Pasaulē: LSDSP valdes loceklis aicina aizliegt lietot rubļu banknoti ar Krimas skatiem 8 komentāri
 
Pasaulē

LSDSP valdes loceklis aicina aizliegt lietot rubļu banknoti ar Krimas skatiem

 
Anton Novoderezhkin/TASS Photographer: Anton Novoderezhkin/SCANPIX

Latvijas Sociāldemokrātiskās strādnieku partijas (LSDSP) valdes loceklis Raimonds Lejnieks-Puķe aicina Eiropas Savienībā (ES) aizliegt lietot Krievijas 200 rubļu banknoti, kurā redzami anektētās Krimas skati, informēja politiķis.

Šādu aicinājumu Lejnieks-Puķe izteicis, solidarizējoties ar Ukrainu. Viņš norāda, ka Krievijas Centrālā banka ir laidusi apgrozībā naudaszīmi ar Sevastopoles, Krimas un Hersonesas skatiem, kas simbolizē Krimas aneksiju un tās iekļaušanu Krievijas Federācijā. Pret šādu soli iebildusi Ukraina, liedzot šādu zīmi mainīt un pieņemt komercbankām un citām finanšu iestādēm.

Pamatojoties uz ES ekonomiskajām sankcijām pret Krieviju par Krimas pussalas aneksiju, politiķis prasa sankciju sarakstu papildināt ar ierobežojumu Krievijas 200 rubļu naudas vienības izplatīšanai, maksājumu veikšanai un maiņai ES teritorijā.

Anton Novoderezhkin/TASS Photographer: Anton Novoderezhkin/SCANPIX

Lejnieks-Puķe norāda, ka šādu aicinājumu ir nosūtījis Eiropas Parlamentam, Eiropas Centrālās bankas prezidentam Mario Dragi un Eiropas Komisijas priekšsēdētāja vietniekam Valdim Dombrovskim (V).

Kā ziņots, Krievija 2014.gada februārī okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Kopš 2014.gada aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos, Ukrainas austrumos.

Sodot Krieviju par Krimas aneksiju un Austrumukrainas destabilizāciju, Eiropas Savienība, ASV un citas rietumvalstis noteikušas sankcijas daudzām Krievijas augstākajām amatpersonām, Kremļa tuvākā loka cilvēkiem, kā arī Krievijas ekonomikas finanšu, aizsardzības un enerģētikas nozarēm.

Komentāri [8]
#
Sventa 30.novembris 2017 15:42 atbildēt
Labi labi,tautai savi idioti arī jāzin,lai zinātu par ko nebalsot.Morāls kroplis,ne politiķis.
 
#
Raimonds 29.novembris 2017 4:24 atbildēt
Lejnieks-Puķe ir solidarizējies ar fašistisko Ukrainu ... un uzskata to par pareizu .. un aicina arī citus tā darīt ... :)
Vai šis Lejnieks-Puķe solidarizēsies ar ukriem, kad viņi tur atkal cilvēkus dzīvus dedzinās? ... ?
 
#
Koks 26.novembris 2017 11:17 atbildēt
Kāda mums daļa ko krievija drukā uz saviem koka rubļiem? Ar to jau viņi vērtīgāki nepaliks un krievija kā slīkst ekonomiskajā purvā, tā slīks
 
#
Usne 25.novembris 2017 13:40 atbildēt
Kapec si puķe neaicina slegt Tec2 ,kura darbojas ar asv un latvijas lielaka ienaidnieka Krievijas dārgo ,nekvalitativo ,smirdigo gazi un peļņa par so gazi tiek novirziti krimas okupacijas ?
Tu esi gnida nevis puke !
 
#
Petriks 25.novembris 2017 13:33 atbildēt
Morālais koplis ! Ne arko citu nespej izcelties ! Kas tev ,blusainais pluški ,nauda est prasa ?
 
Skatīt visus 8 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers