Pasaulē: Vairāki Lietuvas uzņēmumi varētu būt pārkāpuši sankcijas pret Krieviju 8 komentāri
 
Pasaulē

Vairāki Lietuvas uzņēmumi varētu būt pārkāpuši sankcijas pret Krieviju

 
Reuters / Scanpix

Lietuvas prokurori sākuši pirmstiesas izmeklēšanu, lai noskaidrotu, vai Lietuvas uzņēmumi nav pārkāpuši sankciju režīmu, ko pret Krieviju noteikusi Eiropas Savienība (ES).

Lēmums veikt izmeklēšanu pieņemts pēc Ārlietu ministrijas pieprasījuma, kas savukārt tika izteikts, reaģējot uz laikraksta "Verslo žinios" publikāciju, kurā norādīts, ka problēmas ar Krievijai noteikto sankciju ievērošanu ir vairākām Lietuvas kompānijām, kuras attīstījušas savu darbību Krievijas anektētajā Krimā.

Avīzē bija minēts viens no Lietuvas lielākajiem nekustamā īpašuma attīstītājiem "Hanner", Krimā reģistrētā kompānija "Pluošto linija", kas pieder Vītautam Laurutim un Panevēžas uzņēmumam "Pluošto linija", kā arī Raimondam Tumēnam piederošā kompānija "BT Invest".

Kā ziņu aģentūrai BNS pastāstījusi Lietuvas Ģenerālprokuratūras pārstāve Rita Stundiene, izmeklēšana sākta 10.augustā.

Lietuvas Kriminālkodeksā par starptautisko sankciju pārkāpšanu, kas nodarījusi nopietnu kaitējumu Lietuvas interesēm, paredzēts naudassods vai brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem gadiem.

Pēc Stundienes teiktā, izmeklēšanu par iespējamajiem sankciju pārkāpumiem veiks Finansiālo noziegumu izmeklēšanas dienests.

2014.gadā, kad Krievija anektēja Krimu un sāka atbalstīt prokremliskos kaujiniekus Ukrainas austrumdaļā, ES noteica pret Maskavu sankcijas, kas aizliedz importēt ES dalībvalstīs Krimas un Sevastopoles izcelsmes produktus. Turklāt ES dalībvalstu pilsoņiem un kompānijām aizliegts investēt Krimā un Sevastopolē - iegādāties tur nekustamo īpašumu, finansēt Krimā strādājošas kompānijas, sniegt tūrisma pakalpojumus, kā arī piegādāt šim reģionam transporta, telekomunikāciju, enerģētikas un kalnrūpniecības nozares preces un tehnoloģijas.

Komentāri [8]
#
Raimonds 18.augusts 2017 23:31 atbildēt
Nu redz .. arī Lietuva nav patstāvīga, neatkarīga valsts ... pat ekonomiskos procesus viņiem diktē Brisele ... un Lietuvas vietā lemj, kas viņiem ir pareizi un kas nē ... un tāpēc arī Lietuva grimst.
 
#
Maironds » Raimonds 19.augusts 2017 0:20 atbildēt
Nu redz .. arī Latvija nav patstāvīga, neatkarīga valsts ... pat ekonomiskos procesus mums diktē Maskava ... un Latvijas vietā lemj, kas mums ir pareizi un kas nē ... un tāpēc arī Latvija grimst.
 
#
Mairondarastam » Maironds 19.augusts 2017 5:15 atbildēt
Ja mums kaut ko diktētu maskavā, mēs noteikti dzīvotu zaļi, bet tagad dzīvojam ES nomales miskastē.
 
#
mjā » Mairondarastam 19.augusts 2017 7:26 atbildēt
tikai nez kāpēc tik daudzi krievi labāk izvēlas un laužas dzīvot " ES nomales miskastē" ,nevis izvēlas" zaļi dzīvot" Raimonda sapņu zemē.Arī pats Raimonds.
 
#
goro » Mairondarastam 19.augusts 2017 11:07 atbildēt
Tieši tā!
 
#
aha » Mairondarastam 19.augusts 2017 9:32 atbildēt
Mums jau 50 gadus diktēja Maskavā un dzīvojām tik zaļi, ka beigās pat ziepes un cukurs bija uz taloniem!
 
#
Joņs » Mairondarastam 19.augusts 2017 12:26 atbildēt
Bet tev jau nav ne mazākās nojausmas kāpēc ziepes un cukurs bij uz taloniem ko esi nozombēts! Takā ja nezini tad ne raksti. Visas ne laimes pasaulē ir no tā kā valstis novirza lielu daļu ienākumu militārām vajadzībām tā vietā lai savestu lauksaimniecību kārtībā! Bet tev to nekad nesaprast.
 
#
Maironds » Mairondarastam 19.augusts 2017 10:22 atbildēt
Tā riktīgi "zaļi" jau dzīvo D.Osetija, Abhāzija, Piedņestra, A.Ukrina, Krima. Arī vairums Latvijā izmitināto krievu kolonistu piekopj "zaļo" dzīvesveidu.
 
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers