Pasaulē

Vakar, 15:15
Kamēr Krievijā notiek Pasaules kausa izcīņa futbolā, opozīcijas līderis Aleksejs Navaļnijs aicinājis protestēt pret valdības plānoto pensionēšanās vecuma palielināšanu.
 
Vakar, 10:10
Karu, cita veida vardarbības un vajāšanu dēļ piespiedu pārvietošana pērn pasaulē sasniegusi jaunu līmeni jau piekto gadu pēc kārtas, un pārvietoto personu skaits pasaulē pagājušajā gadā pieaudzis līdz 68,5 miljoniem, otrdien paziņoja ANO Bēgļu aģentūra (UNHCR).
 
18.jun
Vācijas autobūves koncerna "Volkswagen" struktūrvienības "Audi" vadītājs Ruperts Štadlers aizturēts krimināllietā par dīzeļautomašīnu dzinēju kaitīgo izmešu rādītāju falsificēšanu, pirmdien paziņoja prokuratūra.
 
15.jun
Lietotāji no ziņu lasīšanas sociālajā tīklā "Facebook" arvien vairāk pievēršas to lasīšanai tādās saziņas aplikācijās kā "WhatsApp", liecina "Reuters Institute" pētījums.
 
14.jun
Lielbritānijas lidmašīnu dzinēju un luksusa automašīnu ražotājs "Rolls-Royce" ceturtdien paziņoja, ka līdz 2020.gadam plāno likvidēt 4600 darbvietas, uzņēmumam turpinot restrukturizācijas pasākumus.
 
14.jun
Vācijas autoražotājs "Volkswagen" (VW) piekritis samaksāt vienu miljardu eiro sodu, ko tam bija noteikuši Vācijas prokurori saistībā ar izmešu mērierīču manipulācijas skandālu.
 
13.jun
Pretēji ASV prezidenta Donalda Trampa administrācijas nostājai tiesnesis otrdien atļāvis telekomunikāciju giganta AT&T un izklaides industrijas kompānijas "Time Warner" apvienošanos.
 
12.jun
Ziemeļkorejai noteiktās sankcijas pagaidām paliek spēkā, otrdien sacīja ASV prezidents Donalds Tramps, vienlaikus norādot, ka vēlas tās atcelt, cik vien drīz iespējams.
 
12.jun
Vācija likusi autobūves uzņēmumam "Daimler" atsaukt aptuveni 774 000 "Mercedes-Benz" automobiļu, šādu lēmumu skaidrojot ar kaitīgo izmešu falsificēšanas programmatūru izmantošanu.
 
11.jun
Tuvākā gada laikā restorānu ķēdes KFC piedāvājumā Lielbritānijā parādīsies veģetāriešiem piemērota izvēle ierasto cepto vistiņu vietā, ziņo CNN.
 
11.jun
Dienvidkorejas kriptovalūtu biržai "Coinrail" hakeru uzbrukumā nozagtas kriptovalūtas apmēram 30 miljonu eiro vērtībā, pirmdien vēsta Dienvidkorejas ziņu aģentūra "Yonhap"
 
9.jun
Neskatoties uz spriedzi, kuru radījis ASV prezidenta Donalda Trampa lēmums piemērot muitas tarifus Savienoto Valstu tērauda un alumīnija importam, G7 valstis vienojušās saglabāt uzticību "noteikumos balstītai starptautiskās tirdzniecības sistēmai".
 
7.jun
Zviedrija ceturtdien paziņoja, ka devusi atļauju gāzesvada "Nord Stream 2" būvniecībai tās ekonomiskās zonas ūdeņos.
 
7.jun
Šveicē svētdien notiks referendums par ierosinājumu reformēt valsts banku sistēmu, ko kritiķi nodēvējuši par "bīstamu" vai pat pašnāvniecisku"".
 
6.jun
Lursoft apkopojis datus par personām, kuras visbiežāk ir Latvijā reģistrēto uzņēmumu patiesā labuma guvējas. To vidū līderos izvirzījies Guntis Rāvis. SIA "Skonto Būve" valdes priekšsēdētājs - būvuzņēmējs, patlaban īpašnieks vai līdzīpašnieks vairāk nekā 40 uzņēmumos, kas darbojas būvniecībā, būvmateriālu ražošanā un citās nozarēs. Pazīstams arī kā kultūras un sporta mecenāts. Tāpat līderu sarakstā atrodams George Rohr, Moris Tabacinic un Aigars Kesenfelds.
 
4.jun
Uzņēmējdarbību uzsākot un iztēlojoties uzņēmējdarbības formu, bieži pamatā ir biznesa ideja, kas ir balstīta uz emocijām, vēlmi gūt peļņu vai realizēt kādu ilgtermiņa ieceri. Taču, kā jau esot bez pieredzes, tā dibinātāji piemirst pasargāt sevi un padomāt soli uz priekšu. Attopas tikai tad, kad problēmsituāciju paša spēkiem nav iespējams atrisināt un ir jāmeklē jurista palīdzība, atzīst juridiskā biroja “Jurists ABC” vadītājs Jānis Kursišs.
 
3.jun
G7 valstu finanšu ministru un Centrālo banku vadītāju sanāksmē Kanādā paustas bažas, ka ASV piemēroties tarifi sabiedrotajiem grauj brīvo tirdzniecību un uzticību globālajai ekonomikai, norādīts sanāksmes secinājumos.
 
2.jun
Maksājumu karšu kompānija "Visa" sestdien paziņoja, ka maksājumu sistēma Eiropā atkal strādā normāli.
 
31.mai
ASV muitas tarifi no Eiropas Savienības (ES), Kanādas un Meksikas importētajam tēraudam un alumīnijam stāsies spēkā piektdien, paziņojis ASV tirdzniecības ministrs Vilbus Ross.
 
30.mai
Ventspils centralizētajā siltumapgādē plānots izmantot siltumenerģiju, ko saražos, izmantojot no sadzīves atkritumiem iegūto kurināmo, informēja pašvaldības SIA "Ventspils labiekārtošanas kombināts" sabiedrisko attiecību speciāliste Dace Kalsere.
 
25.mai
Tuvāko piecu gadu laikā plānots sākt Klaipēdas pilsētas ostas paplašināšanas darbus, Vācijas pilsētā Leipcigā notiekošā Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) Starptautiskā transporta foruma (ITF) laikā pastāstīja Lietuvas satiksmes un sakaru ministrs Roks Masjulis.
 
24.mai
Par spīti bažām, ka cilvēki presi un grāmatas drukātā formātā vairs patērēt nevēlās, jauns pētījums guvis pārsteidzošus rezultātus, informē Eurostat.