Pasaulē

Šodien, 18:04 Imigranti no astoņām Austrumeiropas valstīm pēc britu referenduma par izstāšanos no Eiropas Savienības (ES) aizvien vairāk sākuši atstāt Lielbritāniju, toties rumāņu un bulgāru iebraukšana valstī ir pieaugusi, liecina ceturtdien publiskotie oficiālie dati. Vairāk »
 
Vakar, 13:21 Zviedrijas mēbeļu grupai IKEA Baltijas valstīs pieder 38 tūkstoši hektāru mežu, no kuriem 22 tūkstoši hektāru ir Latvijā, 10 tūkstoši - Lietuvā un seši tūkstoši - Igaunijā, ziņu aģentūru BNS informēja IKEA grupā ietilpstošā kompānija "IRI Forest Management SRL". Vairāk »
 
20.februāris, 9:51 ASV viceprezidenta Maika Pensa, valsts sekretāra Reksa Tilersona un aizsardzības ministra Džeimsa Matisa pagājušonedēļ Eiropā notikušo vizīšu mērķis bija apliecināt, ka vecā kontinenta valstis joprojām var rēķināties ar ASV kā ar savu galveno stratēģisko sabiedroto. Vairāk »
 
19.februāris, 16:31 Lielbritānijas valdībā norisinās diskusijas par iespēju novirzīt daļu vērienīgās palīdzības, ko Londona sniedz Āzijas un Āfrikas valstīm, uz Viduseiropu un Austrumeiropu, tai skaitā Baltijas valstīm, tādā veidā cerot nodrošināt to atbalstu sarunās par Apvienotās Karalistes izstāšanos no Eiropas Savienības (ES), vēsta "The Times". Vairāk »
 
18.februāris, 17:00 Britu raidsabiedrība BBC vēsta, ka izsolē ASV varēs iegādāties telefonu, ko Ādols Hitlers izmantojis Otrā pasaules kara laikā. Vairāk »
 
18.februāris, 12:45 Teroristiska organizācija "Islāma valsts" zaudē naudu un līdzekļus ar katru tās zaudēto teritoriju. Šonedēļ publicēts pētījums pierāda, ka džihādīstu grupējuma "biznesa modelis" ir tuvu sabrukumam. Vairāk »
 
16.februāris, 18:37 ASV sadarbosies ar Krieviju, bet vienīgi tad, ja tas būs ASV un to sabiedroto interesēs, ceturtdien Krievijas ārlietu ministram Sergejam Lavrovam pavēstīja ASV valsts sekretārs Rekss Tilersons. Vairāk »
 
16.februāris, 16:33 Neskatoties uz tiesāšanās iespējas apsvēršanu, Latvija cer uz diplomātisku risinājumu lietā saistībā ar Norvēģijā arestēto Latvijas zvejas kuģi "Senators". Vairāk »
 
16.februāris, 15:55 Igaunijas mazumtirdzniecības kompānija "Coop Eesti" martā varētu izlemt slēgt līdz sešiem veikaliem valsts dienvidos saistībā ar to, ka veikalu darbība cieš no pārrobežu tirdzniecības ar Latviju, vēstīja Igaunijas sabiedriskā raidorganizācija ERR. Vairāk »
 
16.februāris, 7:33 Ukraina trešdien izsludināja ārkārtas stāvokli savā enerģētikas nozarē, kas var nozīmēt elektroenerģijas piegādes pārtraukumus, lai krasi ierobežotu tās patēriņu. Vairāk »
 
15.februāris, 20:05 Saruna ar Austrumeiropas politikas pētījumu centra izpilddirektoru Andi Kudoru par situāciju pasaulē pēc ASV prezidenta Donalda Trampa oficiālās stāšanās amatā. Par to, kā mainās pasaules drošība; par to, ka elites lemj, nerēķinoties ar «mazo cilvēku» interesēm; par tektoniskām kustībām politiskajos procesos un par to, vai varam runāt par paradigmas maiņu mūsdienu politikā. Vairāk »
 
15.februāris, 19:06 ASV aizsardzības ministrs Džeimss Matiss trešdien brīdinājis NATO dalībvalstis, ka Vašingtona "ierobežos savas saistības" aliansē, ja tās nepalielinās savus aizsardzības izdevumus. Vairāk »
 
15.februāris, 14:31 Izraēlas premjerministrs Benjamins Netanjahu vakar ieradies Vašingtonā, kur šodien tiksies ar Donaldu Trampu – pirmo reizi, kopš viņš stājies ASV prezidenta amatā. Vairāk »
 
15.februāris, 14:17 Eiropai ir jāpalielina aizsardzības izdevumi, pirms tikšanās ar NATO valstu kolēģiem trešdien paziņojusi Vācijas aizsardzības ministre Urzula fon der Leiena. Vairāk »
 
15.februāris, 12:20 Grandiozā iecere savienot Baltijas valstis un pārējo Eiropu ar sliežu ceļiem jau saņēmusi 765,4 miljonus eiro. Nule Eiropas Savienībai pieprasīta trešā naudas porcija – to tērēs piegādātāju tirgus novērtēšanai, projektēšanas pabeigšanai, būvuzraudzībai, dažādiem atbalsta un publicitātes pasākumiem. Taču atklāts paliek jautājums, kā uz līdzīgiem tēriņiem iedvesmot Poliju. Bez Polijas projektam nav jēgas. Vairāk »
 
14.februāris, 13:29 Japānas elektronikas un tehnoloģiju kompānija "Toshiba Corp." otrdien norādīja uz iespējamu jaunu grāmatvedības skandālu, uzņēmumam aizkavējot pēdējo finanšu rezultātu publiskošanu un vienlaikus paziņojot, ka tiks reģistrēti vairāki miljardi dolāru zaudējumi ASV atomenerģētikas tehnoloģiju struktūrvienībā "Westinghouse Electric Co.". Vairāk »
 
10.februāris, 17:36 Ukraina tuvākajās nedēļās saņems no Eiropas Savienības (ES) 600 miljonu eiro lielu aizdevumu, piektdien paziņojis Eiropas Komisijas (EK) prezidents Žans Klods Junkers. Vairāk »
 
10.februāris, 15:53 Vācijas finanšu ministrs Volfgangs Šeible vēlas samazināt bērnu pabalstus imigrantiem no citām Eiropas Savienības (ES) valstīm, šādi cenšoties apkarot krāpšanos pabalstu jomā, liecina dokuments, ar kuru piektdien iepazinusies ziņu aģentūra DPA. Vairāk »
 
8.februāris, 18:18 Runa LU 75. konferencē «Starpkultūru komunikācija: Āzija – Eiropa – Latvija». 7.02.2017. Vairāk »
 
8.februāris, 7:50 ASV prezidents Donalds Tramps, viesojoties ASV bruņoto spēku Centrālās pavēlniecības štābā Floridā, centies kliedēt Eiropas sabiedroto bažas par to, ka viņa administrācija varētu skeptiskāk attiekties pret ASV līdzdalību NATO blokā. Paužot skaidru atbalstu NATO un apstiprinot, ka viņš plāno ierasties uz alianses samitu maijā, D. Tramps atkārtojis savas priekšvēlēšanu kampaņas laikā pausto – Vašingtona ir ieinteresēta, lai arī citas NATO dalībvalstis ieguldītu pietiekami lielas summas kopējā aizsardzībā. Vairāk »
 
 
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers