.

Vienlaikus paredzēts, ka ES valstis, kas atteiktos pieņemt savu daļu patvēruma meklētāju, riskētu ar iespēju zaudēt ES fondu finansējumu. Sprūds uzsvēra, ka brīdi, kad sāk parādīties nevis "burkāni", bet "pātagas elements", jautājuma būtība vairs nav tik daudz par regulējumu kā par politiku.

"Vairāk šeit ir politikas elements, jo naudas sasaiste ar bēgļu politiku un uzņemšanas stratēģiju dienaskārtībā jau ir kādu laiku. Uz valstīm tādējādi tiek izdarīts zināms spiediens, un ne tādā ziņā, ka tām šie bēgļi būtu uzreiz jāuzņem, bet vismaz jāsāk runāt par šo tēmu," teica LĀI direktors.

Eksperts skaidroja, ka mērķis ir mēģināt kaut kādā veidā aktualizēt šo jautājumu Eiropas līmenī un pārliecināt, ka par to ir jārunā, norādot, ka tās valstis, kas nav gatavas par šo jautājumu runāt, nākotnē var riskēt par zināmu nosodījumu vai sodu. Pēc viņa domām, politikas līmenī jautājums par Dublinas regulu būs "karsts kartupelis" un risinājumi šī regulējuma atjaunināšanā būs jāmeklē jebkurā gadījumā.

"Dublinas regula varbūt bija laba vakar, bet vairs nav laba šodien, lai pat neteiktu, ka jau vakar tā īsti nebija adekvāta," piebilda Sprūds.

Jau ziņots, ka pagājušajā nedēļā pārliecinošs Eiropas Parlamenta (EP) deputātu vairākums atbalstīja Pilsoņu brīvību komitejas sagatavoto EP pozīciju sarunām ar dalībvalstīm par patvēruma sistēmas reformu.

Tā dēvēto Dublinas noteikumu grozījumi paredz novērst pašreizējās sistēmas trūkumus un panākt, ka patvēruma meklētāji tiek taisnīgi sadalīti starp visām ES valstīm. Reformas projekts paredz, ka valsts, kurā patvēruma meklētājs ierodas ES, vairs nebūtu automātiski atbildīga par patvēruma pieprasījuma izskatīšanu. Tā vietā patvēruma meklētāji tiktu sadalīti starp visām ES valstīm.

Par reformas projektu nobalsoja 390 deputāti, tostarp Andrejs Mamikins (S) un Tatjana Ždanoka, 175 balsojot pret, tajā skaitā Iveta Grigule-Pēterse un Artis Pabriks (V), bet 44 atturējās, kuru vidū bija arī Sandra Kalniete (V) un Krišjānis Kariņš (V).

ES valstis, kas atteiktos pieņemt savu daļu patvēruma meklētāju, riskētu ar iespēju zaudēt ES fondu finansējumu.

Komentāri [10]
#
Pietiek! Neesam pašnāvnieki! 3.decembris 2017 11:42 atbildēt
Kāpēc mums "Neatkarīgajā Rīta Avīzē" jālasa ir Biedrības"Latvijas ārpolitikas institūts" pašiecelto ekspertu apmaksātie spriedelējumi visas Latvijas vārdā,par bēgļu taisnīgu sadali???! Vienīgais iespējamais taisnīgais risinājums ir palīdzība bēgļiem uz vietas,nevis visas Āfrikas pārvietošana uz Eiropu! Pat,uzņemot,ne uzreiz,bet pamazām,biedrības direktora kungs!!!
 
#
olegs golovciks 27.novembris 2017 16:39 atbildēt
Nevienu centu shiem agresiivajiem paraziitiem ! Ne centa !
 
#
np 27.novembris 2017 8:43 atbildēt
sorosieši
 
#
Nesaprotu kāpēc 26.novembris 2017 21:50 atbildēt
Kaut kāda Sorosa sponsorēta BIEDRĪBA tiek uzdota par "ekspertiem"?
Biedrība Latvijas Ārpolitikas institūts
Reģ. numurs: 50008005351
Adrese: Pils iela 21, LV-1050, Rīga, Latvija, 3. stāvs
Ar kādām tiesībām šīs biedrības nosaukumā izmantots Latvijas vārds?
 
#
Tikai 26.novembris 2017 20:07 atbildēt
iedomājieties visiem šiem savstarpējo cilšu karā augušo migrantu vilcējiem Latvijā no starptautiskās migrācijas organizācijas, sabiedrības integrācijas fonda, ārpolitikas institūta u.t.t. ir taču bērni (protams izņemot to daļu, kas ir zilirozāorientēti) un ja tagad-sīčiem var iestāstīt vecāki "glābj" nelegālos-migrantus, tad ko viņi darīs, kas bērni izaugs un sastapsies ar šo NELIEŠU darba augļiem, vai nolādēs savus vecākus? Lai gan varbūt viņi visi ir perversi orientēti un bērnu viņiem nav?
 
Skatīt visus 10 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers