Pasaulē

Vakar, 14:33 Priekšvēlēšanu kampaņas laikā dāsni bārstot solījumus par saviem nodomiem pēc stāšanās ASV prezidenta amatā, Donalds Tramps ļoti bieži izmantoja frāzi: «Jau pirmajā dienā es...» Vairāk »
 
Vakar, 11:14 Ar vainagu nolikšanas ceremoniju Ārlingtonas kapsētā un pieņemšanu Linkolna memoriālā šodien sāksies ASV 45. prezidenta Donalda Trampa inaugurācijas pasākumi. Vairāk »
 
Vakar, 9:45 Neatkarīgās aprēķini bijuši precīzi – pēdējā kārtā par Eiropas Parlamenta prezidentu ievēlēts Eiropas Tautas partiju grupas (EPP) virzītais Antonio Tajāni – skandalozā Itālijas ekspremjera Silvio Berluskoni ilggadējs domubiedrs. Taču labas attiecības viņš izkopis arī ar citiem ietekmīgiem politiķiem. Patiesībā – pilnīgi visiem politiķiem. Ne velti gan pirms, gan pēc ievēlēšanas tik daudzi vēlējās ar Tajāni bildēties, un savs zibsnītis atlēca arī Latvijas parlamentāriešiem no EPP grupas. Vairāk »
 
18.janvāris, 12:09 Izstājoties no Eiropas Savienības, Apvienotā Karaliste ir gatava atteikties no līdzdalības ES vienotajā tirgū. Tas ir galvenais secinājums, kas izriet no premjeres Terēzas Mejas vakardienas runas par valdības stratēģiju Brexit sarunās. Vairāk »
 
18.janvāris, 7:50 Priekšvēlēšanu naktī tapusī Eiropas Savienības glābšanas koalīcija sākotnēji bija par vāju, lai parlamenta prezidentu iebalsotu jau pirmajā kārtā. Vairāk »
 
17.janvāris, 15:11 Lielbritānija, izstājoties no Eiropas Savienības (ES), atstās arī bloka vienoto tirgu, lai tādējādi atgūtu kontroli pār ES pilsoņu ieceļošanu, otrdien paziņoja premjerministre Terēza Meja. Vairāk »
 
17.janvāris, 14:47 Eiropas nākotne nav atkarīga no tā, kādu prezidentu ievēlē ASV, vai no tā, kas ir Lielbritānijas premjerministrs, tā pēc tikšanās ar ārlietu ministru Edgaru Rinkēviču (V) sacīja Luksemburgas ārlietu un Eiropas lietu ministrs Žans Aselborns, kurš mudināja aizstāvēt Eiropas Savienības (ES) projektu. Vairāk »
 
17.janvāris, 12:07 Jau 47. reizi Šveices kalnu kūrortā Davosā uz Pasaules ekonomikas forumu pulcēsies šīs pasaules varenie. Šogad par aktuālām un globālām tendencēm, kas ietekmē teju vai ikviena mūsu planētas iedzīvotāja dzīvi, apspriedīsies vairāk nekā 3000 augsta ranga viesu – viņu vidū 47 valstu līderi un vairāk nekā 1200 lielo transnacionālo kompāniju vadītāji. Vairāk »
 
17.janvāris, 10:12 Pasaules astoņi bagātākie cilvēki kontrolē tikpat lielus aktīvus kā 3,6 miljardi mūsu planētas nabadzīgāko ļaužu. Vairāk »
 
17.janvāris, 9:23 Lai gan Eiropas Parlamenta pašreizējā sasaukuma piecgade ir vien pusē, šajās dienās notiek vadošo amatpersonu nomaiņa. Martins Šulcs un viņa komanda darbu pabeigusi. Vairāk »
 
16.janvāris, 12:07 Aptuveni 70 valstu pārstāvji ar pašreizējo ASV valsts sekretāru Džonu Keriju priekšgalā vakar pulcējās starptautiskajā Parīzes konferencē, kas veltīta Tuvo Austrumu miera jautājumam. Vairāk »
 
14.janvāris, 10:30 Jaunievēlētais ASV prezidents Donalds Tramps pieļāvis iespēju, ka varētu atcelt pret Krieviju ieviestās sankcijas, kā arī izteicis gatavību tikties ar Putinu, vēsta AFP. Vairāk »
 
11.janvāris, 21:00 Lielbritānija pēc valsts izstāšanās no Eiropas Savienības (ES) varētu pieprasīt darbadevējiem par katru nodarbināto kvalificēto viesstrādnieku no ES ik gadu maksāt 1000 sterliņu mārciņu lielu nodevu, pavēstīja valdība. Vairāk »
 
11.janvāris, 11:55 Balsojums ar ļoti grūti prognozējamu iznākumu – tā interneta ziņu vietne EurActiv.com raksturo nākamnedēļ paredzētās Eiropas Parlamenta prezidenta vēlēšanas. Šis postenis kļuva vakants pēc tam, kad par nodomu atgriezties Vācijas politikā paziņoja līdzšinējais Eiroparlamenta vadītājs sociāldemokrāts Martins Šulcs. Vairāk »
 
5.janvāris, 14:13 Kad nepilnus trīs mēnešus pirms Apvienotās Karalistes valdība beidzot gatavojas oficiāli uzsākt izstāšanās procesu no Eiropas Savienības jeb Brexit, par savu demisiju negaidīti paziņojis valsts sūtnis ES sers Aivens Rodžerss. Vairāk »
 
5.janvāris, 7:06 Latvijas prezidents Raimonds Vējonis un Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) šogad nepiedalīsies pasaules ekonomiskās un politiskās elites forumā, kas tiek rīkots Šveices kūrortpilsētā Davosā. Vairāk »
 
3.janvāris, 14:20 Somija kļuvusi par pirmo valsti Eiropā, kas sociālā eksperimenta laikā daļai bezdarbnieku katru mēnesi maksās aptuveni 560 eiro lielu pabalstu. Vairāk »
 
3.janvāris, 7:50 Sankcijas pret Krieviju, ko pagājušā gada nogalē noteica ASV prezidents Baraks Obama, apgrūtinās viņa pēcteča Donalda Trampa iespējas pildīt savus solījumus un uzlabot attiecības ar Maskavu. Par labu D. Trampam, kurš amatā stāsies 20. janvārī, nācis fakts, ka Krievija atturējusies no līdzīgu sankciju pasludināšanas, taču politologi norādījuši, ka virkne Kongresa republikāņu (gluži tāpat kā absolūtais vairākums demokrātu) vēlas, lai sankcijas vēl tiktu pastiprinātas, un šādos apstākļos atcelt B. Obamas lēmumu D. Trampam nemaz nebūs tik vienkārši. Vairāk »
 
31.decembris 2016, 16:33 Jaunievēlētā ASV prezidenta Donalda Trampa solījuma no valsts izraidīt miljoniem nelegālo imigrantu realizācija prasītu vismaz 40 gadus, žurnālistiem pavēstīja Ņujorkas juridiskās palīdzības grupas imigrācijas nodaļas direktore Irina Matijčenko. Vairāk »
 
31.decembris 2016, 14:12 Lielākā daļa Latvijas pārstāvēto Eiropas Parlamenta (EP) deputātu pieļauj, ka par nākamo EP prezidentu politiķi izraudzīsies Eiropas Tautas partijas (ETP) izvirzīto itālieti Antonio Tajani. Vairāk »
 
 
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers